• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
prevelika :icon_weed: 200 kvadrata plastenika i 2 plastenika sa ukupno 4 tunela od 20+m

ako je moglo prošle može i ove , ako bude trebalo pomoći imam termogen na plin od 24kW, sukne bocu na minimumu kroz noć :icon_hang:

I koju razliku temperature si postizao?
Ja upravo instaliram u 200m2 50 kW sa akumulatorom od 3000l. Vidjet ću kako će se ponašati.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Evo trenutno u sva 4 tunela je 15-16, peć sama spušta klapnu, ja sam namjestio da je stalna temperatura vode oko 60.

Recimo da je vani -10 i sve je priključeno, nekih 8-12 u tunelima i nekih 3-4 u plasteniku.

zato ću kupiti peć sa 3,4 članaka više pa neće biti problema
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Znam ja ali ti neću reći ;) He he napisat ću ti. Matias F1 rajčica je od De Ruiter Seedsa, pošto ta firma služi kao skladište od Monsata koji još ima Seminis teško je reći tko ga proizvodi ali pakovanje je od Ruitera. E sad ćeš ti pitati gdje se to u HR može nabavaiti jel? E pa može se nabaviti kod jedne firme čiji broj telefona je 01 6530 968
Imaju ga na stanju, pripremi popriličnu svotu novca jer nije jeftin i to je čisto plastenička rajčica. Eto toliko... Poz


HaHaha:icon_e_surprised:

Tebe je ova zima ubila do kraja tko zna šta će još bit :cool2:. To je najskuplje sjeme koje se može nabavit u RH ali kažu da u potpunosti opravdava cjenu. Oni koji su ga sadili imaju samo riječi hvale.

Jel si nabavio Matiasa?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
E sad ga znaš šta. Sadit ću Fantaziju, Vasko,Vaeda,Nives i ako nađem Elete. čije su nemam pojma ako imaš saznanja čije su ti napiši. Je tema paradajz a ti napiši u Lubenicama. Zaista tko nije pogledao onaj filmić nek pogleda pa nek malo razmisli o svojoj proizvodnji.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
jučer kupio michelle, amati, maratonca- za rasad za prodaju

maratonca ću si ostavit 20-ak , pa da vidimo jeli istiniti slogan za njega ; ko želi da namlati dosta novca neka sadi maratonca :icon_weed:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jučer kupio michelle, amati, maratonca- za rasad za prodaju

maratonca ću si ostavit 20-ak , pa da vidimo jeli istiniti slogan za njega ; ko želi da namlati dosta novca neka sadi maratonca :icon_weed:

Samko mogao si i bolje da izabereš. Ja od ovoga imam samo maraton i nemoj od njega očekivat da bude tvrd mekši je od Mischela koji je mekan a amati je sranje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Oni što ga prodaju he he

Uh što mi je žao što nemam slike da ti pokažem. Jedna grana imala je pet komada po 700 grama a koliko ima rodnih grana na dvije stabljike izračunaj. Niko vam nije kriv što neznate da pričate sa paradajzom. Trebate ga mazit i pazit a ne samo posadi i gotovo.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imaš sliku kako si ga razvodio na grane?

Rekoh da mi je žao što nemam sliku. Ali mislim da ima temptation ili plavak. Kontam prijatelju stvar je samo u dodavanju i bez brige može da se postigne samo niko neće tako veliki paradajz.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
'aj Kontam ne zahebavaj! Pa ti si stari poljoprivrednik, a to pitaš. :icon_scratch::smile:

Ja? E baš sam stari poljoprivrednik he he. Zato što je rekao predavač na kolac. Kontam da bi se trebao zabiti između i od dvije rajčice na jedan kolac razvesti grane. Moram brojati kolce :) Malo ih je.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
i bez brige može da se postigne samo niko neće tako veliki paradajz.

Sad bi postavio sliku gajbe Monroa od prošle godine al' ne da mi se tražiti (negdje je na SD kartici) Tri komada jedva stanu po širini. Bezveze, donesem u prodavnicu, a trgovka će; ajoj šta ću sa tako velikim :icon_mrgreen:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sad bi postavio sliku gajbe Monroa od prošle godine al' ne da mi se tražiti (negdje je na SD kartici) Tri komada jedva stanu po širini. Bezveze, donesem u prodavnicu, a trgovka će; ajoj šta ću sa tako velikim :icon_mrgreen:


A ti lijepo uzmi recepturu i daj našem prijatelju kontam nek napravi takav veliki da se sam uvjeri da je to moguće.

Jel misliš ovako.



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh