• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Neki dan gledam na tv neki likovi uzgajaju rajčicu u kamenoj vuni pa kako može imati okus, zemlja njoj treba i sunce da joj da okus, a ne plastenik i kamena vuna.

Kamena vuna kao i zemlja su samo medij ili nosač onoga što sadnica treba ako nećeš dati gnojivo nećeš imati ni na zemlji a ni na vuni.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Osobno, povrce iz hidroponije nebi nikad ni probao,a kamoli svakodnevno jeo, jednostavno mi je neprirodno i gotovo, svaka čast što tehnologija ide naprijed al za mene je to fuuuuuuuuuuuuuuj. Još malo pa će i mlijeko počet proizvodit u fabrikama,pa stočari neće moći štrajkat :gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kamena vuna kao i zemlja su samo medij ili nosač onoga što sadnica treba ako nećeš dati gnojivo nećeš imati ni na zemlji a ni na vuni.

Mislim da je zemlja zemlja;) vunu koristim za izolaciju.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mislim da je zemlja zemlja;) vunu koristim za izolaciju.

Da nekad se zemlja koristila za izgradnju kuća a nemora da bude samo vuna mogu i kokosova vlakna a po najnovijem se koristi i zemlja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
biljka na hidroponiji = bolesnik na infuziji

to je slika iz moje glave kad mi netko počne pričat o tome...
 

darkopol

Novi član
Tu od
6 Velj 2012
Poruka
9
biljka na hidroponiji = bolesnik na infuziji

to je slika iz moje glave kad mi netko počne pričat o tome...

točno to kolega, to je kao da ste na infuziji, a pred vama mlada janjetina:lol:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
točno to kolega, to je kao da ste na infuziji, a pred vama mlada janjetina:lol:

Kako god vi kažete u pravu ste ..........................................
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ma sve se zna da je to veliko ulaganje, sigurno ulaganje s velikim prinosom i bla bla,ali tko je jeo tu rajčicu-paradajz zna da je to bez okusa nema one arome što mora biti,ma domaće je domaće nekako opet živi ono starovinsko,ljudi to žele i traže.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ma sve se zna da je to veliko ulaganje, sigurno ulaganje s velikim prinosom i bla bla,ali tko je jeo tu rajčicu-paradajz zna da je to bez okusa nema one arome što mora biti,ma domaće je domaće nekako opet živi ono starovinsko,ljudi to žele i traže.

A kako će kupci razlikovati hidroponski uzgojen paradajz?...i jedan i drugi će imati oznaku "integrirana proizvodnja"...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
A kako će kupci razlikovati hidroponski uzgojen paradajz?...i jedan i drugi će imati oznaku "integrirana proizvodnja"...

da, i morat će imati dozvolu za nošenje tog paradajza jer spada u kategoriju hladnog oružja...to bi mogli testirat tak da pošaljemo gajbu u španjolsku pa se nek gađaju s njim...:gitarist:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A kako će kupci razlikovati hidroponski uzgojen paradajz?...i jedan i drugi će imati oznaku "integrirana proizvodnja"...

Po meni bi to trbalo biti regulirano zakonom! Kako bi Vi reagirali da ja infuzijski proizvodim jabuke i kruške sigurno nitko nebi kupio:mrgreen:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Po meni bi to trbalo biti regulirano zakonom! Kako bi Vi reagirali da ja infuzijski proizvodim jabuke i kruške sigurno nitko nebi kupio:mrgreen:

Pa kod nas je to regulirano zakonom..."zatvoreni sistem hidroponske proizvodnje povrća je dozvoljen u integriranoj proizvodnji"...
Zvuči nevjerovatno,ali naši lumeni su to tako napravili,da se uništi još ovo malo proizvođača,koji još proizvode za nepce fino i jestivo povrće,a pogoduje se megalomanskim projektima hidroponije i onečišćenju okoliša...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pa kod nas je to regulirano zakonom..."zatvoreni sistem hidroponske proizvodnje povrća je dozvoljen u integriranoj proizvodnji"...
Zvuči nevjerovatno,ali naši lumeni su to tako napravili,da se uništi još ovo malo proizvođača,koji još proizvode za nepce fino i jestivo povrće,a pogoduje se megalomanskim projektima hidroponije i onečišćenju okoliša...

Zbog uvoza,rajčice ima cijelu godinu u trg. lancima.
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
Vidio sam temu o paradajzu pa se nadam da cu dobiti savjet. Naime imam problem. Svaki plod paradajza koji pocne zreliti ( crveniti ) trune sa donje strane ploda. Zna li netko razlog tome ?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vidio sam temu o paradajzu pa se nadam da cu dobiti savjet. Naime imam problem. Svaki plod paradajza koji pocne zreliti ( crveniti ) trune sa donje strane ploda. Zna li netko razlog tome ?

Zbog nedostatka kalcija.Uzrok može biti,ako je vanjska proizvodnja premalo vode u tlu,pa ga biljka ne može usvojiti zbog toga i visokih temperatura iako ga ima dovoljno,ili ga manjka u tlu.
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
Zbog nedostatka kalcija.Uzrok može biti,ako je vanjska proizvodnja premalo vode u tlu,pa ga biljka ne može usvojiti zbog toga i visokih temperatura iako ga ima dovoljno,ili ga manjka u tlu.

Mislim da nije voda....naime imam kap po kap sistem.....jedan mali dio za osobnu upotrebu...hvala na odgovoru.....
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Vidio sam temu o paradajzu pa se nadam da cu dobiti savjet. Naime imam problem. Svaki plod paradajza koji pocne zreliti ( crveniti ) trune sa donje strane ploda. Zna li netko razlog tome ?
Pogledaj malo tu:
http://www.gnojidba.info/gnojidba-povrca/fizioloski-poremecaji-u-rastu-i-razvoju-ploda-rajcice/

(prosječno članak ima preko 500 čitanja/mjesečno :D )

p.s. Ovisi i o sorti/hibridu rajčice. Ove godine sam prvi puta sadio San Marzano i nikad više. Imam još ostalih 5 sorata/hibrida rajčice i papriku (Istra) i niti jedan problem. Kod San Marzana sigurno simptomi na bar 30% plodova.
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
koju rajčicu da posadim sad za jesen u plastenik,prodaja većinom na štandu i u Zg. neka lijepa crvena,slatka,krupna,jeftina,rodna.......:D:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh