• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
@radul-
onaj tvoj post s predavanja je točan, samo je gospodarski plan potreban za projekte vrijednosti veće od 200 000kn s PDV-om,a ne 75 000kn... Isto tako za projekte veće od 200 t/kn treba javni poziv za dodjelu ponuda...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
svaka kuna koja ti sjedne na račun,tako i nepovratna sredstva, poticaji...bilježe se kao prihod te se oporezuju . Do sad se taj porez na dobit "ublažavao" pojačanom stopom amortizacije a od ove godine je na snazi novi zakon za oporezivanje koji omogućuje "razvlačenje" poreza na dobit kroz amortizaciju na nekoliko godina.
Samo da dodam da se ništa od kupljene opreme,mehanizacije i ostaloga ne može prodati narednih 5 godina...također nije se moguće prestati baviti poljoprivredom u idućih 5 godina (oni koji su aplicirali sredstva iz fondova),dakle nije moguće zatvoriti OPG,obrt ili firmu...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
U savjetodavnoj službi izračunavaju koeficijent SO po FADN kalkulatoru ako sam dobro zapamtila nazive. Ne naplačuju ništa - za nevjerovati. I to je sve od njih. Dalje slijedi ili snađi se sam ili u konzultantsku kuću. Ja ću prvo u svoj LAG - obećali su pomoć besplatno, a ja mislim tražiti manji iznos pa da vidim što kažu, ako nebu ni bu ni be, idem do konsultantske kuće, pokupim informacije i idem doma računati isplativost, prespavat, razmislit ponovo i odlučiti.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
jel se mogu javiti ako mi je bio blokiran račun

Mislim da je naglasak na BIO, ne drži me za riječ, nisam još pročitala sve detaljno, ali traži se potvrda da su podmirene sve obaveze prema državi, e sad kako izgleda bilanca ako si dobitaš ili KPI ako si dohodaš i koliko to utječe na bodove ne znam. Logično mislim da je bit imati podmirene obaveze prema aparatu.
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
ma ja sam isto mislio nešto manje do 200 000kn a mladi sam poljoprivednik imam 3 godine opg i 30ha zemlje pa idem nešto probati
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
ma ja sam isto mislio nešto manje do 200 000kn a mladi sam poljoprivednik imam 3 godine opg i 30ha zemlje pa idem nešto probati
To bi trebalo biti 70% (50 + 20 na godine), idi prvo u savjetodavnu po SO koeficient pa ako imaš uvjete konzultantu po savjete, ako nešto konkretno saznam odmah napišem. Neki kažu da je za nas koji nismo u pdv-u pdv prihvatljiv trošak i da ga sufinanciraju, a neki da nije. Pitam konzultanta.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Mislim da 6mj,mora proc od blokade,racuna.Al provjeri.Pdv-e,Eu,ne financira,ne može bit prihvatljiv trosak..
 

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
Evo pisu na agroklubu da bi EU trebala odobrit ovo naš početkom 3 mj, a na apprrr najvise i ima zahtjeva za mehanizacijom tako da ih je dosta to pokrenulo
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Nešta tu neštima..

Primjer ulaganje 100k kn.. kredit banke.
Povrat od 70k kn sjeda na račun i prosljediš ga banci, al to se nevodi kao trošak,odnosno nije porezno priznat rashod.

Bio danas u knjigovodstvu i kolega adonis basser je u pravu...

"svaka kuna koja ti sjedne na račun,tako i nepovratna sredstva, poticaji...bilježe se kao prihod te se oporezuju . Do sad se taj porez na dobit "ublažavao" pojačanom stopom amortizacije a od ove godine je na snazi novi zakon za oporezivanje koji omogućuje "razvlačenje" poreza na dobit kroz amortizaciju na nekoliko godina. "

Znači izjednačeni smo sa tvrtkama od 1.1. 2015. i subvencija se "razvlači" i poništava sa amortizacijom stroja kroz par godina. Za lizing neznam kako to funkcionira, ali za kredit/pozajmicu je ovo 100%.

Tko zna možda bi i mnoge farme iz operativnog opstale da je to tako bilo i prije....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
A kak funkcionira ako "iz džepa" dodaš (uplatiš na račun), recimo, 100t kn u svoj OPG, umjesto da dižeš kredit.
Prođe sve, nadajmo se da ti vrate 100t kn. Možeš li ih izvaditi i opet "staviti u džep", bez poreza, jer su to osobni novci koji su bili posuđeni OPG-u?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
A kak funkcionira ako "iz džepa" dodaš (uplatiš na račun), recimo, 100t kn u svoj OPG, umjesto da dižeš kredit.
Prođe sve, nadajmo se da ti vrate 100t kn. Možeš li ih izvaditi i opet "staviti u džep", bez poreza, jer su to osobni novci koji su bili posuđeni OPG-u?

Pa radiš ugovor o pozajmici sa samim sobom i na uplati na žiro pišeš pozajmica, a kada vraćaš pišeš povrat pozajmice br.xx ;)

Sam si vodiš knjige ili nisi u sustavu poreza na dobit/dohodak??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh