• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Daconil je na redu za koji dan,ovisi o vremenu. idem sa Vertimecom protiv pauka danas ili sutra. to je otprilike petina hektra.
Evo ovako;
Preparat: Bortrac 150 (bor-etanolamin; ali i ostali su isti)
Kompatibilnost:
Vermitec (ak.tvar: abamectin): +
Bravo 500 (ak. tvar: chlorothalonin; ista aktivna tvar je u daconilu, ali baš za Daconil nema podatak): +

p.s. Koji servis, aaaa... a onda HR za(s)tupnik ima problema sa prodajom.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
i koliko puta da bacim to?
Ako ide kroz sustav fertirigacije, onda 1x tretman (to je 750 gr. B/ha; jako visoka doza), i to je onda to.
Ako ide folijarno onda dva tretmana u razmaku 7-10 dana (sada sa Daconilom i onda sa Vermitecom).
I ne više.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ako ide kroz sustav fertirigacije, onda 1x tretman (to je 750 gr. B/ha; jako visoka doza), i to je onda to.
Ako ide folijarno onda dva tretmana u razmaku 7-10 dana (sada sa Daconilom i onda sa Vermitecom).
I ne više.

folijarno isti omjer,1l na 100 litara vode? budemo probali i to pa da vidimo. danas sam gledao i na malima se pojavljuje koji su se tek formirali,zabilježio sam neki dan pa sam danas išao gledati,dakle nastavlja se i dalje.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...
Moja preporuka je bila organski bor (bor-etanol amin; bez obzira na proizvođača) i ide:
1. otvoreno polje: 2 lit./ha u 1.000 lit. vode ili 300 grama B/Ha
2. plastenik: 0,1 lit/100 lit. vode (problem visoke temperature i vlage u zaštićenom prostoru, pa je potrebno paziti na koncentraciju otopine)
...
Hej, ovo su doze za folijarnu primjenu!?!?!?! Oprez !!!!!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
folijarno isti omjer,1l na 100 litara vode? budemo probali i to pa da vidimo. danas sam gledao i na malima se pojavljuje koji su se tek formirali,zabilježio sam neki dan pa sam danas išao gledati,dakle nastavlja se i dalje.
Krivo; folijarno u zaštićenom prostoru je 0,1 lit/100 lit. vode
 

seljanka

Novi član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
23
dečki jel zna netko pošto je trenutno rajčica na veliko na zelenoj u zagrebu, hvala
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
dečki jel zna netko pošto je trenutno rajčica na veliko na zelenoj u zagrebu, hvala

Cijeni se 4,00kn,a ima je i po 3,50 i 3,00kn za 1kg(bolja)



pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
umalo da nisam imao šta prskati,prije dva dana postavio mrežu na nasad a danas nas zbrijao led,100 posto šteta okolo mene. 30 godina nije padao i došlo sve na naplatu sada.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ok,znači deci na 100 litara vode? i to mi je vani,a ne u zaštićenom prostoru.
Vani je doza 2 lit./ha u min. 1.000 lit. vode; ako ideš sa manje vode nemoj dizat koncentraciju; na 500 lit. vode ide 1 lit. gnojiva.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Vani je doza 2 lit./ha u min. 1.000 lit. vode; ako ideš sa manje vode nemoj dizat koncentraciju; na 500 lit. vode ide 1 lit. gnojiva.

ok,onda dva decilitra na 100 litara.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kod mene je rajčica uz manje probleme(siva pjegavost lista rajčice) vrlo dobro uspjela: prinosi i kvaliteta zadovoljavajući. Moram napomenuti da smo, u uvjetima velikih vrućina tijekom zadnja tri mjeseca, zadovoljni sa stanjem nasada jedino ostaje malo gorčine zbog cijene koja je rano pala ispod 4,00kn.
Evo stanja rajčice trenutno.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
prskao sam Daconilom i nakon pola sata palo dosta kiše,jel da ponovim,i koliko uopće mora biti bez kiše nakon tretiranja,jel to ovisi o sredstvu ili ima neko univerzalno pravilo?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kod mene je rajčica uz manje probleme(siva pjegavost lista rajčice) vrlo dobro uspjela: prinosi i kvaliteta zadovoljavajući. Moram napomenuti da smo, u uvjetima velikih vrućina tijekom zadnja tri mjeseca, zadovoljni sa stanjem nasada jedino ostaje malo gorčine zbog cijene koja je rano pala ispod 4,00kn.
Evo stanja rajčice trenutno.

zašto su listovi tako plavkasti?
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
pozdrav novi sam na ovome forumu imam nekih problema pa molim vas ako znate o čemu se radi da mi pomognete, postavili samo plastenik oko 20m u njega smo posadili papriku rajčicu, krastavce sve je bilo u redu do prije nekih tjedan dana onda je sve oboljelo neznam razlog u početku su se listovi slično uvijali kao kod PetullaRZ ali nakon toga su počeli trunuti ovo nam je tek prva godina ono učimo iz knjiga ali nema boljeg knjige od iskusnog poljoprivrednika ako tko zna o čemu se radi molima vas da mi pomogne usput nagodinu mislimo širiti proizviodnju pa ako ima netko zainteresiran za pružanje savjeta naravno uz naknadu neka se javi hvala

53509848.jpg

54374510.jpg

58833409.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
prskao sam Daconilom i nakon pola sata palo dosta kiše,jel da ponovim,i koliko uopće mora biti bez kiše nakon tretiranja,jel to ovisi o sredstvu ili ima neko univerzalno pravilo?

Daconil u sebi ima vezivno sredstvo tako da ga kiša teško sapire, pitanje je dali je pola sata bilo dovoljno da se sredstvo osuši na listu(jeli biljka bila suha prije prskanja).Da je prošlo sat vremena sigurno bi bilo ok. ovako nisam siguran - budem se raspitao. A plavičasti listovi na rajčici je privid jer je slikano predvečer a i kamera je tko zna kako namještena - normalno zeleni su.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
kiwano - malo više podataka(gnojidba,zaštita,navodnjavanje itd),silkaj kompletan nasad ili biljku, pa ćemo pokušati rješiti problem.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Daconil u sebi ima vezivno sredstvo tako da ga kiša teško sapire, pitanje je dali je pola sata bilo dovoljno da se sredstvo osuši na listu(jeli biljka bila suha prije prskanja).Da je prošlo sat vremena sigurno bi bilo ok. ovako nisam siguran - budem se raspitao. A plavičasti listovi na rajčici je privid jer je slikano predvečer a i kamera je tko zna kako namještena - normalno zeleni su.

ma bila je suha biljka da,samo me sj...procjena vremenske prognoze,znam da je dosta sat vremena ali mislim da je pola sata ipak malo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh