• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Kontam,valjda te nisam dobro shvatio.Zakaj vertimecom,nije to za grinje? Na koji si sliku mislio.onu na polju ili u plasteniku?Pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja kod tebe vidim samo plastenike ;) Onu prvu sliku sa žutim vrhovima, što kažeš da su samo dvije takove biljke. Vertimec ima vigor efekt trebalo bi ju malo trgnuti (barem privremeno) , a i mislim da imaš tamo nekih beštija. Jel si gledao pod mikroskopom, ima li uboda na žilicama?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Da,ti vidiš plastenike.Ona rajčica na bijeli foliji je braća onoj drugoj slici.Tamo ti je ta rajčica pod golim nebom,već mjesec dana tako dana ju je tukla sva nedaća.Nemam bubašvaba,ubio ju je vjetar.To ti je onaj famozni plastenik odnosno "one " firme.Jedva sam sad našao nekog da ga dovrši,nitko neće na tuđe.Pozdrav
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Oče vertimek grinje,oče,samo ne sve stadije - samo jedan.zato se mora kombinirati.Kad smo već kod vertimeka,ajmo onda uzeti Kraft - isto,samo dvijesto kuna po litri jeftinije.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Počela berba pome, ubrali 25kg za stol na tržnici. Cijena odlična 20kn.(uvozni 14kn). Kako je kod vas situacija?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Počela berba pome, ubrali 25kg za stol na tržnici. Cijena odlična 20kn.(uvozni 14kn). Kako je kod vas situacija?


Ja prodajem tejdan dana- evo,nabrano za danas sedamdesetak kila,za sutra bude stotinjak - ali cijena dvanaest kuna - kod mene u kauflandu grapolo sedam kuna u subotu i nedjelju bio - da popizdiš.Nisam očekivala ovako nisku početnu cijenu,ali ako se održi bar dva tjedna nebude niti loše.prošle godine smo na desetki bili više od mjesec dana i bilo je odlično,ali tko zna šta se bude sada događalo.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Par slika od moje rajčice na otvorenom polako i lijepo napreduje.



 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
@Mateuss: ljepo napreduju obzirom da je na otvorenom i da je 05.mj bio oblačan i kišovit. Možeš slikati iz daljega da se vidi cijela biljka, čini mi se da nema lisnu masu koja će ishraniti plodove i sačuvati ih od direktnog udara sunca(ožegotine).
 

Lushki

Novi član
Tu od
27 Svi 2014
Poruka
7
Eh...prvo, žena mi je odnila aparat u Split a slike s ovim gejfonom su bože sačuvaj...drugo, ona biljka što je baš zahvatilo pri dnu na 1. i 3. slici, je pokojna...kad sam doša u vrtal, ona je bila na podu s puknutom stabljikom.
Možda je i koja od mačaka pripomogla ali štaš..tako da sam sve ostale biljke zatrpao koliko god sam mogao, iako ni jedna nije imala onakva oboljenja pri dnu.
Jedna ima ali po sredini stabljike, i tu ne mogu ništa...:s:

i treće,nabavia sam Ridomil, jedva, jer ovdje ga prodaju samo na lopate majko mila, pa sam žicao po susjedstvu :icon_e_biggrin:
Stavio punu žličicu na 7 litara...i tako 3 puta...svaka biljka je dobila po 3-4 dcl,skinia sam sve bolesne dijelove i to je to...

Brod mi je u 13.45, moram s posla trčat po pasa i stvari i odoh,susidi će palit i gasit vodu...ostaje mi samo molit bogove da kad se vratim, zateknem zeleni a ne smeđi vrt.:8):

A onda ćeš mi reć kad bi ljetovala:icon_razz:

Johabice....situacija je pod kontrolom, botritis se pojavi još tu i tamo ali biljka napreduje i ne hebe ju to previše, plamenjača također, tu i tamo koji list ali ništa strašno...stradao je jedino San Marzano...3 komada sam izvukao jer su baš bili gotovi....sad ću ponovit postupak.
Malo Teldorom poprskat i Ridomil u zemlju, vidim da to funkcionira...

Onda...kad dolaziš?

Preporučam od 15.8 pa nadalje, tada je užitak...:)

@Mateuss: ljepo napreduju obzirom da je na otvorenom i da je 05.mj bio oblačan i kišovit. Možeš slikati iz daljega da se vidi cijela biljka, čini mi se da nema lisnu masu koja će ishraniti plodove i sačuvati ih od direktnog udara sunca(ožegotine).

A kada realno počinje opasnost od ožegotina...neki kažu izad 15.7, neki kažu izad 1.8....pretpostavljam da je to vezano uz položaj sunca,a budući da sam na Korčuli,možda je i prije:icon_rolleyes:...također, iako imam lisnu masu i više nego jaku, mislim da ću morati nekako osjenčit to sve skupa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
temp.iznad 30*C par dana za redom a to znači kod vas u Dalmaciji i 15.06. Ožegotini su podložniji plodovi koji su u zriobi i pred berbu i svakako ih treba pokriti lisnom masom a grozdove koji strše nekako osjenčiti(pokriti travom ili slamom)
 

Lushki

Novi član
Tu od
27 Svi 2014
Poruka
7
temp.iznad 30*C par dana za redom a to znači kod vas u Dalmaciji i 15.06. Ožegotini su podložniji plodovi koji su u zriobi i pred berbu i svakako ih treba pokriti lisnom masom a grozdove koji strše nekako osjenčiti(pokriti travom ili slamom)

Divno...za dva dana ovdje zovu iznad 30 i to će trajati,a plodova nemam nego možda 5 na 30 komada ( kasno sam sadio )...dakle, listovi nisu toliko osjetljivi na visoke temperature ili jesu....:^):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Nisu toliko listovi ali plodovi će dobiti ožegotine, treba dobro i redovno zalijevati. Ako hoćeš zasjenčit uzmi mreže koja je predviđena za to, prihrana je isto poželjna... (Calcinit) protiv vršne truleži
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
@Mateuss: ljepo napreduju obzirom da je na otvorenom i da je 05.mj bio oblačan i kišovit. Možeš slikati iz daljega da se vidi cijela biljka, čini mi se da nema lisnu masu koja će ishraniti plodove i sačuvati ih od direktnog udara sunca(ožegotine).
Evo par slika od cijele biljke, prošle godine sam imao Cinto od RZ-a i isto nije bio baš bujan.



 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabice....situacija je pod kontrolom, botritis se pojavi još tu i tamo ali biljka napreduje i ne hebe ju to previše, plamenjača također, tu i tamo koji list ali ništa strašno...stradao je jedino San Marzano...3 komada sam izvukao jer su baš bili gotovi....sad ću ponovit postupak.
Malo Teldorom poprskat i Ridomil u zemlju, vidim da to funkcionira...

Onda...kad dolaziš?

Preporučam od 15.8 pa nadalje, tada je užitak...:)


Joj nemoj me previše nagovarati - možda mi i padne napamet doći.:(rofl)::(hi):
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
,@Mateuss: izdužen je, vjerovatno je većinu dana u sjeni(hladovini)? Po naboranom listu vidi se da je trpio hladnoću i bio pod stresom(P.P.Thiofer) ali stižu topliji dani pa će mu sjena goditi.

poma od jučer - počela ozbiljna zrioba i berba

eqcego.jpg

2ileozl.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Plevak,bio si u pravu za cinto,nije loša rajčica.Oporavila se je najbrže od svih u pokusu.I što je još zanimljivo,onaj hladni vjetar nije u potpunosti uništio gornje kate cvijeta.Najslabije je prošao amerigo,zatim matias i onda atiyya.Ni lilos nije loš,počela veča berba,on je rani i ima malo dugačke internodije.Kod ameriga i malo matiasa mi se je desilo da u trenutku kada je vjetar odnio krov,kat koji je cvijetao i slijedeća dva koja su bila formirana,postala su sterilna.Cvijeta i bumbari jašu ali niti jedan cvijet nije oplođen.Amerigo definitivno ide u prošlost.
 

Prilozi

  • oporavak cinta.jpg
    oporavak cinta.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 154
  • početak berbe jeremy.jpg
    početak berbe jeremy.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 161
  • početak berbe lilos.jpg
    početak berbe lilos.jpg
    82 KB · Pregleda: 154

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Eto , drago mi je da posle bure dolazi i sunce!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh