• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Kada sve kupiš onda valjda pišeš da si sve napravio iz poslovnog plana i očekuješ kontrolu da vide dal si to sve napravio..po pozitivnoj odluci nakon kontrole dobivaš lovu..
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Za mjeru 6.3.1 koji se priključci mogu navesti u poslovnom planu? Samo novi ili mogu i polovni?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Novi ako nemaš ekološku a polovni ako imaš. Tako su kolegi rekli u lokalnom LAG-u.??
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
"na temelju podataka iz ove tablice utvrđuje se ispunjenje cilja povećanja proizvodnog kapaciteta iskazanog kroz povećanje ukupnog standardnog ekonomskog rezultata. U fazi zadnjeg zahtjeva za isplatu, Korisnik je planiarano povećanje SO-a dužan potkrijepiti i Potvrdom Savjetodavne službe koju će ishoditi nakon provedenih aktivnosti prikazanih u poslovnom planu."

Mislio sam na ovo... Ja prikljucke kupim u 10 dana, ali kako ovaj dio utjece, ne mogu nakon 10 dana ishoditi potvrdu povecanja SO?
Kada sve kupiš onda valjda pišeš da si sve napravio iz poslovnog plana i očekuješ kontrolu da vide dal si to sve napravio..po pozitivnoj odluci nakon kontrole dobivaš lovu..

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
A što si u tablici naveo za povećanje SO-a?
Povećati možeš jedino kupnjom zemlje ili životinja..
Ako nije navedeno ništa onda nemaš kako ni dokazati..
A vjerujem da ,kako si naveo kupnju mehanizacije,radi se na uštedi goriva i vremena prilikom obrade zemlje...
Ps.sam pišeš ili konzultant?

LAGovi imaju svoje uvjete za natječaje i na državnom 6.3.1 su dozvoljeni i novi i rabljeni priključci,jedino za novi koji je unutar 10-30% ulaganja možeš ostvariti dodatne bodove...
 

Mara14

Novi član
Tu od
30 Ožu 2017
Poruka
6
Bok trebam jedno objasnjenje vezano uz mjeru 6.3.
U poslovnom planu stoji da je druga isplata moguca nakon provedenih aktivnosti, i dokaza o povecanju proizvodnje.

Sto to tocno znaci?
Ako ja kupim traktor po toj mjeri u 01.2019., isplatu druge rate mogu dobiti tek u 2020. kada prijavim povrsine gdje se vidi da je doslo do povecanja obradive povrsine/kapaciteta?
Da li dobro gledam?


Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

U poslovnom planu možete odabrati ciljeve koje trebate zadovoljiti. I morate odabrati najmanje 1. Ako nabavljate mehanizaciju, onda trebate odabrati cilj Modernizacija i/ili unapređenje procesa rada i poslovanja. I taj cilj, naravno ostvariti nabavkom mehanizacije.
Ako niste obećali povećanje proizvodnje, onda ju ne morate ni ostvariti.
 

Mara14

Novi član
Tu od
30 Ožu 2017
Poruka
6
Za 6.3.1. mogu se kupiti i novi i polovni priključci, ali za nove priključke se dobiva 30 bodova, bez obzira na vrijednost novih priključaka ( ne mora biti 10-30%, to je bio uvjet za prethodni natječaj).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Nisam upoznat s novim pravilnikom,ali uglavnom mogu se i novi i rabljeni kupiti..
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Meni već 6 mjeseci u kontroli..i jučer tražili nadopunu/obrazloženje.kao imam rok 5 hebenih dana..već je riješeno ali ako faking 20 stranica poslovnog plana treba kontrolirat 6 hebenih mjeseci onda u 3pm i mi i takav posao i orgabizacija posla i sve ostalo..

Meni samo nije jasno kako ih netko nije prijavija ili barem u novine stavija.

Natječajem je propisano u roku od 90 dana...sada već preko 200 dana prošlo.

Tako sporo ide jer su obradu spustili na lokalnu razinu pa agencije po gradovima obrađuju kako stignu.

Kad ih zovem se žale da ih je premalo zaposlenih...APPRRR ima trenutno preko 700 zaposlenih...imali bi više koristi za poljoprivredu RH da ih sve pošaljemo samo da sade i kopaju krumpire.

700 ljudi...administrativna pomoć hrvatskim poljoprivrednicima...:(think):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Meni u ugovoru piše 60 dana od potpisivanja ugovora je isplata..13.7 sam ja mislim potpisao ugovor..i da je 60 radnih dana,to je prošlo..baš me zanima koliko u austriji ili njemačkoj traje period od donošenja pozitivne odluke do isplate na račun...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma te mjere su 6.3.1 profulane ja ju dobrano prelazim s 6.i pol ha na poticaju moram jos brisat.
A oko mene su dobili to sto rade iz hobija do 2 ha oranja.
Sramota kome se daje nekom koga ni ne zanima poljoprivreda.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Evo konacno dobio pozitivnu odluku adm kontrole za 6.2.1. - 65 bodova, tako da bi trebalo proci
E sad, imam 100 pitanja, slobodno neka admin makne ako sam dosadan i ako nije za ovu temu ali vjerujem da i drugi imaju iste nedoumice.

1. Da li se na prihode od potpore placa porez na dohodak u godini kada su dobiveni? Kako je nositelj OPG-a zaposlen nema odbitka sto znaci da odmah placam cca 40000 kn poreza na dohodak u 2019. recimo, i na kraju jos toliko... To je skoro petina cijelog iznosa potpore

U poslovnom planu stoji da su to razgraniceni prihodi, ali kako se razgranicavaju...?
OPG i u sustavu PDV-a smo
Ima negdje na webu neka tema vezana za navedeno? Bio bih zahvalan kad bi sherali



Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Najpametnije je da si nađeš kvalitetnog knjigovođu, on će ti objasniti pa nećeš imati nepoznanica. Mi smo dobili rezultate prije dva tjedna, 73 boda. Nadam se da će uskoro to obraditi da potpišemo ugovore o financiranju, pa da nastavimo s realizacijom, Sretno.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Vi imate knjigovodju ili vas konzultanti savjetuju?
Ne znam do sada smo sve sami vodili, ne da mi se placat knjigovodju, i ne vjerujem da nema to popisano. Spreman sam ulozit truda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Sami smo vodili knjige godinama, od ove godine imamo knjigovođu, to Vam je prijateljski savjet...greške su skupe, knjigovođa je jeftiniji.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Subvencije se vode kao dobit te nažalost puno smo pisali o tome da ti besplatni novci nisu na kraju krajeva besplatni i država će uzeti svoje na ovaj ili onaj način.
Svakako nađi knjigovođu jer 400kn mjesečno nije puno u usporedbi s nekom kaznom koja je barem 10x veća.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Ma te mjere su 6.3.1 profulane ja ju dobrano prelazim s 6.i pol ha na poticaju moram jos brisat.
A oko mene su dobili to sto rade iz hobija do 2 ha oranja.
Sramota kome se daje nekom koga ni ne zanima poljoprivreda.

Zašto bi bile profulane??
Ima i ostalih mjera di se može prijaviti, svatko traži onu koja njemu odgovara.
Po tvojem, ja radim malo više 3 ha i to bi značilo da me poljoprivreda ne zanima?
Prijavio sam se za natječaj i normalno nadam se da ču dobiti pozitivan ishod, neke strojeve imam neke tražim...ali u svemu tome, najveći problem je naći zemljište.....u mojem kraju gotovo i nemoguče,a imam želju jednog dana to raditi malo ozbiljnije...trenutno ulažem novce od posla koji mi je primarni, ali se nadam da će se to promjeniti.
Tako da ako netko radi malo....nije to razlog da ga ne interesira
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa fulana je da ti pokažem izračun gospodarstva da ja zarađujem 12 tisuca eura sramota.
Realnost je jedno a njihove bajke drugo.
Kupili su ljudi strojeve što se ničim ne bave nego za svoje potrebe.
I onda još usput preprodaju i kvare mebi posao.
Sad ha moram otvorit opg još jedan da mogu probat na 6.31 prijaviti se.
Jer druge nema a nema ni pameti u našoj poljoprivredi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ajd pokaži kolega da svi vidimo od čega se zarađuje 12k eura.
Imaš krave ako se ne varam i bikove,onda ne čudi da imaš velik izračun SO.
Mliječna krava je 16ak tisuća kuna ako se ne varam.
Uglavnom netreba gubiti nadu.
 
Na vrh