• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Svaka im čast na ovome:
[youtube:34ekr6v6]hViuUrX6CTY[/youtube:34ekr6v6]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
marko93 kaže:
Svaka im čast na ovome:
čuje se a ne vidi se , čuveni kanta -bajs
29qazo8.gif

Pa dobro ,škvadra se malo zabavila , napričala,pojadala ..u međuvremenu se i vrijeme popravilo pa sam mogu svaki svome jadu i svojoj njivi .
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
moj kraj je dogovor pao. kreče se prema zagrebu u subotu ako se dogovore s još okolicom a u ponedjeljak sigurno. ja sudjelujem. :D :D :D ova pjesma je baš super za ovu prigodu
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Već je četiri sata je zagorska magistara u Mokricam blokirana u oba smjera,
te nema protoka prometa. Njem magistara je blokirana iz toga razloga jer je
specijalna policija zabranila prosvjede pred GP Lupinjakom.

Svaka čas i samo naprijed dečki ne dajte se do ispunjenja zahtjeva!!!!!
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
tomi539 kaže:
sve to decki stoji al moje je pitanje zakaj se niste bunili kad je novaca bilo i kad ste i sami znali da se djele onima koji ih nisu zasluzili npr moj susjed se poceo bavit ratarstvom ali cistim ratarstvom kad su poceli poticaji sad ima tri nova traktora na dvoristi i brdo prikljucaka i smijal se meni kak sve delam sa starim fercem i obradujem 10 rali zemlje a on baja ore sa 150 konja svojih 200 hektara koje je dobio kao branitelj znaci i to mu je drzava dala kupio je traktore na kredite, za kapitalna pokupvali aute, sjeme i gnoj mu da agroprerada jer je njihov kooperant i nis ne dela ostale dane dok nje u sjetvi ili zetvi sad kad para nema sad su mu svi krivi a ja i dalje sa svojim fercem delam i nisam nikom nista duzan

Koje ti imaš pitanje ???? što se nisu bunili kad su dobivali novaca ?????????? a tko normalan bi se bunio.....,a šta nisi ti prijavio tog svog susjeda koji je to sve pokupovao i brao poticaje....???????
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Stari malo prije došo sa sastanka od "Baby beef" udruge!!!
Kaže: "buđovani" se uopče nisu pojavili,kak to bude svake godine,da stalno iznose neke brojke i slično tome...
Niti 50% članova iliti uzvanika nije došlo,jer su svi na prosvjedima!!!
Pošto je to udruga za tovljače junadi,pričalo se samo o junadi!!!
Kažu preveliki je uvoz nekvalitetne robe,a mi kod nas imamo višak!!!
Radi se na tome da se to spriječi itd.!
Uglavnom ništa novo,sve što mi več znamo,opče stanje je loše...
I da,prosvjede podržavaju 100%-tno.!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
malo prije čujem na vijestima da ministar ide za kutjevo,on kaže da može dati onoliko koliko je obećao i da je to maksimum maksimuma :scratch .pošto danas nisam bio prisutan neznam da li se pričalo što god o kapitalnim ulaganjima :?: i dalje treba prosvjedovati i to sve dok se ne isplati obećano.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
robi kaže:
zašto se ne prosvjeduje ispred agrokorovih silosa, on danas, čujem, uvozi kukuruz iz mađarske po 1,10 kuna, dok ga kod nas ima kolko očeš jeftinije, a s ciljem da se kod nas zadrži niska cijena?!

U tom grmu leži zec!!!!!!!!!!!!
 
T

traktorist222

Guest
Pozdrav dečkima na staroj zagorskoj, šteta što ih je zaustavila ova gamad od specijalaca na putu prema Maclju i Lupinjaku.
Policija je danas u zagorju stvarno pokazala koga ona štiti i da joj seljaci ko Hrvatski građani nisu u intersu.Policija bi trebala sprječavati kriminal i kriminalce, štititi ustavna prava grđana rep.Hrvatske a jedno od njih je i pravo izražavanja nezadovoljstva prosvjedima. Policija je danas na seljake poslala specijalce da ih se zaustavi na cesti i spriječi u izražavanju njihovog nezadovljstva.Pozdrav svim seljacima na kojem god asfaltu bili. :D :D :D :D :D
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
robi kaže:
zašto se ne prosvjeduje ispred agrokorovih silosa, on danas, čujem, uvozi kukuruz iz mađarske po 1,10 kuna, dok ga kod nas ima kolko očeš jeftinije, a s ciljem da se kod nas zadrži niska cijena?!

našao sam na internetu ova dva članka iz 2009. godine, nije samo kukuruz...

1.
MINISTARSTVO poljoprivrede na svojim je stranicama konačno objavilo popis korisnika poticaja za 2007. godinu, a kao najveći dobitnik istaknuo se Ivica Todorić čije su kompanije ukupno dobile čak oko 103 milijuna kuna.

Najveći pojedinačni iznos dobilo je trgovačko društvo Belje d.d. Darda, nešto više od 83 milijuna kuna, koje je u vlasništvu Agrokora. Belje kooperacija d.o.o. dobilo je 6 milijuna 600 tisuća kuna, PIK Vinkovci d.d. oko 12 milijuna 400 tisuća,i PIK Vrbovec nešto manje od milijun kuna, svi u vlasništvu Agrokora, pa je ukupan iznos koji je sjeo na račune Ivice Todorića oko 130 milijuna kuna.

Drugi najveći pojedinačni iznos dobila je tvrtka Novi Agrar d.o.o. iz Osječko-baranjske županije, oko 39.300.000 kuna. Slijedi vukovarski Vupik sa skoro 28 milijuna kuna, te kutjevačko Kutjevo sa skoro 20 milijuna kuna.


2.
http://tinyurl.com/yg4cxvt

U VRIJEME dok hrvatski seljak sve češće upotrebljava svoj traktor kao sredstvo u prosvjedima protiv Vlade koja ne isplaćuje ili smanjuje poticije, objavljeno je kako jedan od najvećih korisnika Vladinih poticaja, a riječ je o Ivici Todoriću ujedno i najveći uvoznik hrane u Hrvatsku! Štoviše, hrvatske tvrtke proizvedu hrane u vrijednosti od 5 milijardi kuna koliko i hrvatski seljak dok nam je ukupni uvoz na razini od 15 milijardi.

Ivica Todorić, odnosno njegove tvrtke, u prvih su šest mjeseci ove godine daleko najviše od svih ostalih hrvatskih tvrtki uvezli poljoprivrednih proizvoda u Hrvatsku. Naime, prema podacima samo je Konzum, u prvih šest mjeseci 2009. u Hrvatsku uvezao poljoprivrednih proizvoda u vrijednosti 66,69 milijuna američkih dolara!

Štoviše Konzum je s Pik Vrbovcem koji je peti uvoznik poljoprivrednih proizvoda i Ledom koji je na osmom mjestu te Zvijezdom na 12. mjestu hrvatskih uvoznika u Hrvatsku su ubacili 120 milijuna dolara poljoprivrednih proizvoda, što je oko trećine ukupnog uvoza ostalih na ljestvici!

Porazne podatke koji na miljenika Ive Sanadera, Todorića, baca vrlo ružnu sliku koja je miljama daleko od brižnog izgrađenog imidža "spasitelja" hrvatskog gospodarstva objavio je prvi Večernji list. Štoviše u kontekstu analize za prvih šest mjeseci napominju se podaci i za prošlu godinu kada je Todorić po uvozu s čak pet tvrtki bio na top sedam ljestvici uvoznika. Prema istom izvoru Todorić je lani uvezao poljoprivrednih proizvoda za više od 330 milijuna dolara ili 1,6 milijardi kuna.
 
A

Alen

Guest
Sve mi se čini da puno buke nizašto........ Čobo je reko da nema i vlada kaže da nema i neče popustit a vi čete lijepo kučama jer nema izbora a i zima je......i oni če opet pobjedit. Ja podržavam prosvjede prem da nemam ništ od toga ali opet če se sve zaboravit za par dana i opet svi po svom..... ;)
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Alen kaže:
Sve mi se čini da puno buke nizašto........ Čobo je reko da nema i vlada kaže da nema i neče popustit a vi čete lijepo kučama jer nema izbora a i zima je......i oni če opet pobjedit. Ja podržavam prosvjede prem da nemam ništ od toga ali opet če se sve zaboravit za par dana i opet svi po svom..... ;)

pa naravno da je nizašto ili bar za jako malo.Nešto će vlada obečat da se seljaci smire,od ttoga 80% neće ispoštovat i tako to ide dalje.Trebalo bi sad kad se krenulo ić do kraja,srušit vladu,zatvorit granice,bez obzira na policiju....svijet nas je već jednom natjerao u rat radi njihovih interesa,a sad se bojimo ić kad je to za nas interes...
 
A

Alen

Guest
Cijenim tvoje mišljenje......al srušit ovu vladu a koju postavit??? Hehehehe milijunsko pitanje...... Svi koliko ih ima pričaju svoje priče.......

A opet....... nemreš uzet jednom da daš drugom..... Jebena situacija.......
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Alen kaže:
Cijenim tvoje mišljenje......al srušit ovu vladu a koju postavit??? Hehehehe milijunsko pitanje...... Svi koliko ih ima pričaju svoje priče.......

A opet....... nemreš uzet jednom da daš drugom..... Jebena situacija.......

eee veliki je to posao i proces,ali činjenica je da ovako dugo neće ići.Čak i svjetski ekonomisti upozoravaju na ljudsku pohlepu.Kapitalistički lobi ne preza ni od čega samo da ubere što veći profit,a mi postajemo podređeniji nego u feudalnom dobu.Moje rješenje za spas Hrvatske (mada sad djeluje kao utopija),je da se ruši postojeća vlada i svi sateliti u vodstvu države,postave stručnjaci za svako područje posebno i obavezno zatvorit prema svijetu i njihovim nametima,jer imamo idealne uvjete da živimo od svoje proizvodnje,samo kad ne bi bilo toliko krađe i lopovluka.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Treba u našoj državi puno toga napravit..
Skinuti plače za 20-30%onima kaj sjede u vladi i griju stolicu..
Ovako država nema novaca ni za što i svakim danom sve bolje i bolje tonemo..
Treba uvesti poreze ali SVIMA,i prikupiti neki novac da dođemo na pozitivnu nulu i onda dat seljacima,a sad kad nemju nebreju dat,sad je več kasno za prosvjede..Imam osječaj da neče dobro završit,seljaci če morat kučama uz neka prazna obečanja..
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ukinut davanja novca za gluposti razne,kojekakve udruge i klubovi....tu se novci tresu samo tako....Udruga medicinskih sestara u mirovini,moš mislit...koju oni djelatnost imaju,a beru novce iz proračuna,pa razna dobrovoljna vatrogasna društva,tu odoše milijarde,a za ništa,da bi organizirali vatrogasne zabave....
 
T

traktorist222

Guest
Jeste čitali malo komentare na članke o prosvjedima na ostalim forumima.Večina ljudi podržava prosvjede :D :D ,ali kavih idiotskih izjava ima :evil: :evil: :evil:
Ja nemogu vjerovti da se u Hrvatskoj neko može predstavljati kao privatni poduzetnik i govoriti da je svko seosko domačinstvo malo poduzeče a seljak mali poduzetnik, i da su si seljaci sami krivi zbog lošeg upravljanja vlastitim seoskim domačinstvima. I još im nije jasno što to poljoprivrednici točno traže od države. Ako se pomogne poljoprivrednicma onda se mora pomoči i svim posrnulim privatnim poduzečima.
STVARNO IMA KRETENA.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
vjerujem ljudima koji su sada na pregovorima s ministrom u kutjevu,ali sve mi se čini da ćemo opet biti izigrani jer čoban je tvrd orah.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
traktorist222 kaže:
Jeste čitali malo komentare na članke o prosvjedima na ostalim forumima.Večina ljudi podržava prosvjede :D :D ,ali kavih idiotskih izjava ima :evil: :evil: :evil:
Ja nemogu vjerovti da se u Hrvatskoj neko može predstavljati kao privatni poduzetnik i govoriti da je svko seosko domačinstvo malo poduzeče a seljak mali poduzetnik, i da su si seljaci sami krivi zbog lošeg upravljanja vlastitim seoskim domačinstvima. I još im nije jasno što to poljoprivrednici točno traže od države. Ako se pomogne poljoprivrednicma onda se mora pomoči i svim posrnulim privatnim poduzečima.
STVARNO IMA KRETENA.
Gle, u osnovi čovjek ima pravo kaj se poduzetništva tiče, OPG je zapravo obrt.
Jedina je razlika da obični obrtnik može svoj proizvod prodati bilo kome i po bilo kojoj cijeni, dok seljak prodaje monopolistima, po cijenama koje oni odrede. I zato se seljaku, koji proizvodi hranu, broji svaki zalogaj.
I naravno, država (vlast, vlada) treba stati i iza (zdravih) obrtnika u teškoćama, jednako kao i iza seljaka.
No, oni to ne čine, već samo razmišljaju o EU i o svojim guzicama u Bruxellesu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Bas doma ratujem sa starim,isto stari tvrdoglavi stereotip,jedan seljak kupi mercedesa za 50 tisuca eura i odma se slika o seljacima mijenja,kako kod mog starog,tako i kod vecine onih koji nemaju veze s vezom...Moj stari sve sto ima veze sa drzavom i ovisnosti o drzavi skepticno,ima covjek i pravo,obecaju brda i doline,ispune 2%,ako i tolko i ljudi se zadovolje,oni koji dobiju maknu se i zasute,oni koji nedobiju nemgu nista sami zasebno...Netreba se micat sa ceste,treba otic u zagreb,zakrcit promet,nek vide gradski ljudi kako je tezak seljacki kruh....ja bi se pridruzio prosvjedu kod sebe,ali eto,nemam ni svjetla na tomi vinkovicu a niti registraciju...a nebi mi trebalo da mi kaznu priljepe,iako nisma korisnik nikakvog poticaja,bavim se poljoprivredom kao hobist,bolje nego visit u birtiji,barem nesto korisno radim,ali podrzao bih ljude koji rade..Treba pokazati da nije samo seljacima tesko,tesko je svima koji zive u hrvatskoj a nemaju tate,babe,dede u drzavnom vrhu!
 
Na vrh