• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki vidim dosta ste se raspisali ali kako stvari idu mislim da nam je ovaj forum za to premalem jer recesija i problemi su tek počeli
pa nema novca za poticaje jasno je rekla presjednica , jer su pokupili podobni ljudi i veliki hrvati sve dok im je mali narod pljeskao i dizao ih u nebo, ali pošteni su pa nisu uzimali manje od pola miljuna
nažalost mislim da će biti i gore
ako se želi obračunavati sa njima trba ići njihovim načinom , sami prosvjedi im dobro dođu da mogu na nešto trošiti vrijeme u saboru
pa možete zamisliti što bi bilo da svi prosvjednici zatvore obrte i firme , pa se prijave na burzu rada i sl. znači da neplačaju bar dva tri mjeseca doprinose i poreze?
što bi na to šuker rekao
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Usro ako me citiraš onda pročitaj sve što sam do sad napisao, a nemoj vadit iz konteksta. Znam da ima korupcije svuda. Treba poradit prvo na onima najvećima, onda male stigneš skinut ili ih iskoristiš da otkucaju velike.
 
V

VTZ

Guest
DELO1 kaže:
Idemo svi proizvoditi zelje, pa što ne povećavavaju proizvodnju, ne kužim, neka popravljaju našu negativnu bilancu, ako nemaje zemlje, slavonija spremna proizvesti kupusa za pola skandinavije, ali da nam se to plati, a ne da ideja prođe kao IGH i Konstruktor, tresla se brda i rodio se miš...

:lol: :roll: :lol:

Pa nije valjda da si već promijenio mišljenje, popodne si tvrdio da je sve to rekla-kazala!? A sve ovo ostalo babe-žabe-brda-miševi.. to uopće nema smisla komentirati, jer loviš se za bilo što, samo da bi nekako opravdao taj vaš izmanipulirani cirkus i krokodilske suze za velikim (državnim) novcima..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kako ova tema raste i kako čitam, sve sam više razočaran.... :roll:

no...
danas navečer je blokiran Đurđevac...Odnosno NATURA-AGRO
prosvjed se nastavlja sutra ujutro....

inače...Natura kasni s isplatom mlijeka 3 ili 4 mj!!!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Do sada je zbog blokade Pitomače promet tekao zaobilaznim pravcem Otrovanec-Sedlarica-Turnašica-Vukosavljevica. Večeras oko 8 sati je blokirana cesta u Vukosavljevici tako da je i taj pravac sada zatvoren.
 
T

tomi539

Guest
sve to decki stoji al moje je pitanje zakaj se niste bunili kad je novaca bilo i kad ste i sami znali da se djele onima koji ih nisu zasluzili npr moj susjed se poceo bavit ratarstvom ali cistim ratarstvom kad su poceli poticaji sad ima tri nova traktora na dvoristi i brdo prikljucaka i smijal se meni kak sve delam sa starim fercem i obradujem 10 rali zemlje a on baja ore sa 150 konja svojih 200 hektara koje je dobio kao branitelj znaci i to mu je drzava dala kupio je traktore na kredite, za kapitalna pokupvali aute, sjeme i gnoj mu da agroprerada jer je njihov kooperant i nis ne dela ostale dane dok nje u sjetvi ili zetvi sad kad para nema sad su mu svi krivi a ja i dalje sa svojim fercem delam i nisam nikom nista duzan
 
V

VTZ

Guest
tomi539 kaže:
sve to decki stoji al moje je pitanje zakaj se niste bunili kad je novaca bilo i kad ste i sami znali da se djele onima koji ih nisu zasluzili npr moj susjed se poceo bavit ratarstvom ali cistim ratarstvom kad su poceli poticaji sad ima tri nova traktora na dvoristi i brdo prikljucaka i smijal se meni kak sve delam sa starim fercem i obradujem 10 rali zemlje a on baja ore sa 150 konja svojih 200 hektara

Vrlo sličan slučaj, kao i onaj o kojem sam ja jučer pisao! Daleko najveći (novopečeni) ratar, nastao praktički preko noći.... Dečko je inače odrastao i živio u gradu, onda je "nekim čudom" odjednom shvatio kako se isplati baviti ratarstvom. Doselio se na djedovo imanje, kupio dva velika skupa traktora i brdo mehanizacije. Zakupio je apsolutno sve što je mogao, i to od Međimurja, pa do čitave okolice Varaždina. Usjevi su mu izgledali urnebesno, zemlja zapuštena i zakorovljena nakon žetve.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
dsc02131g.jpg

dsc02132wb.jpg

dsc02133jj.jpg

dsc02134r.jpg

dsc02135c.jpg

dsc02136rj.jpg

dsc02129fs.jpg

dsc02130f.jpg



Na trecoj slici se vidi da sam i ja na prosvijedu :)
Ugl,u Đakovu je blokiran jedan trak nase obilaznice i to je to..
Odmah smo do benzinske tako da vecina (velika),je u birtiji i tamo se politizira o svemu i svacemu.
Ceka se sutra pa ce se vidjeti sta dalje.
Ugl neprihvatljivo je da nam daju gnojivo 50% skuplje nego u okruzenju ali cini mi se da vlada puca na to...tj zato je gnojivo i poskupilo,uvijek su korak ispred nas.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
konstruktor
pazi koga nazivaš jebivjetrem i gamadi ,sereš po nekima bez pameti , sroljo..
 
M

MOCO

Guest
VTZ kaže:
Za one koji možda to ne znaju - zakonom je određen samo maksimalni iznos novca koji može (smije) biti isplaćen, u slučaju kada situacija to omogućava. Trenutno očito situacija nije takva, i to je valjda svim ljudima već odavno jasno.

Često se uspoređuju cijene pšenice od prije 10 godina i danas, ali se nekim slučajem zaboravilo usporediti koliko su tada novaca od države dobivali seljaci, a koliko danas?

Zašto se ne uspoređuju troškovi repromaterijala od prije 10 godina i danas, ali se nekim slučajem zaboravilo usporediti koliko je seljaka tada dobilo tzv "zeleni plan" a koliko danas kamata plačaju i koliko danas ljudi živi na račun jednog OPGa.?

Na konto mog OPGa živi moja obitelj,moj knjigovođa,moj radnik i njegova obitelj,nekoliko inspektora,referenata državne uprave,moj bankar a trgovce strojevima da ni ne spominjem,pa otkupljivaći i prerađivači, a ima i jedan švercer.
 
M

MOCO

Guest
VTZ kaže:
Jel istina da se naši mlinari već godinama žale kako moraju vani dodatno kupovati i uvoziti "poboljšivače" - kvalitetnije vrste pšenice, kako bi uspjeli proizvesti donekle kvalitetno brašno? Usprkos tome što država svake godine izdvaja miljarde kuna za poticanje kvalitetnije poljoprivredne proizvodnje?

Sijem ja i tzv.pšenicu poboljšivač i ječam FRANCUSKI (zašto nije HR???) pivarski poboljšivač "Mombasa" i to otkupljivaći navodno trebaju platiti 10% više-to ti lijepo obečaju kada kupiš to posebno skuplje sjeme! Analiza robe pokaže da je proizvod vrhunski!
Misliš da plate više? E,pa varaš se! Sve se to istrese na istu hrpu- a onda pred kamerama jauću kako domaći proizvod nevalja,a sve to u svrhu rušenja cijene svom seljaku!
 
M

MOCO

Guest
VTZ kaže:
Vjeruj mi, ja bih puno radije stavio svake godine nekoliko stotina tisuća kuna poticaja u džep. Sa uzgojenim žitom još bih dodatno zaradio nekoliko stotina tisuća, i bio bih pravi bogataš, u odnosu na ovo što sam sada.

Pa onda smo mi svi jako glupi kad to nismo u stanju tako odraditi kako ti predlažeš!
 
M

MOCO

Guest
USRO kaže:
Samo je ekipa u saboru korumpirana, nepostena i lazljiva. Okreni se malo oko sebe umoceni
su skoro svi i to doslovno. Trebas u bolnicu doktoru, treba ti u najmanju ruku kava i cokolada, u opcini litra zestice, jos malo pa ces morati davati mito i lokalnom pekaru da ti proda kruh....i to za banalne stvari, o vecoj korupciji ne treba niti trositi rijeci. Znaju oni jako dobro kako korupciju iskorijeniti, samo ko ce onda raditi!??!

Evo jedan tvoj post s kojim se i ja slažem!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
potpuno podrzavam ovaj prosvjed...treba sve blokirati,sve zivo i nezivo...nek se voze zrakom da nemogu po cesti...pa negdje to mora puknuti...I nadam se da ce bit postignut dogovor povoljan za poljoprivrednike,ne za vladu,oni ionak cuclaju gdje je god to moguće!
 
D

dalmatiner

Guest
Braco moja,ja jedva cekam da vas vidim u Zagrebu. Nema mojih Dalmatinaca ali ako i oni krenu mislim da ce im mali biti "beli Zagreb grad". Bili smo 1991. zajedno,vridilo bi opet. Samo je zalosno da nama probleme radi nasa drzava za koju smo se krvavo borili.
POZDRAV IZ DALMACIJE.
SVI SMO UZ VAS BRACO SLAVONCI I ZAGORCI
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ZJ kaže:
dado 1 kaže:
...
Moje mišljenje da bi trebalo poticaj isplačivat tvornicama i prodavačima repromaterijala,tako da nam isti bude jeftiniji i puno bi se lakše konrolirao i pravilnije usmjeravao nego sad.
Bojim se da bi i to bilo krivo.
Već je netko spomenul da ja cijena gnojiva s vaučera bila 20% veća nego za gotove novce...u istoj trgovini.
Osim toga, pogledaj koliko su poskupjeli strojevi od kad se dijele kapitalna...

zna m da je sad tako,ali to se isto lako rješi...jednostavno se odredi cijena kao recimo za cigarete i nitko ne može prodavat ni skuplje ni jeftinije....
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sad sam pricao sa kolegom,kaze da ce gore oko Gole takoder blokirati,on sad ide po traktor.
Mozda su vec blokirali
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
zašto se ne prosvjeduje ispred agrokorovih silosa, on danas, čujem, uvozi kukuruz iz mađarske po 1,10 kuna, dok ga kod nas ima kolko očeš jeftinije, a s ciljem da se kod nas zadrži niska cijena?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh