• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je sve stvarno dobro spojeno i regler je ispravan meni zvoni da je malo napona na generatoru
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
a ima li mozda veze sto mi ne radi crvena lampica koja je na komandnoj ploci izmedu brave i rucke od gasa (sigurnosno treptajuce svjetlo) te brojac radnih sati iako do njih dolazi struja sa osiguraca i imaju masu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam koja je to lampica koju spominješ ?
sustav punjenja na tvom traktoru ne treba lampicu kao npr. neki drugi traktori te generacije .
Znači ima je ili nema , spojena ili ne mora puniti ako je sve drugo spojeno kako treba .

Pitanje , mjerenja napona između žutih i crvene si mjerio kada su bile spojene na regler ili ne ?
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
mislim na ovu ispod strelice na slici, mjerio sam bez spajanja na regler na punom gasu izmedu zutih je oko 30v a izmedu svake zute i cvene je jednak oko 15v, danas sam mjerio na b+ na regleru kad se iskljuci lampica onda dize voltazu na 12,9v na punom gasu i tako na akumulator ide, dok je ugasen ili kad se upali lampica pada napon na 12,4v tako da puni nesto ali skroz slabo
regler je iz masive za lda 100/820
spojeno je dvije zute dolje na G i crvena sa namotaja na R
desno B+ crvena na 30a na bravu a druga sa brave crvena ide na anaser,
C kontakt koji ide na treci osigurac pa na lampicu i iz osiguraca na bravu
i plava na L.E. za lampicu
lampica.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne valja ti generator .. računaj samo da tih 15 V provučeš preko jedne diode napon pada za 0.7 V u idealnim uvjetima ..a i to je malo za dobro punjenje

gledaj ode ..ovo je vrlo slična stvar
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
da, sad sam gledao u radionickom prirucniku treba biti 42v a meni jedva 15v na 3000rpm izmedu zute i crvene
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
prije da ce biti ugradnja alternatora nego to, jeftinije je i manje vremena a na kraju dosta bolje punjenje
 

Najnoviji postovi

Na vrh