• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

S

seed

Guest
To sve spremam za cedenje da prodajem kući,sad pravim neke mašine za pranje i cedenje,štose tiče sorti toje od vilmorina Olga,Ghanija, onda id Clause Alians i Wizard,i Bobcet neznam čija semenska kuća,a štose tiče prihrane toje površine nekih 50ari ili 0.5Hektara,predsetveno 300kg 3*16 ruska i 50kg urea,a sad kroz kap po kap koristim 3*20,dubrivo scott,totije otprilike to ako te nešto još interesira slobodno pitaj :gitarist:

stvarno ti super izgledaju rajcice, a daj mi reci dali te sorte treba ucvrstit sa kolcem ili kako ih vec vezes?
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
tosu determinantne sorte ,kako ih vidiš toje to,sad samo prihrana zalivanje i moliti boga da nedode neko nevreme,i nadamse da će prve stići početkom jula.:weedman:
 
D

dalmatino

Guest
Koji su razmaci sadnje i koje prinose po sadnici očekuješ? Izgledaju odlično, svaka čast!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
tosu determinantne sorte ,kako ih vidiš toje to,sad samo prihrana zalivanje i moliti boga da nedode neko nevreme,i nadamse da će prve stići početkom jula.:weedman:

Iskreno ti želim uspjeh u svakom pogledu(uzgoj,prinosi,kvaliteta,cijena,prodaja i naplata). Mi u tim rokovima ne radimo tu rajčicu nego u kasnijem roku, znači, početak berbe 08mj. kada polako na tržištu ponestaje rajčice i cijena se postupno poveća. Problem je u očuvanju nasada od bolesti i nametnika jer se vrijeme bitno mijenja(na lošije) krajem 07.mj te se nastavi i u 08mj. i nasadi stradavaju. Standardne bolesti - plamenjača,pepelnica i alternaria te nametnici - lisna sovica i crveni pauk(od prošle godine i tuta absoluta).
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
Koji su razmaci sadnje i koje prinose po sadnici očekuješ? Izgledaju odlično, svaka čast!
Prošle god je bio prinos oko 4kg po biljci,a na o.5h sad imam rasadeno oko 6500-7000 kom e sad kolko će biti ove godine zavisi od vremena
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
Iskreno ti želim uspjeh u svakom pogledu(uzgoj,prinosi,kvaliteta,cijena,prodaja i naplata). Mi u tim rokovima ne radimo tu rajčicu nego u kasnijem roku, znači, početak berbe 08mj. kada polako na tržištu ponestaje rajčice i cijena se postupno poveća. Problem je u očuvanju nasada od bolesti i nametnika jer se vrijeme bitno mijenja(na lošije) krajem 07.mj te se nastavi i u 08mj. i nasadi stradavaju. Standardne bolesti - plamenjača,pepelnica i alternaria te nametnici - lisna sovica i crveni pauk(od prošle godine i tuta absoluta).
pa ja planiram sa onom prvom ići na pijac a tamo u 8-9mesecu kad padne cena kod nas da cedim i prodajem cedjen jel kod mene u selu samo jase bavim ovim a selo ima oko7000stanovnika pa valjda će ići
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo mojih par sorti pomidora:
Charlston S&G

Cibellia RZ

Izmir S&G

Logistica RZ


Prva cvjetna grana pobrana, druga i treća u berbi. Na trećini berbe smo.
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
baš je dobar kako ide prodaja kod vas i koja je cena u eu da znam preračunat,
 
S

seed

Guest
Evo mojih par sorti pomidora...

A daj mi reci kako to da samo kod Izmira trgas doljnje listove, kaj kod drugis sorti netreba ili? Ja planiram nagodinu posadit nesto rajčice pa ove godine pregledavam i istražujem koje ću sorte odabrat, pa imam pitanje u vezi ovih tvojih, koji su od ovih najukusnije i najljepšeg mirisa?
 

oxygen

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
43
Evo jedan mali pogled na moj amaterski rad sa plastenikom
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xOI3a9S0rxc[/YT]
 

oxygen

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
43
A ovako moram da se snalazim kad zadugo nema kise :(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6yD36ngafFY[/YT]
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
A daj mi reci kako to da samo kod Izmira trgas doljnje listove, kaj kod drugis sorti netreba ili? Ja planiram nagodinu posadit nesto rajčice pa ove godine pregledavam i istražujem koje ću sorte odabrat, pa imam pitanje u vezi ovih tvojih, koji su od ovih najukusnije i najljepšeg mirisa?

Izmir je u donjem dijelu najbujniji pa sam skidao listove do treće cvjetne grane, dok su ostale sorte prozračne i ne stvaraju bujnu lisnu masu i odlučio sam da ne skidam lišće(da budem iskren dobro nam je došlo jer nismo imali vremena za skidanje listova). Oko takvih sorti vrlo je lako obavljati radove vezanja, motanja, prskanja i berbe jer su nebujne. Smanjena je mogućnost oboljenja a i nametnika je lakše suzbiti. LogistikaRZ je nešto predivno, ukusno, prinosno i svakom bih je preporučio a i ostale sorte su mi se dobro pokazale no pričekajmo do kraja berbe. Cijene su različite - otkup 0,5 EU po skladištima, na tržnici(na veliko) 0,7EU a na malo 1,20EU.
 
S

seed

Guest
Ja kod sebe do sada u svim sortama skidao te donje grane kako su počeli pomalo crvenit, tako ih režem, negdje sam pročitao da onda brže zore rajčice. Šta se tiče te logistice to sam na nekoliko mjesta čuo da je jako dobra sorta, pa sam je već i zapisao uz cibelliu za drugu godinu, sad tražim još jednu sortu za plastenik i jednu nisku za van...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ova prva slika je greskom stavljena ovo je za temu kornison jer se bavim i proizvodnjom kornisona

Uploaded with ImageShack.usevo rajcice

zašto onaj mali najdoljni jednostavno ne otkineš i baciš on nikada neće narast a samo smeta drugima koji su već narasli.
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
zašto onaj mali najdoljni jednostavno ne otkineš i baciš on nikada neće narast a samo smeta drugima koji su već narasli.

to sam vec radio al ovaj se nekako provukao :D
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
šta bi to bilo na rajčici,kao da je netko ogrebao na nekoliko mjesta po plodu,neka sitna oštečenja? radi se vanjskoj proizvodnji,posađena 01.06.i nema nikakvih znakova bolesti na listu. nisam do sada radio rajčicu pa neznam,jel to normalno,prolazno ili?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
šta bi to bilo na rajčici,kao da je netko ogrebao na nekoliko mjesta po plodu,neka sitna oštečenja? radi se vanjskoj proizvodnji,posađena 01.06.i nema nikakvih znakova bolesti na listu. nisam do sada radio rajčicu pa neznam,jel to normalno,prolazno ili?

Kukuruzni moljac i dosta je zajeban...malo protresi listove,sigurno će ispasti na pod zelene gusjenice...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kukuruzni moljac i dosta je zajeban...malo protresi listove,sigurno će ispasti na pod zelene gusjenice...

Kukuruzni moljac nema zelene gusjenice, već kremaste boje. Zelene bi mogle biti od lisnih sovica, ovisi kakve su. Znam za moljac jer mi je to neprijatelj no.1 u paprici. Baš sam sad šetao po plastenicima i vidio 30-40 primjeraka leptira kak lete, očeš muških ili ženskih, svejedno. Znači da kreće druga generacija, trajat će borba ove godine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh