• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Čekaj, po vama, za 5 godina bi trebao dati 20000€ doprinosa? Jeste vi čisti?
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
160
A poklonjenom konju ne treba gledati u zube ili ?

Visina doprinosa ti ovisi o ostvarenoj dobiti što ti je dobit veći doprinosi su veči u mom slučaju oni iznose cca 1700 kn mj pa si izračunaju koliko te isto košta za 5 godina 1700 kn/mj x 60 mj = ......? pa tu dodaj 5 x godišnji porez na dobit koji opet ovisi a može biti 12 24 40 % (ako nemaš poreznih olakšica ode tih tvoji 20000 eura u pm za čas )
Jedino što je tu dobro od tih 1700kn ti 700 kn ode za mirovinu pa tu bar budeš imao kako taku mirovinu on za ubiti se
Ovo je moj informativni izračun što ne znači da je i vaš takav nemoj oma da se userete od straha i da mi sad oma počnete pakirati kofere i odete u njemačku farbati ograde ovo je naša stvarnost i tako se lijepa naša brine za svoj narod i za njegovu egzistenciju ili?
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
A zašto bježati od doprinosa ukoliko djelatnost kojom se baviš donosi prihod, meni se više čini da dosta ljudi nebi platilo baš ništa pa onda čim netko spomene plaćanje bilo čega nastupa drama
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Dali je netko dobio poziv na potpisivanje ugovora za 6.3.1. u zadnje vrijeme?
Mislim da konačne liste neće biti sve dok se ne potpišu svih 3082 ugovora, a od moje pozitivne odluke i prihvačanja je prošlo 2 i pol mjeseca i još nema poziva na potpisivanje.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Ja sam htio ići na LAG natječaj ali mi moja administratorica rekla da ćekam da je moguće da prođem bio sam 3700 ineki 74 boda na inicijalnoj. Navodno da će pustit jos projekata da prođu. Pozdrav
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Samo ti idi na LAG,uvijek možeš odustati ako prođeš na jednom od natječaja..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Možeš se prijaviti...nisi ti kriv što neznaš status o prolasku...ako prođeš na 6.3 odustaneš na LAGu,ako ne prođeš 6.3 LAG nisi izgubio...
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Ma ne mogu kad mj na agronetu piše status podnesen i nema šanse dok ne odjavim da predam na LAG. Provjerena informacija zato stalno pitam na forumu možda sam nekom i dosadan šta je sa konačnom listom mjere 6.3.
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Zna li netko otprilike do kuda se došlo sa obradom zahtjeva. Bio sam 3523 na inicijalnoj listi, na AGRONETU pod statusom još uvijek stoji PODNESEN...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Do kad LAG traje?
Uglavnom,nisam mjerodavan ali ako si ispod crte smatraj da nisi prošao.
Pa tako prijaviš bez pardona na LAG,jer ionako dok LAG provede natječaj,pa sve pregleda,naprave rang listu tko je prošao,pa potpisivanje ugovora,tek onda šalju u agenciji da te uvedu u agronet..do tada ćeš znati vjerovatno o prolasku na 6.3.
Obzirom da si 600+ ispod crte(inicijalne) male su šanse za prolazak,iako nije nemoguće da prođeš..
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Nadam se da ste do sada skužili da svi ti potpicaji nisu zamišljeni da vama ostanu novci.

Novci su samo sredstvo koje se preljeva iz EU, državnu riznicu , pa iz riznice u vaše OPG, pa nazad u riznicu raznim porezima.
Pri tome razne treće strane dobiu dio novca.
npr dobiješ 50.000eura u tri isplate, kupiš traktor i ostale alate i ne mislite da su valjda poticali vas...poticali su prodaju i industriju trećih strana koje su opet van Hr.
A da ne govorim o raznim servisima za te strojeve.

Motike seljacima, zlatnike vlastelinima tj industriji. :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Davno smo zaključili da nema besplatnih novaca iz EU.
Nitko nikoga ne tjera da se prijavi na natječaje..
Gledaj s aspekta da dižeš kredit od 50k eura s nekom kamatom i na nekoliko godina,pa gledaj koliko ćeš vratiti para..
Tu te pare dobiješ ali to vuće za sobom ulazak u neki porezni sustav,koji za sobom vuće plaćanje kojekvih doprinosa..i realno to je ok.
Jer i obrtnici i privatnici isto to plaćaju..
A trpaju nas u isti koš s njima,ali to je tako..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Razlika je samo u ciklusu okretanja novaca: u većini poslova je to višestruko (dnevno, tjedno, mjesečno) dok je u poljoprivredi jednom do dvaput godišnje.
Zato se ne može biti mali i preživjeti (na žalost).
OPG je obrt, samo kaj to nitko neće javo reći.
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Molila bih mišljenje članova o ovom slučaju u nastavku.
Ovako konzultant koji nam je radio projekt 6.3.1(plačeno 12.500,00kn)to je bila cijena i na nju smo pristali i platili.
E sad smo razgovarali o kreditu preko Hbora
I zakljucili da tu treba isto određena dokumentacija , poslovni plan itd.Te pristali da platimo 4.000,00kn za izradu dokumentacije znakon sto realiziramo kredit.
U međuvremeni proslo je 6 mj.kredit nismo dobili, on nam je ugovorio dva sastanka u bankama i jos obavio par razgovora s drugim banama .
No moramo kredit po drugim linijama i njegova pomoc oko dokumentacije nam nije potrebna.
Ali on zeli naplatiti svoje usluge angažiranja oko sastanka i zvanja banaka 1.500,00kn!!!
Molim misljenje, jer smatram da je to bezobrazno .
Svaki rad treba platiti ali ,par poziva i dogovor 2 sastanka (ja moram raditi 10 dana punih 7 sati za te novce)
Ajde recite svoje mišljenje
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
249
Ja sam kredit od bicro-hamaga sam riješio, poslovni plan sa mjere isprintao i preuredio i dobio sve za 2mj.Bolje sam,takav lovator vam neće ništa napraviti samo uzimati pare ,za mene su obadvije cifre prevelike.Ja sam svome konzultantu mjeru 611 ,50000eura platio 14oookn.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Jel nije 5% maximalan iznos koji prihvaćaju kao trošak u mjeri 6.3.1?
Znači da vam je konzultant izbio još dosta para koji vam ne ulaze u troškove..
Da li ste potpisali kakav ugovor za ishođenje kredita s njim?ako niste,zahvalite mu se,ako jeste onda mu uz zahvalu i platite..
Meni su uzeli 5800kn za 6.3.1 i kad sam vidio što to je,to je i moja baka s 82 godine mogla napisati..
Al svaka škola se plaća..
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
522
Vi koji ste uzimali krefite preko hamaga što vam je bilo jamstvo u slučaju kupnje novog traktora.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
249
Ja sam polovni uzeo ,cifra kredita bez pdv-a je 230.000kn i samo bjanko zadužnica.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh