• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
@Gustavo
Moraš imati bankovno jamstvo, ili kredit ili izjavu ovjerenu da koristiš vlastita sredstva odnosno potvrdu banke da na računu imaš dovoljno sredstava. Nema šanse da ti odobre ako nemaš nešto od ovoga gore. I mnoge banke nemaju još određene kamate za takve kredite. Puste priče da će biti 1-2 %. Dok službeno program ne prođe sve su nagađanja. A program bi trebao biti na potpisu uskoro. Uglavnom su prihvatili sve ispravke koje su naši "stručnjaci" dali.

@SteveO
Sve ovisi o trajanju projekta. Kad i ako ti odobre ideš na potpisivanje ugovora i MORAŠ DOBRO ČITATI što piše jer poslije nema nisam znao. U tom ugovoru je sve definirano. Ako ga ne želiš potpisati, a smiješ odustati, no onda novac nećeš dobiti.

@adan
O tome sam ja govorio na jednoj edukaciji da je ruralni razvoj za opg-ove do max 50 000 eura. Ostalo je pretjerivanje. Tvojih 100 000 kuna za recimo dva plastenika (samo kao primjer) a imaš ih pet povećava tvoju proizvodnju za 40 %.
Dakle samim time si i konkurentnija jer možeš ponuditi robe za 40 % više nego si imala. I to tvoje je lako provjeriti.
Dalje, kako netko tko kupuje kompletnu mehanizaciju od kombajna, traktora, prikolica, strojeva za obradu tla itd. može dokazati povećanje proizvodnje ako nije povećao površinu koju obrađuje. Možda time ubrza obradu i berbu ali iskreno konkurentnost neće povećati.


Ako netko želi neka si pogleda na stranici agencija za plaćanje poziv pod rednim brojem 1807. i neka mi kaže misli li da to spada u program ruralnog razvoja.
Tomu tamo nije mjesto.
 
Posljednje uređivanje:

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Pozdrav!
Moj prvi post.
SRETAN USKRS svima.
Planiram se javit krajem godine na ovu mjeru 4.1.,ili iduće.
Imam mali OPG(vinograd, ispod 2 ha).
Tko zna hoće li bit love za nas male...
Mislim da imam za sad oko 55 bodova.
 

jasky

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
11
Dalje, kako netko tko kupuje kompletnu mehanizaciju od kombajna, traktora, prikolica, strojeva za obradu tla itd. može dokazati povećanje proizvodnje ako nije povećao površinu koju obrađuje. Možda time ubrza obradu i berbu ali iskreno konkurentnost neće povećati.


Ako netko želi neka si pogleda na stranici agencija za plaćanje poziv pod rednim brojem 1807. i neka mi kaže misli li da to spada u program ruralnog razvoja.
Tomu tamo nije mjesto.

Takvih primjera kao što je 1807 ima puno, nažalost...

A što se ovog prije tiče: Ako je ovo prilika da uz 50 ili više % povrata obnovi sva ta mehanizacija zašto ne? Primjerice zastarjela mehanizacija u proizvodnji krumpira ( a većinom takva stara i jest-kombajni npr. stari 25 i više god. a izrađeni prema tehnološkim zahtjevima od prije 40ak god pa + loše sadilice, prskalice i ostala mehanizacija...skladišta...itd) napravi štete, ovisno o uzgojnoj godini i 30% na ukupan urod....pa sad ti izračunaj 30% x ha x t/ha= itekakva isplativost nabave nove mehanizacije....
Ovo je samo za krumpir, a da ne govorimo o drugim, isplativijim, kulturama... možda da se proba par godina baviti slič. proizvodnjom pa da se onda komentira?
Ovoj komentar mi je više kao da je nekome krivo što će netko sa novom mehanizacijom na 1000 tona robe imati prodane 990t, a drugi bez te NEPOTREBNE nove mehanizacije 650-700t! Jer u stvarnosti to tak i izgleda!

Nek me međimurci i ostali, pravi, krumpirašicisprave ako sam pogriješila!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Poslao sam ovih dana neke upite o polovnim strojevima za povrtlarstvo,da se odmah razumijemo,radi se o istim modelima strojeva gdje cijena repariranog rabljenog stroja iznosi od1/4 do 1/3 cijene novoga...i da se idem zajebavat sa svom silnom papirologijom samo da bi kupil novi stroj i na kraju čekal,kumil i molil dal bu mi neki vrnal 50% novaca(jer ništa nije točno definirano,sve visi u zraku),pa nisam se povadil sa vlastitim mozgom...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,442
Gledao sam neku emisiju o poljoprivredi u Vojvodini i dosli su do racunice da se godisnje zbog starih kombajna i povecanog rasipa izgubi toliko da se moze desetak novih kombajna kupit. Tako da nije bas ista racunica sa starim ili novim.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Btw vezano za poziv 1807, nije isto kao mjera 4.1..
Tj 1807 je vezan za EPFRR_4.2 a ta mjera nije za male nego za što veće,tak da..

Još da dodam, ima ukupno 1800poziva minus oni poduplani...
Znači možda jedno 1600 poziva,a od toga 123 je mjera 4.2 što je za velike..

Lova je odvojena po mjerama, tako da neće veliki uzet malima.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
http://www.arsillyrica.hr/EasyEdit/UserFiles/Zapo--eto-javno-savjetovanje-o-provedbi-Mjere-MO6.pdf

Ovdje ima sve, mislio sam ići na ovu podmjeru 6.2 ulaganje u turizam gdje je brz obrt novca pa bi mogao vraćati kredit, al tu je opet zajeb da mora ulaganje biti na području sjedišta OPG-a, a tko će lud ulagati u turizam na kontinentu. Jedino da se nekako prijavim na moru i tamo otvorim OPG, jel ima tko kakvu ideju?


Nije ni ovo loše 50 posto odmah i 50 posto u roku tri godine, netko je krivo napisao u roku 5 godina.
Mjera 6.3

Članak 25.
(1) Sredstva potpore osiguravaju se iz proračuna Europske unije i državnog proračuna Republike
Hrvatske, od čega Europska unija sudjeluje s 85 posto udjela.
(2) Visina potpore po korisniku iznosi 15.000 eura u kunskoj protuvrijednosti.
(3) Isplata potpore će biti u dvije rate u vremenu od najviše 3 godina:
a) isplata prve rate u iznosu od 50% ukupno odobrene javne potpore nakon Odluke o dodjeli
potpore,
b) isplata druge/zadnje rate će se slijediti nakon provedenih aktivnosti prikazanih u Poslovnom
planu.
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Koliko sam ja informiran nije nemoguće dobiti novac,morate imati dobar poslovni plan ili udruživanje.
Kod poslovnog plana najbolje prolazida se ide od proizvodnje do prodaje ali ne prolazi baš kod malih proizvođača.
Ovaj put proizvodnje bi bio najidealniji proizvodnja skladištenje prodaja i prerada svoje proizvodnje krajnjem kupcu.
Ja sam u tim vodama ili hrpetina love ili svake godine po malo ali to je malo duži proces.
Takavim putem su prvo krenuli Germani Talijani pa iza njih ostali.
Jedan video pravog puta.
http://m.youtube.com/watch?v=95h5roexQ10
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Btw vezano za poziv 1807, nije isto kao mjera 4.1..
Tj 1807 je vezan za EPFRR_4.2 a ta mjera nije za male nego za što veće,tak da..

Još da dodam, ima ukupno 1800poziva minus oni poduplani...
Znači možda jedno 1600 poziva,a od toga 123 je mjera 4.2 što je za velike..

Lova je odvojena po mjerama, tako da neće veliki uzet malima.

Ali još puno jačih igrača prijavljeno je za mjeru 4.1.,koliko vidim.
Za sve mjere(koje jesu i nisu prijavljene) predviđeno je oko 300 i nešto milijuna eura.Da li je to točan podatak?
Koliko je za mjeru 4,jel ima kakva cifra?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ali još puno jačih igrača prijavljeno je za mjeru 4.1.,koliko vidim.
Za sve mjere(koje jesu i nisu prijavljene) predviđeno je oko 300 i nešto milijuna eura.Da li je to točan podatak?
Koliko je za mjeru 4,jel ima kakva cifra?


A gle, što se tiče mjere 4.1.1 imaš bodove, i svi oni koji su sada "veliki" igrači oni imaju manje bodova , tako da ako na toj istoj mjeri bude dosta ovih sa npr 10-60ha(oni spadaju u skupinu sa najviše bodova po SO) onda veliki neće proć.

A ako bude malo tih onda će veći dobit lovu.

Neznam sad točno cifru,al cifra nije ni bitna. Pogledaš koliko ti imaš bodova i to ti može reć sve,ako si na pragu onda ništa..
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ali još puno jačih igrača prijavljeno je za mjeru 4.1.,koliko vidim. Koliko je za mjeru 4,jel ima kakva cifra?

U ovom pozivu oko 640 mil. kuna.

Btw vezano za poziv 1807, nije isto kao mjera 4.1..
Tj 1807 je vezan za EPFRR_4.2 a ta mjera nije za male nego za što veće,tak da..
Još da dodam, ima ukupno 1800poziva minus oni poduplani...
Znači možda jedno 1600 poziva,a od toga 123 je mjera 4.2 što je za velike..
Lova je odvojena po mjerama, tako da neće veliki uzet malima.

Dioničko društvo nema što tražiti u ruralnom razvoju. Oni imaju program regionalnu konkurentnost.
I baš me zanima jesu li svi ti u plusu zadnje tri godine, kad su tako samouvjereno navalili? Očito jesu.
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Neznam sad točno cifru,al cifra nije ni bitna. Pogledaš koliko ti imaš bodova i to ti može reć sve,ako si na pragu onda ništa..

Po meni imam oko 55 bodova,još moram provjerit u agenciji..
Pa cemo vidjet,možda je to i dosta,za jesen.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Dali se mora kupovati nova mehanizacija za ovu podmjeru 6.3. ili može sve polovno bez računa.
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Koliko znam polovna mehanizacija, i račun mora biti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Kako doći do računa ako kupiješ polovno od nekog?

po meni,ako ja nešto prodajem(imam OPG),to bih trebao unijeti(i procijeniti)u dugotrajnu imovinu.i onda bi mogao izdati račun za to što prodajem.
evo tako ja razmišljam.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Mislim da bi trebao javni biljeznik ovjerit.Tako se prizna kad kupujem rabljeno,bez pdv-a..mislim na mehanizaciju.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Sto papirnato "uneses" u opg, to tako moras i "iznijeti"... odnosno ispostaviti racun za odredenu mehanizaciju,auto ili nesto trece
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh