• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Mjera 11 zamjenjuje dosadašnje mjere ruralnog razvoja i naravno ide kroz zahtjev za poticaj svake godine ...

I baš gledam listu kultura, "goji" bobice su voćne vrste i pripadaju višegodišnjim nasadima a ne povrću, tako da ove godine je to isto višegodišnji nasad..:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Gdje si gledao listu kultura? Već 2 godine mučim muku sa goji-em, ponosno su mi sad pokazali naputak iz ministarstva gdje ga stavljaju u povrće. Prve godine nikakvih problema, prošle godine nisu znali šta bi, zvali okolo... , pa kao traji nasad. Pred koji mjesec su promjenili krajobraz u oranicu. Mislim, zapravo je genetski u srodstvu sa paradajzom i s te strane je u redu, ali raste u drvo koje bude staro do 80.g..
Ak si u pravu sutra odmah jedem čevape za gablec i tebi šaljem porciju. :drink:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Bome je, gledao sam taj prilog ali nisam tražio goji, nisam ga očekivao. Makar ovdje piše da je krumpirovka.
Iči ću ovaj tjedan u apprrr pa ću se raspitat vezano za ove mjere 10, 11, 13 pa javim.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Treba još vidjet i zatravnjivanje trajnih nasada, ne znam koliko se za to dobije, moram još pročitat i vidjet koja travna smjesa ide i na kojem području. Sad mi je treća godina i mogao bi zatravnit.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
To je u mjeri 10 i to nemožeš kombinirati sa ekološkom ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A zo, nema veze.

Napokon nešto smisleno i razgovjetno od države i agencije.

http://www.apprrr.hr/podmjera-63-potpora-razvoju-malih-poljoprivrednih-gospodarstava-1418.aspx

Prijave od 12.05.
Na preskokce sam pogledao, ispunjavanje preko agroneta, kratko i jasno objašnjeno tko treba potvrde iz porezne ( porez na dohodak, pdv, paušal, tko ne plaća porez i doprinose)... Da su pola stvari iz ovog natječaja stavili u neku info brošuru za OPG ne bi bilo ovoliko pitanja i nedoumica po forumu.
Čak su stavili predložak poslovnog plana.
Ovako na brzaka sam primjetio još jednu stvar, traže potvrdu sa burze tko je nezaposlen. Tko ju donese a ne plaća doprinose, dobit će po nosu retroaktivno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,843
A jel treba potvrda s burze za sve i za one koji nisu na burzi? Ovako odoka prilično zajebano za ispunit jer pola stvari ne znam jel treba nešto upisati, a velik dio ne znam što treba upisati, rekli su da će educirati po dvoje ljudi u agencijama koji će pomoći ljudima to popuniti. Za ovo treba biti ekonomski stručnjak i bankar da sve posložim :(
 
Posljednje uređivanje:

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Vezano za mjeru 6.3.- vidim da neki forumaši pišu da se preko 6.3. može kupiti polovna mehanizacija. Gdje ste to čuli ili gdje to piše? Jer sam pročitao Pravilnik i piše za taj dio da su prihvatljive aktivnosti "kupnja poljoprivredne mehanizacije, strojeva..." , ne piše konkretno da može biti rabljeno.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,843
Jel to u agenciji rješavaju da pitam kad budem prijavljivao poticaj?
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Mi ćemo isto nosit za poticaje ovih dana pa ćemo pitati. Ali mislio sam da netko već ima provjerene informacije. Znate li možda da li osoba koja je u radnom odnosu i ima OPG (znači ima otvoren OPG i u isto vrijeme radi u jednoj privatnoj firmi) se može natjecati za EU fondove mjere 4 i 6 ili postoji ograničenje?
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Dali možda netk zna kolki vremenski period prođe od kupnje do po povrata sredstava.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
U zadnjih godinu dana je bilo ( Ipard ) do 30 dana po predaji dokumentacije i ispunjenja svih uvjeta.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
znaći, kupiš mehanizaciju i predaš dokumentaciju sa kojom si prošao natječaj i ako je sve u redu za 30 dana su kompletne pare na računu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,843
Napravio sam si ugrubo plan gdje da skrkam 15.000 EU novaca od mjere 6.3, dakle rabljeni traktor 4.000 eura, malčer 2.500 eura, restrukturiranje postojećeg vočnjaka 1.000 eura, sadnja pola hektara lješnjaka 1.500 eura, kupnja jednog hektara zemlje 1.500 eura, kupnja plastenika 3.000 eura, strojevi za plastenik, freza i slično 1.500 eura. Što mislite jel bi to prošlo?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh