• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
eto upravo o tom vrijeđanju sam ti govorio,ali šta češ konjino jedna glupa kad ne možeš razumjet da su američki židovi htjeli prodrijet u jugoslaviju sa svojim kapitalom da postignu sve ovo što nse danas događa,a to su uradili u dogovoru sa tuđmanom i miloševićem....sve ostalo je teklo samo po sebi.pa zašto se ne pitaš zašto su ubrzo nakon rata svi vođe u raspadu jugoslavije naglo "pomrli"....i tuđman i šušak su se liječili u daytonu i nema ih više...malo promisli prije nego što počneš vrijeđat idiote,je tebe dosad nisam,a sad ću vjerovatnho bit brisan,ali me boli ***** jer zbog takvih kretena se i nisam dugo javljao na forum pa neću ni dalje.Svi normalni i kulturni ljudi kojih je večina na ovom forimu neka mim oproste na ovakvom tekstu,ali ovakvi to zaslužuju.
 
K

korisnik2408

Guest
[quota gdje ce evropa prodavati svoje zitarice i meso i ostalo,i zasto nasa drzava nebi sve to uvezla umjesto sto vama djeli pare a nista pametno se ne napravi s tim novcima,kao vreca bez dna.razmisljanje o nekoj super kvaliteti nasih proizvoda je bezveze,u najboljem slucaju je to samo prosjecna kvaliteta.i vecinu obicnih gradana bas briga za vase probleme,jer misle da trazite kruha preko pogace,dnevno 50-ak ljudi ostaje bez posla,i iza njih su obitelji i oni imaju kredite i nikoga nije briga za to.smjena vlade?a koga bi izabrali postenog u ovoj truloj zemlji,prosle godine su svi molili boga za uspjesnu turisticku sezonu samo da bi se moglo prezivjeti zimu,nema napretka barem jos 10 godina,samo pad i eventualno stagniranje.daj se vise probudite,tko nije sposoban raditi sa profitom nek mijenja bransu,mali poljoprivrednici nisu bitni,todoric,zito i jos jedan dva velika ce proizvesti za cijelu zemlju. dobro dosli u realnost.
i sta se moze zakljuciti iz ove situacije,da su vecina ratara i stocara losi biznismeni a kao takvi bi trebali ukalkulirati i rizike u poslovanje,sto je sasvim normalno a ne ocekivati stalno pomoc od drzave kroz poticaje ,kapitalna i ostalo,krediti se djelili sakom i kapom ali ih nitko nije morao uzeti. ovo je vjerujem dobra opomena svima koji nerade svojim novcima da se ostave poljoprivrede dok jos imaju gace na guzici. ulazak u eu je pred vratima,tamo su poticaji bitno manji i gleda se rentabilnost,kako mislite onda raditi? tko jos misli da je hrvatska poljoprivreda bitna ili evropi bitna. svasta.a gdje ce evropa prodavati svoje zitarice i meso i ostalo,i zasto nasa drzava nebi sve to uvezla umjesto sto vama djeli pare a nista pametno se ne napravi s tim novcima,kao vreca bez dna.razmisljanje o nekoj super kvaliteti nasih proizvoda je bezveze,u najboljem slucaju je to samo prosjecna kvaliteta.i vecinu obicnih gradana bas briga za vase probleme,jer misle da trazite kruha preko pogace,dnevno 50-ak ljudi ostaje bez posla,i iza njih su obitelji i oni imaju kredite i nikoga nije briga za to.smjena vlade?a koga bi izabrali postenog u ovoj truloj zemlji,prosle godine su svi molili boga za uspjesnu turisticku sezonu samo da bi se moglo prezivjeti zimu,nema napretka barem jos 10 godina,samo pad i eventualno stagniranje.daj se vise probudite,tko nije sposoban raditi sa profitom nek mijenja bransu,mali poljoprivrednici nisu bitni,todoric,zito i jos jedan dva velika ce proizvesti za cijelu zemlju. dobro dosli u realnost.
e][/quote]


Ove misli su su za nobelovu nagradu za ekonomiju. Najbolje bi bilo ukinuti privredu i u sklopu nje i poljoprivredu jer drugi proizvode jeftinije od nas. Ima jedan sitan detalj na koji si zaboravi. Sa kojim novcem ce se kupiti ta jefitnija hrana i industrijski proizvodi? Samo da te podsjetim. Kada u svojoj drzavi nemas vlastitu proizvodnju odredjenog proizvoda tada ce njegova cijena biti znatno iznad one na svjetskom trzistu, jer monopol na uvoz iste ce imati tatin sin ili babin unuk. Vjerojatno nisi razmisljao sto bi se dogodilo kada bi u svijetu pala proizvodnja poljoprivrednih proizvoda ili kada bi netko zbog necega htio blokirati Hrvatsku i ne dozvoliti izvoz hrane u Hrvatsku. Sto bi ljudi jeli? Vjerojatno mislis kako je to nemoguce jer zivis u EU.
Selo se uspjelo oduprijeti mnogim nevoljama, pa ce i ovoj.
Uzivaj na bausteli.
 
D

dmati49

Guest
Puno je toga ovdje napisano točnog i netočnog{osobna razmišljanja}
Evo i jedno moje razmišljanje.{hrvat. branitelj}
Ova vlada nezna kuda ide,do prije 2mj.su govorili kako je sve uredu.
A več prije toga su nam uveli dodatni porez.
Sada kažu nema novaca a kako če ibiti kad su sve pokrali.
Neka sve majstore iz prošlogodišnji afera zatvore i dok ne vrate miline kuna nema
slobode.
Što se tiće rabote koja živi na državnoj sisi neka se zapitaju tko ih plaća.
Koliko je vlada dala novaca za kojekakve stranke,udruge.
Zato mislim da novaca za seljake mora biti.
Ašto se tiće agrokora,kutjeva i njima slićnim oćigledno da im novci nisu potrebni.
A netreba im ni davati poticaje jer se jako dobro namire na ovim prosvjednicima.
Zato podržavam prosvjednike i neka ne odustaju.
Aovi {l........}koji su nas doveli u ovakvu situaciju ako nemaju rjšenja neka daju ostavku.
Nijedna vlada nije nezamjenjiva.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
266
ja se s vama slažem ! i kod nas u bosni ! se granica i svkakakvi putevi blokiraju .... Država obeća ! nakon 2 mjeseca opet prosvjedi .... naši bi išli i do sarajeva ako treba ali ne mogu jer je daleko a ima samo par ljudi veće traktore ..... ja eto samo da mogu odmah bi išao na prvi prosvjed :D
 
V

VTZ

Guest
dado 1 kaže:
eto upravo o tom vrijeđanju sam ti govorio,ali šta češ konjino jedna glupa kad ne možeš razumjet da su američki židovi htjeli prodrijet u jugoslaviju sa svojim kapitalom da postignu sve ovo što nse danas događa,a to su uradili u dogovoru sa tuđmanom i miloševićem....sve ostalo je teklo samo po sebi.pa zašto se ne pitaš zašto su ubrzo nakon rata svi vođe u raspadu jugoslavije naglo "pomrli"....i tuđman i šušak su se liječili u daytonu i nema ih više...malo promisli prije nego što počneš vrijeđat idiote,je tebe dosad nisam,a sad ću vjerovatnho bit brisan,ali me boli ku**c jer zbog takvih kretena se i nisam dugo javljao na forum pa neću ni dalje.Svi normalni i kulturni ljudi kojih je večina na ovom forimu neka mim oproste na ovakvom tekstu,ali ovakvi to zaslužuju.

Evo, nekima je dovoljno samo 5 minuta, i odmah pokažu kompletnu "raskoš" svojeg "bogatog talenta". Ja i dalje pišem jednako kulturno, a ti si sam prvo počeo spominjati nekakve uvrede, a sada ih već sipaš šakom i kapom. Ali to je već miljun puta viđena stvar, kad ponestane argumenata, počinju uvrede, laži i obmane.

Kažeš - američki židovi se dogovorili sa Tuđmanom i Miloševićem? :lol: :D :D Jel se možda zna kada je to bilo? Tuđman je izabran tek 1990. za predsjednika, prije toga on nije bio apsolutno nikakav faktor, s kojem bi netko nešto dogovarao, bilo Židovi, bilo Milošević. A rušenje socijalističkog raja do tada je već uveliko trajalo, čak se i Komunistička partija raspala sama od sebe. I čitav Istočni blok jednako tako, počevši od Sovjetskog Saveza.

I sve to po planu američkih židova? Steven Spielberg, meni je on najviše sumnjiv! :lol:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
tko god može treba ići na prosvjed jer samo se na taj način može dobiti ono što su nam obećali,a sada nam žele to ukinuti.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Što reći nakon svega ovog pisanja !!!!!!!!!!!!!!!
Suzdržavam se već dva dana !!!!


Ne podržavam vrjeđanja na forumu....

Ako ne možemo raspravljati kako bog zapovjeda bolje da šutimo ...
VTZ i pozna možda ste u nekim stvarima i u pravu ali ne možemo stanje na selu gledati-crno bjelo situacija je znatno kompliciranija ( lopovluka i nesposobnosti ima ali tu bi trebala država sa svojom administracijom da djeluje) ne možemo sve OPG-eove staviti u isti koš, ima pošteni ljudi koji rade i bore se ali budu dovedeni u situaciju da nema povratka nazad

Nisam za rušenje vlade to je još gora varijanta ( tehnička vlada, novi izbori, novi proračun...)
Očigledno je da ovi nisu sposobni da sami izvedu državu iz krize jer im oni drugi malo podmeću i odmažu, znači jedna vlada koja bi bila sastavljena i od jedni i drugi bila bi odgovorna i jednima i drugima, samo kako složiti rogove u vreći...
(znam ovi drugi bi se pravdali nismo mi doveli do takve situacije i u nedogled...)

Zabrana uvoza ... ma nisam ni protiv toga samo treba poštriti način uvoza i da vidiš ono što je jeftino prije uvoza postaje skuplje od domaćeg pa nek kupac bira

Todorić i ekipa se smiju, jer oni će pobrati najveću korist iz ove situacije jer mi se sada borimo i za njih

Židovi i ameri .... pa da smo popušili s globalizacijom jesmo, nema nam nazad nema zatvaranja granica već prave ljude na prava mjesta pa neka vuku van ...samo koji su to ljudi !!!!!!

Socijala i nepoticanje rada, imaje i uvjek će je biti opet nam je zakazala državna administracija koja bi to mogla iskontrolirati ( na birou nema odbijanja radnog mjesta, odbijanje gubljenje svih prava....)


Mogao bi do sutra polemizirati stobom VTZ ali mi se neda....
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
DELO1 kaže:
Što reći nakon svega ovog pisanja !!!!!!!!!!!!!!!
Suzdržavam se već dva dana !!!!


Ne podržavam vrjeđanja na forumu....

Ako ne možemo raspravljati kako bog zapovjeda bolje da šutimo ...
VTZ i pozna možda ste u nekim stvarima i u pravu ali ne možemo stanje na selu gledati-crno bjelo situacija je znatno kompliciranija ( lopovluka i nesposobnosti ima ali tu bi trebala država sa svojom administracijom da djeluje) ne možemo sve OPG-eove staviti u isti koš, ima pošteni ljudi koji rade i bore se ali budu dovedeni u situaciju da nema povratka nazad

Nisam za rušenje vlade to je još gora varijanta ( tehnička vlada, novi izbori, novi proračun...)
Očigledno je da ovi nisu sposobni da sami izvedu državu iz krize jer im oni drugi malo podmeću i odmažu, znači jedna vlada koja bi bila sastavljena i od jedni i drugi bila bi odgovorna i jednima i drugima, samo kako složiti rogove u vreći...
(znam ovi drugi bi se pravdali nismo mi doveli do takve situacije i u nedogled...)

Zabrana uvoza ... ma nisam ni protiv toga samo treba poštriti način uvoza i da vidiš ono što je jeftino prije uvoza postaje skuplje od domaćeg pa nek kupac bira

Todorić i ekipa se smiju, jer oni će pobrati najveću korist iz ove situacije jer mi se sada borimo i za njih

Židovi i ameri .... pa da smo popušili s globalizacijom jesmo, nema nam nazad nema zatvaranja granica već prave ljude na prava mjesta pa neka vuku van ...samo koji su to ljudi !!!!!!

Socijala i nepoticanje rada, imaje i uvjek će je biti opet nam je zakazala državna administracija koja bi to mogla iskontrolirati ( na birou nema odbijanja radnog mjesta, odbijanje gubljenje svih prava....)


Mogao bi do sutra polemizirati stobom VTZ ali mi se neda....

evo ovo je primjer jednog kulturnog iskazivanja neslaganja sa nečijim mišljenjem i sa takvim ljudima mogu izmjenit stotine postova,a sa ovim drugima jednostavno više ni riječ,pa nek iznosi svoj sarkazam kome god hoće
 
L

lukoil

Guest
prateči svakodnevno šta se piše opet se podijelišmo na ove ili one,što je konačno cilj vlade.jednostavno država mora platiti ono što duguje jer ako ne plati svaki poslodavac onda radniku nemoraplatiti plaću 1god. i kad to bude htio isplati 60% i kaže kad može država mogu i ja.država mora biti primjer ispunjavanja svojih obaveza i biti oprezna kad nešta obećava da se ne dešavaju prosvijedi i strajkovi glađu kao kod onih radnika iz splita.usput jedna zanimljivost:cipele koje je ministar nosio u emisiji "otvoreno" koštaju cirka 1000 eurića.toliko o besparici
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
VTZ kaže:
HRVATSKE NEBULOZE - Poljoprivreda progutala 33 mlrd. kuna, a proizvodnja hrane pala za 33 indeksna poena

Po hektaru pšenice seljak od države dobije 2.250 kuna poticaja. U Hrvatskoj se na hektaru zemlje trenutno proizvede oko pet tona pšenice. Znači da je seljak od države već dobio 45 lipa poticaja po kilogramu. Uzmimo da je cijena na tržištu 80 lipa, što nas onda dovodi do ukupne cijene od 1,25 kuna. Po toj cijeni to je preko 150 eura prihoda po toni pšenice, što nemate nigdje u Europi.

Seljaci traže da im se pšenica otkupljuje po 1,25 kuna, dodajte tome poticaje od 45 lipa i doći ćete do prihoda od 220 eura po toni, što je dvostruko veći prihod nego što ga imaju proizvođači u svijetu.

Država poljoprivredu financira kroz dva kanala, jedan su poticaji, a drugi je budžet Hrvatske vodoprivrede koja uređuje poljoprivredne površine. Od 2000. dosad u poljoprivredu je uloženo 33 milijarde kuna, i to bez ikakvog učinka. Nama zadnjih devet godina proizvodnja hrane konstantno pada. U odnosu na 2000. niža je za 33 indeksna poena.

U EU politika poticaja obuhvaća 15-ak proizvoda, mi potičemo oko 220 proizvoda.

U Njemačkoj, koja obrađuje 17 milijuna hektara, samo 130.000 proizvođača dobiva poticaje, a mi na oko 1,6 milijuna hektara imamo skoro isti broj korisnika. Mi u odnosu na trenutnu proizvodnju ukupno dajemo više novca za poticaje nego EU.

Čekaj malo momak. Kad već ovdje navodiš koliko to seljak zaradi, od pšenice, jesi li ukalkulirao troškove u to.
Sijao sam pšenicu i trošak po hektaru je bio šest tisuća kuna. U taj trošak nije uračunata amortizacija na strojeve, moj rad, zakup zemljišta i na kraju doprinosi jer i oni idu u trošak i iz nečega ih treba platiti. Mislim da ti ne moram objašnjavati koliko sam bio u pozitivi na konačnoj kalkulaciji.

Zašto pada proizvodnja u hrvatskoj?

Ja sam prvi za ukidanje poticaja i to svih. Ne živimo mi od poticaja, samo nam pomažu kolko tolko. Nisu poticaji napravljeni zbog poljoprivrednika već nepoljoprivrednika. Zašto mnogi na državnu zemlju ne mogu dobiti poticaj niti ju uzeti u zakup. Zato jer naši glavešine vuku poticaje na sve te lijepe površine.

Zašto je seljaku došla voda do grla? Zato jer se zadužio, proširio proizvodnju, uložio u modernizaciju, a sve na temelju toga što im je iz vrha države obečano. Sad kad se vidi da od tih obečanja ništa nekom je prekipjelo. Problem je jedino u tome što nismo ujedinjeni.

Pazite šta vam kažem.Država će nas vuči za nos sve dok ratari ne budu imali jednog predstavnika, stočari, voćari, povrtlari i druge grane svaki po jednog. Ovako svatko galami svoje i konkretnih zahtjeva nema. Kad bude par ljudi išlo u dogovore i ne odustane se od prosvjeda dok god nije svima udovoljeno onda će biti dobro.

Pitam vas tko će od ovih prosvjednika ostati na cesti kad dobiju što žele? A da mi povrtlari kažemo šta bi mi htjeli bi li ostali s nama? Malo sutra. Izjava jednog ratara na pokušaju okupljanja seljaka: "vi ste povrtlari bogati, šta se imate buniti". Zbog ovakvih nikad neću podržati ovakav način pregovora i prosvjeda.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
'Nećemo podleći pritiscima seljaka jer bi to moglo dovesti do rušenja proračuna, a to bi značilo i bankrot Hrvatske, što bi dovelo do nemogućnosti isplata plaća, mirovina, ali i svih poticaja', poručio je ministar Čobanković na konferenciji za novinare, nekoliko sati nakon što su u Đakovu propali pregovori sa seljacima.

"Ostajemo pri svemu što smo u četvrtak ponudili seljacima. Ne možemo obećati nešto što ne možemo ispuniti. Ovo je krajnje što će Vlada napraviti i ako za mjesec dana seljaci još budu prosvjedovali mi ćemo i dalje ostati pri ovoj ponudi", pojasnio je ministar poljoprivrede Petar Čobanković na konferenciji za novinare u subotu.

Naglasio je kako će seljacima isplatiti kroz repromaterijal 600 kuna po hektaru te da Vlada ne može dati više od tog iznosa, piše Večernji list.

Nešto kasnije, komentirajući za RTL susret seljaka i predsjednika Ive Josipovića predviđen za subotu navečer, Čobanković je kazao: "Bit će to neozbiljan razgovor gdje se neće moći razgovarati ni o kakvim realnim okolnostima".

Tu tezu ministar je potkrijepio navodom da ga nitko iz Ureda predsjednika nije kontaktirao kako bi ih upoznao sa situacijom vezanom za isplatu poticaja.

U slučaju da poljoprivrednici krenu u blokadu granica, rekao je Čobanković, Vlada će reagirati u skladu sa zakonom kojim je to zabranjeno.

U Dalju novi prosvjedni puntk seljaka


Predsjednik seljačke Udruge "Brazda" Osječko-baranjske županije Mato Brlošić izvijestio je da su u Dalju seljaci organizirali novi prosvjedni punkt, te da u toj županiji i dalje ima više od 1500 seljaka koji prosvjeduju uz prometnice u Đakovu, Donjem Miholjcu, Ćemincu, Čepinu, na kojem sudjeluje oko 400 traktora.

Nakon razgovora s ministrom Čobankovićem u Đakovu predstavnici seljaka svih pet slavonskih županija ne odustaju od svojih zahtjeva, te ukoliko se oni ne ispune seljaci će dogovoriti daljnje aktivnosti koje, kako je rekao Brlošić, uključuju i blokadu granica, pa ako treba i put prema Zagrebu".

"Ministru Čobankoviću smo rekli da se jedan dio pregovora odnosi na njegovo ministarstvo, no da očekujemo da se u pregovore uključi premijerka Kosor i ljudi u Vladi koji su obećali isplatu 205 milijuna kuna, koji idu iz državnog proračuna i dio su njihove nadležnosti iz obećanja koje su dali", kazao je Brlošić, a prenijela Hina.

Dodao je kako se tijekom poslijepodnevnih sati okupljalo sve veći broj prosvjednika koji su "spremni prosvjedovati i blokirati prometnice skroz do ispunjenja svojih zahtjeva".

Jel može tko objasniti ovom momku da ne pomaže SELJACIMA već da podupire i jača jedinu HRVATSKU RENTABILNU proizvodnju? Među ostalog pošto je poljoprivreda jedina rentabilna ( upitno? profit narušen uvozom) samim time dobiva i on osobno plaću kao i sve njegove kolege i cijeli državni aparat, neće sigurno dobiti plaću od načelnika općine ili saborskog zastupnika, a i izvozno orijentirane uspješne firme su uglavnom prehrambreni sektor.

Ako je njima problem pomoći rentabilnoj proizvodnji, majko mila što li će sa nama biti kada pomgnu brodogradnji, sirotanskom HEPu, HACu, PLINACROu, PETROKEMIJI...

Za kraj i kraljica Elizabeta uživa jako lijepa primanja iz državnih poticaja za poljoprivredu.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
cabage kaže:
Čekaj malo momak. Kad već ovdje navodiš koliko to seljak zaradi, od pšenice, jesi li ukalkulirao troškove u to.
Sijao sam pšenicu i trošak po hektaru je bio šest tisuća kuna. U taj trošak nije uračunata amortizacija na strojeve, moj rad, zakup zemljišta i na kraju doprinosi jer i oni idu u trošak i iz nečega ih treba platiti. Mislim da ti ne moram objašnjavati koliko sam bio u pozitivi na konačnoj kalkulaciji.

U potpunosti se slažem...

cabage kaže:
Nisu poticaji napravljeni zbog poljoprivrednika već nepoljoprivrednika. Zašto mnogi na državnu zemlju ne mogu dobiti poticaj niti ju uzeti u zakup. Zato jer naši glavešine vuku poticaje na sve te lijepe površine.

Ne znam o kojoj zemlji pišeš, ako nemaš konkrednih dokaza bolje to nemoj iznositi jer to pada u domenu pokvarenog telefona

cabage kaže:
Pazite šta vam kažem.Država će nas vuči za nos sve dok ratari ne budu imali jednog predstavnika, stočari, voćari, povrtlari i druge grane svaki po jednog. Ovako svatko galami svoje i konkretnih zahtjeva nema. Kad bude par ljudi išlo u dogovore i ne odustane se od prosvjeda dok god nije svima udovoljeno onda će biti dobro.

Nemoguće da bude samo po jedan predstavnik za svakoga, što je više glava znači više razmišljanja i stavova, samo ne smijemo biti tvrdoglavi ko lički medvjedi, treba igrati lukavo i iskoristiti max

Za
lukoil kaže:
što je konačno cilj vlade.jednostavno država mora platiti ono što duguje

Tko je pravni stručnjak na forumu ( smiljan se u to kuži ) koliko ja pratim nigdje država nije rekla ( potpisala, za razliku s sindikatima ) poticaji su vam 2250/ ha već piše poticaji su do max 2250/ha , ali kvaka je i u tome što su nas jesenas na pregovorima o cijenama proizvoda ( opet Todorićeva igra ) uvjeravali da će poticaji ići do max a sad nema love, da smo onda to znali da proračun bude manji za 900 mil kn možda bi izganjali bolju cijenu ovako smo u nezavidnoj situaciji

Moj stav predstavnivci moraje biti sposobni pregovarači a ne isključivi " mi ne pristajemo na ništa drugo" pregovara se sa političarima pa tako se treba i polašati "LUKAVO"
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
neznam dali ovaj post ovdje spada, ali moram postavit ovo pitanja.

koje je realno / izvodljivo rjesenje ovog ekonomskog stanja kod nas???????????


POLJOPRIVREDA: koliko vidim je pred bankrotom (hvalili se kak hranimo skoro cijelu jugu), kad vratimo bankama
traktore neznam sa cim bumo orali jer konja nemamo
INDUSTRIJA: sve smo zatvorili, osim kaj nam ide proizvodnja onog pistolja iz karlovca.
TURIZAM: on je toliko za drzavu profitabilan da nebude sljedeci 100 godina isplatio autoceste
ZNANOST/STRUCNOST: kod znanstvenika neznam
LJUDI: kada zagrizu rade marljivo ko svabe, znamo improvizirati, naivni, volimo se pokazati kak imamo.

ako moze, iskrena misljenja da nam ovaj forum bude plodan
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Cisko dobar post, što je je.

Evo jedan komentar sa tportala.

phoenix prije 6 min.
treba dati seljacima što im je obećano, novca ima , TREBA UZETI LAŽNIM BRANITELJIMA ,PA KAKO JE MOGUĆE DA JEDAN POLICAJAC KOJI JE RADIO 10 GODINA IMA PENZIJU 5000 KUNA A JEDAN RADNIK KOJI IMA 40 GOD RANOG STAŽA 1800 KUNA
 
E

Enygma

Guest
Slažem se sa prosvjedima, djelomično. Ali što se tiče uvoza, večinu uvoza činimo sami!! Netko uvozi pšenicu, a mi uvozimo mehanizaciju koja se i kod nas proizodi!! Samo se zapitajte koliko imate doma domače mehanizacije? Kad svi ne počnemo razmišljati više patriotski, nikad se neće smanjiti uvoz. Kapi čine slap!
 
V

VTZ

Guest
Brojke najbolje pokazuju (vrlo često i neumoljivo) ono što se mnogima ne sviđa, ili ono što oni ne žele čuti, ili znati. I kao što najčešće biva, kad se netko tako napaljenoj masi ljudi usudi uopće nešto reči - naravno - kriv je on, zato što je to rekao...

Poljoprivreda u RH ostvaruje oko 10% bruto društvenog dohotka. Isto tako, oko 10% radno sposobnog stanovništva ostvaruje dohodak od poljoprivrede.

http://www.efri.hr/admin/dokumenti/PREZ ... DA%201.pdf
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Ljudi šta traže su poticaji za 2008 godinu i za te poticaje je donesen proračun i bili novci osigurani ali su pohapani i sad ne valja kad seljak traži svoje i buni se.

A drugo, koliko vidim na ovom forum ima likova koji sam pišu i pljuju po poštenom narodu, ti nemaju pametnijeg posla valjda u životu...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
pozna
ništa ti ne vjerujem, ali dobro, ti si tamo, ja tu, na prosvjedu i dalje tražim svoje.
Nek tebi poslodavac veli da mu za pol godine unazad vratiš 40 % plaće, sigurno se nebi bunila, jeli.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
toma84 kaže:
Ljudi šta traže su poticaji za 2008 godinu i za te poticaje je donesen proračun i bili novci osigurani ali su pohapani i sad ne valja kad seljak traži svoje i buni se.
Mislim da nisi u pravu to je otprilike 15 % uvećanja za niske cijene kukuruza u 2007 g, međutim skinuto 15% na sve kulture a na kukuruz uvećano na otprilike 1850 kn znači novac je ko fol osiguran tadašnjim rebalansom ali su se malo preračunali ...
 
P

pozna

Guest
robi kaže:
pozna
ništa ti ne vjerujem, ali dobro, ti si tamo, ja tu, na prosvjedu i dalje tražim svoje.
Nek tebi poslodavac veli da mu za pol godine unazad vratiš 40 % plaće, sigurno se nebi bunila, jeli.
Vjerovao ili ne,to je tako,zatim,ja sam musko sto po nicku nemozes skuziti,ok , i na dalje tih 40 %i nisi zaradio nego je to poklon od drzave,na glupi sistem obecano,realizirano ...ali koristeno. jos uvjek ti ostaje 60%tog poklona i nova obecanja... jos nesto,ja sam privatni poduzetnik,imam svoju firmu,malu ali vlastitu,radim 70-80 sati tjedno,nemam kredita niti dug ovanja,cekova nikakvih pogotovo ne bez pokrica. jos nesta ?? u njemackoj sam 3 godine. korisnik 2408 , pricas o teoriji,hipoteticki,lagano se meni sprdas al nezelis otvoriti oci i pogledati istinu,ekonomija,privreda i poljoprivreda u teoriji i stvarnoj hrvatskoj stvarnosti,nebo i zemlja. medutim zadnja tvoja recenica ;uzivaj u bausteli: je meni jako uvredljiva. nemam veze sa baustelom,gledam te ljude baustelce,kupuju najjeftiniju hranu i pice,zive po kojekakvim rupama samo da nesta ustede i donesu kuci ,idu kuci jednom godisnje,obuku se u najbolje sto imaju i nose novce nekom sinu kao sto si ti koji nezna da su oni to krvavo zaradili i stedili. ovdje zive kao psi a zadnju trunku ponosa cuvaju za odlazak kuci. ako tim glupim komentarom nevredas svog oca,vredas oca svog prijatelja ili nekog nepoznatog nesretnika koji krvavo RADI za neke novce. SRAM TE BILO.
 
Na vrh