• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ima kupiti ponešto u njemačkoj, ponešto od Enze i tako... Da se nagrecati samo da ne budu kiseliši, đaba im pink boja ako ph pada ispod 6. Ako netko hoće kiselinu neka pije coca colu, ja proizvodim samo šečer ;)

Što se tiče kvalitetnih pink hibrida rajčice za uzgoj u plasteniku i na otvorenom polju,jedino Petoseed i Asgrow imaju još takav paradajz u svojoj ponudi...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Šta ti je tehnologija sjemena ;) Od superiorovih hibrida koji su posijani probno po vrečicu profit, lider, medeno srce jedino je sorta volovskog srca nikla :) Dobro nije neka velika temp pa sporije niće, ali je stvarno zanimljivo to :)
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Šta ti je tehnologija sjemena ;) Od superiorovih hibrida koji su posijani probno po vrečicu profit, lider, medeno srce jedino je sorta volovskog srca nikla :) Dobro nije neka velika temp pa sporije niće, ali je stvarno zanimljivo to :)


Superior seeds sjemena ?
Neznam ,meni su dobro klijala mozda nejednako neka odmah neka malo kasnije ali klijavost je bila dobra

Sijano 10.1.2013
Profit,fantom,superbeef:x:
 

Prilozi

  • profit.jpg
    profit.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 207
  • superbeef.jpg
    superbeef.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 242
  • fantom.jpg
    fantom.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 308
  • fantom2.jpg
    fantom2.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 395

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Krenulo je sve, osim paprika ;) Dok se riješe kučište za grijače rasada onda ide sve na "električne deke ili čebad" ;) A onda klija, raste juhu... Probali frendovi grijače sad bi svi još da im nabavim po dva komada bar :)
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Krenulo je sve, osim paprika ;) Dok se riješe kučište za grijače rasada onda ide sve na "električne deke ili čebad" ;) A onda klija, raste juhu... Probali frendovi grijače sad bi svi još da im nabavim po dva komada bar :)

Svidjele su se i meni te električne deke,samo ne znam gdje se može nabaviti.:icon_scratch:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
grijaczarasadu.jpg

Ova zadnja dva grijaca su otišla u Žlebine. Ima ih kupiti u Srbiji. Ovi su 1,5 m x 4 m sad bi još išao i po 1,5 m x 2m. Samo imaju jednu serijsku manu koja se mora otkloniti da bi opće radili, no bolje da je greška otklonjena na početku nego da su prestali raditi u sred grijanja po noći.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Koja od prilike mora temperatura biti?
Jer imam u kuci jednu prostoriju nedovrsenu koja se ne grije....Ili bas mora biti toplo i grijano?
Sadim malo za sebe...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ima deka po 50 Kn :icon_mrgreen:


Ja s tim nikad nisam radio. Interesuje me jel' se još dodatno klasično grije plastenik?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dali netko zna da mi kaže od koje sjemenske kuće je paradajz Matias i gdje se može nabavit.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Znam ja ali ti neću reći ;) He he napisat ću ti. Matias F1 rajčica je od De Ruiter Seedsa, pošto ta firma služi kao skladište od Monsata koji još ima Seminis teško je reći tko ga proizvodi ali pakovanje je od Ruitera. E sad ćeš ti pitati gdje se to u HR može nabavaiti jel? E pa može se nabaviti kod jedne firme čiji broj telefona je 01 6530 968
Imaju ga na stanju, pripremi popriličnu svotu novca jer nije jeftin i to je čisto plastenička rajčica. Eto toliko... Poz
screenshot038g.jpg
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
matias

Znam ja ali ti neću reći ;) He he napisat ću ti. Matias F1 rajčica je od De Ruiter Seedsa, pošto ta firma služi kao skladište od Monsata koji još ima Seminis teško je reći tko ga proizvodi ali pakovanje je od Ruitera. E sad ćeš ti pitati gdje se to u HR može nabavaiti jel? E pa može se nabaviti kod jedne firme čiji broj telefona je 01 6530 968
Imaju ga na stanju, pripremi popriličnu svotu novca jer nije jeftin i to je čisto plastenička rajčica. Eto toliko... Poz
screenshot038g.jpg

Kontam jesi ga ti sadio?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Znam ja ali ti neću reći ;) He he napisat ću ti. Matias F1 rajčica je od De Ruiter Seedsa, pošto ta firma služi kao skladište od Monsata koji još ima Seminis teško je reći tko ga proizvodi ali pakovanje je od Ruitera. E sad ćeš ti pitati gdje se to u HR može nabavaiti jel? E pa može se nabaviti kod jedne firme čiji broj telefona je 01 6530 968
Imaju ga na stanju, pripremi popriličnu svotu novca jer nije jeftin i to je čisto plastenička rajčica. Eto toliko... Poz


HaHaha:icon_e_surprised:

Tebe je ova zima ubila do kraja tko zna šta će još bit :cool2:. To je najskuplje sjeme koje se može nabavit u RH ali kažu da u potpunosti opravdava cjenu. Oni koji su ga sadili imaju samo riječi hvale.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam, ja nisam ljubitelj plastike ;) Doduše ni silikona :)

Mene je led 2010 godine dotukao gadno, ali još uvijek se nedam. Sa kojom sićom se ja borim ovih godina pa to nije za vjerovati :(
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
I nemaš pojma dali je silikon ili prava stvar dok ti ne kaže. O kojoj sići ti govoriš.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Inaće oni superiorovi hibridi paradjiza lijepo napreduju, jedino Lider nešto šteka za njima. Paprike još nisu nikle.

Šta zemlja moze sve da "istera" videće onaj ko gaji Lidera!

LIDER F1 je hibridni jabučar visokog rasta, čvrstih, mesnatih i vrlo ukusnih, mirišljavih, plodova. Veoma je rodan. Na prvom grozdu ima i po devet plodova, prosečne mase oko 200 g.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
Inaće oni superiorovi hibridi paradjiza lijepo napreduju, jedino Lider nešto šteka za njima. Paprike još nisu nikle.

Šta zemlja moze sve da "istera" videće onaj ko gaji Lidera!

LIDER F1 je hibridni jabučar visokog rasta, čvrstih, mesnatih i vrlo ukusnih, mirišljavih, plodova. Veoma je rodan. Na prvom grozdu ima i po devet plodova, prosečne mase oko 200 g.

čije je LIDER sijeme?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tako je. Samo čini mi se da su ga izbacili iz ponude. Nema ni Maratona to je jedan od rijetkih paradajiza otporan na alternariu.

Još o Lideru F1..
Otporan je na bolesti i daje 6-7 kg ploda po biljci.
Nije loš prinos po kvadratu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh