• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ovako to kod mene izgleda...ove godine me sve bilo protiv njih al nedaju se ja sam super zadovoljan kakve su nakon svega sta su prosle
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 143

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Mi još malo pa na vrhu,a najviše me brine "špijun".Nema ga ove godine,nije valjda poginuo na nekom drugom tajnom zadatku...
 

Prilozi

  • CAM02361.jpg
    CAM02361.jpg
    73 KB · Pregleda: 169
  • CAM02362.jpg
    CAM02362.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 143

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Mislio sam tako,po cvijetu i po lisnoj masi.Osobno mislim da bi ti bilo najpametnije skratiti i nove zaporke jer od ljetne berbe ne bude ništa.Ti trebaš maknuti sve zaraženo a onda ti bude ostalo sve golo kako vidim.Ja bi napravio ovako:eek:dsjekao i pustio nove zaporice,sve dobro pokrio sa fungicidima,možda malo razrediti jer mi djeluje da imaš pregusti sklop za volovsko(za volovsko treba malo više prozrake jer ga voli plamenjača a plamenjača voli veliku zračnu vlagu),stavio mrežu za zasjenu na plastenik,zalijao dva puta otopinom Kan-a da krenu zaporice i ne bi zatvarao plastenik noću.LP
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eto @sanjič kako nas dvoje pametno razmišljamo.
To je jedna od mogućnosti, najdrastičnija, ali najpametnija.
Ako se njemu tko dugo čeka.
No, svejedno će se načekati.


A šta misliš o rješenju da sa svakog - ili bolje, svakog drugog koljena pusti zaperke (ako je stablo zdravo), sformira ih kao cvijetnu granu sa dva - tri lista?
Doibo bi vremenski, veću količinu roda u isto vrijeme.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
To ne bi bilo loše jer mu je sad ionako sve "skuhano".Nekad je i meni bilo žao svake kile a poslije još i više žao jer sam ostavio tu kilu.LP
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Lijepo to kod tebe,ja neću spuštati nego nove posaditi,moram malo da okrenem zemlju
 

Kuzmowy

Novi član
Tu od
13 Lip 2016
Poruka
16
Evo mog bigija sa problemom oplodnje...


IMG_20160703_183535.jpg]
 
Posljednje uređivanje:

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Lijepo to kod tebe,ja neću spuštati nego nove posaditi,moram malo da okrenem zemlju

Da ti pravo kažem, taj period dok budeš čeko druge ništa nećeš propustiti. Ionako ide razdoblje katastrofalne cijene.

Meni treba dugi ciklus da se naučim raditi na mediju koji sad koristim. Obzirom da planiram rušenje ovog plastenika u kojem se sad nalaze biljke (zbog visine), ne vjerujem ni da ću ja duže od kraja osmog mjeseca, mada bi mogao do kasno u jesen.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da ti pravo kažem, taj period dok budeš čeko druge ništa nećeš propustiti. Ionako ide razdoblje katastrofalne cijene.
Neće ove godine biti niska cijena,ljudi još uvijek traže flance od paradajza,jer im je sve riknulo po vrtovima od plamenjače...
Sad sve zavisi od cijene uvoznog,koji još nikad nije bio jeftin u ovo doba...
 

dudi

Novi član
Tu od
1 Srp 2016
Poruka
5
hvala na pomoci
ja sam prosle sedmice prsko kad se pojavilo i zaustavilo je sirenje sad sam skinuo sve zarazeno i ostalo je na svakom par zdravih grana i par novih zaporaka a na svakom paradajzu ima cvata dosta i plodaova u prosjeku 10.
ne zatvaram nocu osim ako je nevrjeme il ako se sprema nevreme
a neznam da li da jos necim prskam il da ostavim ovako
uglavnom sad novi zaporci pristizu i lijepo izgledaju


hvala vam puno
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
.
Neće ove godine biti niska cijena,ljudi još uvijek traže flance od paradajza,jer im je sve riknulo po vrtovima od plamenjače...
Sad sve zavisi od cijene uvoznog,koji još nikad nije bio jeftin u ovo doba...
U ovom plasteniku imam za još dva tjedna,a od drugog tjedna počinje iz drugog plastenika gdje ima samo po 5 kata jer u osmom mjesece bude pala potrošnja,svake je godine tako,nije ni cijena previše bitna.Ljudi se jednostavno zažele nešto drugog,recimo zelene salate a i cijena u veleprodaji je mala.Prošle je godine bila 2.75 po kg.
A sa druge strane,imam ga u plasteniku od februara.Zbog berbe se več duže vrijeme ne koristi kemija pa ima malo nešto bolesti i insekata.Kad se obere,može se sve to dobro sanirati.Presadnice su u proizvodnji.LP
 
Posljednje uređivanje:

Kuzmowy

Novi član
Tu od
13 Lip 2016
Poruka
16
Ne zelim biti dosada,ali.....evo okacicu jos samo jednu sliku jer ce mozda nekome nekad biti id neke pomoci ako bude imao slican ili ovakav problem.
Pa ako neko zeli jos da prokomentarise neka to slobodno i uradi...


IMG_20160704_184409.jpg
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Paradajz u berbi pojavio se smrdljivi martin koji siše zrele plodove s čim tretirati .
Pozdrav!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Baršunasta.

Ajd si pogleedaj malo unatrag, ima koji tjedan smo o tome pričali.
Ak ne nađeš, rekni večeras pa ćemo opširnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh