• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Ne Lag je napravio svoju bodovnu listu i zna se tko je prošao ali nakon toga sve se učitalo u agronet i čeka se potvrda agencije i ugovor. Samo nitko ne zna kada bi to moglo biti...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Zna li netko što je sa mjerom 6.1.1.? Ide li to dalje ili je stalo?

Ministar je rekao da će svi proći, pa me sad zanima ima li tko da je nakon toga obrađen, dobio nekakvu odluku ili ugovor?

Moj projekt još uvijek stoji u "Podnesen"...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Pitanje za korisnike 6.2.1 (ili 6.4.1) koji grade neki objekt.
U kojoj fazi uvodite objekt u OPG? Npr. Kada ste zatrazili gradjevinsku, racun za komunalije, vodu, struju .. da li je to glasilo na fizicku osobu, ili OPG?
Taj dio mi nije jasan, a nisam od nikoga dobio konkretan odgovor.
Recimo ako je aktivnost prijavljenog EU projekta i glavni arhitektonski projekt. Racun koji izdaje arhitekt mora glasiti na OPG. A OPG jos nema ni prijavljenu djelatnost turizma.
Npr. Kako opravdati trosak dovoda struje, ili trosak gradjevinske dozvole? Racun za to ce glasiti na privatnu/fizicku osobu vlasnika gradjevinske parcele, ne na OPG. Da li ce to biti ok kod kontrole prije isplate druge rate?
Zbunjen sam, helppp
 

Lule

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Pitanje za korisnike 6.2.1 (ili 6.4.1) koji grade neki objekt.
U kojoj fazi uvodite objekt u OPG? Npr. Kada ste zatrazili gradjevinsku, racun za komunalije, vodu, struju .. da li je to glasilo na fizicku osobu, ili OPG?
Zbunjen sam, helppp
Sve na opg...sve živo na opg...naime, kad pravdaš račune nema štete ako ti neke neće priznati (netko za pivu na R1? Iako i ona se može priznat jer posto gradiš u 6.2 ides na turizam i piva je neophodni aset), međutim imaš jebene štete ako nisi tražio na OPG R1 pa lipo sve ode pa pa..iako, ako tražiš R1 na gosp. Raptor Rex ili OPG Raptor Rex mislim da je isti k jer je u oba slučaja isti OIB..međutim da izbjegnes moguća sranja dodaj taj OPG jer svakako imaš na to pravo..
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Hmm...ali zemljiste je trenutno vlasnistvo clana OPG-a, i upisano je u Arkod.
Znaci kada trazimo gradjevinsku trazi je clan OPGa na svoje ime i oib koji je razl od oiba opga. Pretpostavljam da za komunalije, gradjevinsku itd necu ni moci dobiti racun na OPG u ovom slucaju ..?
 

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
Pitanje za korisnike 6.2.1 (ili 6.4.1) koji grade neki objekt.
U kojoj fazi uvodite objekt u OPG? Npr. Kada ste zatrazili gradjevinsku, racun za komunalije, vodu, struju .. da li je to glasilo na fizicku osobu, ili OPG?
Taj dio mi nije jasan, a nisam od nikoga dobio konkretan odgovor.
Recimo ako je aktivnost prijavljenog EU projekta i glavni arhitektonski projekt. Racun koji izdaje arhitekt mora glasiti na OPG. A OPG jos nema ni prijavljenu djelatnost turizma.
Npr. Kako opravdati trosak dovoda struje, ili trosak gradjevinske dozvole? Racun za to ce glasiti na privatnu/fizicku osobu vlasnika gradjevinske parcele, ne na OPG. Da li ce to biti ok kod kontrole prije isplate druge rate?
Zbunjen sam, helppp
 

Prilozi

  • 6.2 struja.jpg
    6.2 struja.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 28

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
Hmm...ali zemljiste je trenutno vlasnistvo clana OPG-a, i upisano je u Arkod.
Znaci kada trazimo gradjevinsku trazi je clan OPGa na svoje ime i oib koji je razl od oiba opga. Pretpostavljam da za komunalije, gradjevinsku itd necu ni moci dobiti racun na OPG u ovom slucaju ..?

u turizmu se to rješava ugovorom, malo znam o tome-u lagu mi je rekao frend pa se raspitaj. Ugl. nek te član opunomoći na tu česticu ili tak nešto na 8 god. tad kako i lule kaže, sve r1 na opg
 

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
ja bih isto trebao graditi pa sam u strahu od sto čuda. imat cu preradu pa ne znam hoće li priznati legalizaciju objekta kao stambene ili bih trebao kao poljoprivrednu legalizirati, dopune troškova i iznosa ću imati..uh svačeg.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ali koga tocno da to pitam? U savjetodavnoj nemaju pojma oko toga...
Ako ima netko ovdje da je to spreman malo popisati, spreman sam i platiti
 

szabo

Novi član
Tu od
8 Velj 2019
Poruka
12
:D probaj prvo poslat mail na info@apprrr.hr, ak ne dobiješ smislen odgovor - koji ugovor točno, onda postaj ovdje pa ću pitati u lag svoj. bilo bi lijepo da netko ovdje iz iskustva napiše pa da imamo potvrdu iz dva izvora. možda i pravnika upitat- vidim da ima ugovora o zakupu zemljišta, neizgr. zemljišta, nekretnina.. a za ishođenje dozvola dovoljne su i punomoći/specijalne punomoći
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Neki dan sam dobio građevinsku dozvolu za poljoprivredne objekte. Dozvola je na OPG koji je na mamu. Mama i tata su suvlasnici čestice i morali su kod javog bilježnika ovjeriti Izjavu kojom dopuštaju OPG-u izgradnju. Ispada da je mama sama sebi dala dopuštenje, ali to je to. Dozvola glasi na OPG.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ima li itko ikakve informacije za mjeru 4.1.1. , te da li se itko natjecao za nju?
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Ima li tko informaciju koliko je bodova trenutno potrebno za dobiti financiranje na 6.3.1.? Imam 75 bodova i kod formiranja inicijalne liste bio sam cca 400 mjesta ispod crte pa me zanima dali je do sada kroz obradu crta što pala, negdje sam pročitao da je pala i da je sada dovoljno 75 bodova pa dali tko zna dali je to istina. hvala
 
Na vrh