• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Zbilja interesantnih ideja imaju ljudi. I mene hvataju neke lude, no neka druga razmišljanja su mi u glavi. Svaka pohvala na trudu oko bresaka.

hvala na pohvalama:prayer: ak mogu znat ta razmišljanja jel neka kvaka :confused:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
tako sam završio plastenik pa nisam mogao ranije,a i nemožem puno ranije bez grijanja,jedino na rizik,a to mi se ne isplati. eto ti Petulle,on u Istri pa posadio nekoliko dana prije mene.

Sadio krastavac 14.04 a sada je pred berbu.



Uploaded with ImageShack.us
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
hvala na pohvalama:prayer: ak mogu znat ta razmišljanja jel neka kvaka :confused:

Ne volim govoriti puno unaprijed, sve u svoje vrijeme. Samo ću reči da treba razmišljati kako što bolje iskoristiti kapacitete.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ne volim govoriti puno unaprijed, sve u svoje vrijeme. Samo ću reči da treba razmišljati kako što bolje iskoristiti kapacitete.

ha to,neznam jesi pratio od početka nije mi to grana od koje živim odnosno ne hrane me breskve, 100 je razloga bilo zašto sam se na to odlučio nešto se od mojih planova odmah u startu izjalovilo al nisam odustao volim poljoprivredu i evo naiđem na ovaj forum pa vidim da ima ljudi koji vole dijelit pa i ja odlučio podijelit svoja"iskustva" i "saznanja"sa vama čuli ste za ovakav vid proizvodnje al neznamo nikog ko je probao pa koga zanima biču na raspolaganju i redovito obavještavat ako ništa molit ču za pomoč kad zapnem oko kakve bolesti ili štetočina i vjeruj mi najgore mi je čitat kad se vama istinskim proizvođačima desi neka pošast pa imate štetu znajuči koliko truda ste uložili. pozdrav :partyman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Tako je, ja isto volim podijeliti ono što znam, zatražiti pomoć oko nečega što ne znam. Pun mi je tur kukanja kak u ovoj državi nije dobro i ništa nije isplativo. Treba raditi, glavom i rukama i svaki trud bit će nagrađen, bilo dugoročno ili kratkoročno.
Ne volim govoriti o nečemu što planiram napraviti prije svega jer bi se moglo izjaloviti a onda bi moglo ispasti da puno pričam a malo mislim.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e koje špage koristite za vezanje u plasteniku? ja imam one plave od bala slame jel će to valjati za krastavce,da se imaju po čemu penjati,vidim većina ima te bijele pa pitam?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam uzeo tip 1200 za papriku, a i koliko čujem svi makedonci na tu špagu vežu i rajčicu, ipak je dosta čvrsta, a ide je 700 metara više u kilu od ove za baliranje, a cijena ista.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
e koje špage koristite za vezanje u plasteniku? ja imam one plave od bala slame jel će to valjati za krastavce,da se imaju po čemu penjati,vidim većina ima te bijele pa pitam?

Nesmiješ koristiti špagu plave boje jer plava boja privlači kalifornijskog i duhanovog tripsa. Ja koristim špagu tip 800 jer je dovoljno debela da izdrži cijelo ljeto i sigurno neće izgoriti od sunca.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja sam uzeo tip 1200 za papriku, a i koliko čujem svi makedonci na tu špagu vežu i rajčicu, ipak je dosta čvrsta, a ide je 700 metara više u kilu od ove za baliranje, a cijena ista.

znao sam da ima neka caka da neprođem jeftino,bem ti tripse,e Petulla i ti znaš ubiti snove. koja je cijena Cabage,i koliko je pakovanje?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
gledam danas u dučanu automat za vezanje grana odnosno više služi za vinogradare i ima zelenih i plavih traka znači Petulla nikako ne plave koristit.
(za breskve )
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A ne znam točno za cijenu, nekih dvadeset i neku kunu za kilu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
A ne znam točno za cijenu, nekih dvadeset i neku kunu za kilu.

imam neku ponudu preko oglasa pa pitam,a reko možda ti jefinije nađeš negdje. a ta što ti koristiš,1200 za papriku kažeš,kako se zove,tko proizvodi? usput,ti brojevi su debljina jel,Petulla koristi 800,dosta je i takva?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
To je slovenska, večinom su sva veziva njihova, a brojevi označavaju količinu metara koji ulaze u 1 kg špage.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
gledam danas u dučanu automat za vezanje grana odnosno više služi za vinogradare i ima zelenih i plavih traka znači Petulla nikako ne plave koristit.
(za breskve )

Nikako ne koristiti špage plave ili žute boje niti unositi u plastenike bilo šta tih boja jer privlače štetnike.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
dane001 kako krastavac dali je krenuo rasti nekon ukorijenjivanja ovih deset dana od sadnje. Bilo je gore hladno, jeli preživio?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ajme petulia za osam dana se zduplo nego dali se krastavac kao i paradaiz spušta kad obereš donje katove jer za osam dana moračeš dizat plastenik :rolfer:
moram ti ovo napisat; kad sam prije 15-17 g prvi put došao u istru (valbandon) i vidio vinograd na toj vašoj crvenoj zemlji zgledalo mi ko da je na teniskom terenu zasađen tak mi bilo čudno a i u pazinu di crljenica prelazi u onu čudnu ilovaču :oops:
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
vidio sam da su mnogi u vojvodini stavili mreze za zasjenjivanje na plastenike kada se to koristi??? i je li se to koristi kod proizvodnje presadnica
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
vidio sam da su mnogi u vojvodini stavili mreze za zasjenjivanje na plastenike kada se to koristi??? i je li se to koristi kod proizvodnje presadnica

Mreža se koristi za zasjenjivanje a koristi se u proizvodnji presadnica i proizvodnji povrća. Sada je već vrijeme da se stavljaju mreže.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Mreža se koristi za zasjenjivanje a koristi se u proizvodnji presadnica i proizvodnji povrća. Sada je već vrijeme da se stavljaju mreže.
ja to okrečim...
 
Na vrh