• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Treba nam zabrana uvoza za sve što možemo sami proizvest i bolja kontrola ovih malverzatora i mešetara koji naše kvalitetno jeftino izvoze a kupuju nekvalitetno i još jeftinije uvoze. A naši prerađivači isto finu razliku ubiru kupi kvalitetno žito mlijeko i slično i prodaju ga a kupe nekvalitetno i pokvareno i s time nas hrane jer kontrole su nam nikakve, a deklaracije se mijenjaju samo tako. Pšenica manje od kune a brašno 5 i više, i onda im je problem platit seljaka jer jadan mora prvo otplatit ratu za novog bmw-a i za jahtu i za apartmane i neznam šta. Previše se tu i za marže i preradu novaca uzima oni isto kukaju, a stalno nove trgovine i pogone i još štošta kupuju. Usto još ove napumpane cijene nafte ma gadi mi se već pričat o svemu tome da mogu bar ko na kompjuteru stisnut gumb i resetirat cijelu državu.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Nije čudo da hrvatsko selo propada kad se ovako nešto dopušta.
Ali, haloooo, ima tamo gore možda netko tko bi to želio promjeniti, čisto sumnjam.
Zato je uzalud govoriti, trebamo ogranićiti poticaje, trebamo kontrolu uvoza, trebamo ovo i ono, kad tamo
niko ne sluša.
Stoga se Hrvatski poljoprivrednik sam za sebe mora pobrinuti i zato trebaju ovakvi masovni prosvjedi.
 
B

Bobo

Guest
Treba se pocet bavit svercom u Bosnu i da vidis love... Uberes PDV od "lijepe nase" proizvedes nesto, i trazi stelu za preko granice.

Isplatit ce se bar 5 puta vise nego cekat smanjene poticaje i sta ti ja sve znam sta ne... Sad ce nas (kako se bar meni cini) zatrpat gnojivom preko vaucera. Nisam upoznat, nego me samo zanima jer to preko vaucera ide preko racuna i jel na to imamo pravo povrata PDV-a ili je cjena smanjena iz tog razloga?

Glupo je da nam daju gnojiva za 10 000Kn a to mi ne ide preko racuna, nit dobivam povrat PDV-a a gnojivo ce biti samo skuplje.


Prosvjedi kao takvi su pokrenuli kotacic u ovoj drzavi i da nas bar netko iz Europe nadgleda i da se umjesa, bilo bi mi jako jako drago da te pregovore obustave dok se neko stanje ne normalizira, ali to se ne dogadja ni u dobrim drzavama, pa nece ni u troloj. Na zalost svih nas...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Bobo kaže:
Prosvjedi kao takvi su pokrenuli kotacic u ovoj drzavi i da nas bar netko iz Europe nadgleda i da se umjesa, bilo bi mi jako jako drago da te pregovore obustave dok se neko stanje ne normalizira, ali to se ne dogadja ni u dobrim drzavama, pa nece ni u troloj. Na zalost svih nas...

najgore i je to što nas ovi iz evrope jako dobro nadgledaju i daju smjernice našima kako da nas hebu.....
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Slazem se potpuno s tim da treba rusit vlast,cuo sam ovdje kod nas d ljudi podrzavaju i ako se krene blokirat zagreb i granice da ce ljudi i sa ovog kraja dolzait vam u pomoc sa svojim malim traktorima,a ovo da trose lovu na gluposti to je istina,vatrogasci kod nas dobivaju sve i svasta zabave onakve ovakve a nisu to samo vatrogasci i ima tu i drugih gluposti,a nama nisu ni poticaje isplatili....samo naprijed nemojte se predavat,ako se predate popusili ste sve i vise nikad necete dobit nista...
 
M

MOCO

Guest
Daj ne pretjerujte!
Kakvo rušenje vlasti!? Uzmite to što vam Čoban nudi ili još eventualno izvucite nešto oko tih yebenih kredita da se lakše diše!

Što dobivate ako vlast padne? Ništa! Biti će samo još gore! Čekat će te formiranje nove vlasti,pa novog ministra, pa onda dok on skuži da je kasa prazna i odlući vam uvijeno reći da za poticaje nema love jer je prethodna vlast sve potrošila....blablabla...evo zime2010/11.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
MOCO kaže:
Daj ne pretjerujte!
Kakvo rušenje vlasti!? Uzmite to što vam Čoban nudi ili još eventualno izvucite nešto oko tih yebenih kredita da se lakše diše!

Što dobivate ako vlast padne? Ništa! Biti će samo još gore! Čekat će te formiranje nove vlasti,pa novog ministra, pa onda dok on skuži da je kasa prazna i odlući vam uvijeno reći da za poticaje nema love jer je prethodna vlast sve potrošila....blablabla...evo zime2010/11.

utopija je pričanje o rušanju vlasti,jer se nikad ljudi neće složit dovoljno da bi se stvorila kritična masa za to,ali kad bi se to stvarno dogodilo dobilo bi se puno toga.Nije tu stvar samo o sadašnjim zahtjevima seljaka,da i ne dobiju sad ništa vjerujem da bi ljudi preživijeli,ali rušanjem vlasti bi se došlo do saznanja da može običan čovjek,seljak u državi pokrenut velike promjene,pa bi se svaka sljedeća vlast dobro zamislila o svojim postupcima.
 
P

pozna

Guest
i sta se moze zakljuciti iz ove situacije,da su vecina ratara i stocara losi biznismeni a kao takvi bi trebali ukalkulirati i rizike u poslovanje,sto je sasvim normalno a ne ocekivati stalno pomoc od drzave kroz poticaje ,kapitalna i ostalo,krediti se djelili sakom i kapom ali ih nitko nije morao uzeti. ovo je vjerujem dobra opomena svima koji nerade svojim novcima da se ostave poljoprivrede dok jos imaju gace na guzici. ulazak u eu je pred vratima,tamo su poticaji bitno manji i gleda se rentabilnost,kako mislite onda raditi? tko jos misli da je hrvatska poljoprivreda bitna ili evropi bitna. svasta.a gdje ce evropa prodavati svoje zitarice i meso i ostalo,i zasto nasa drzava nebi sve to uvezla umjesto sto vama djeli pare a nista pametno se ne napravi s tim novcima,kao vreca bez dna.razmisljanje o nekoj super kvaliteti nasih proizvoda je bezveze,u najboljem slucaju je to samo prosjecna kvaliteta.i vecinu obicnih gradana bas briga za vase probleme,jer misle da trazite kruha preko pogace,dnevno 50-ak ljudi ostaje bez posla,i iza njih su obitelji i oni imaju kredite i nikoga nije briga za to.smjena vlade?a koga bi izabrali postenog u ovoj truloj zemlji,prosle godine su svi molili boga za uspjesnu turisticku sezonu samo da bi se moglo prezivjeti zimu,nema napretka barem jos 10 godina,samo pad i eventualno stagniranje.daj se vise probudite,tko nije sposoban raditi sa profitom nek mijenja bransu,mali poljoprivrednici nisu bitni,todoric,zito i jos jedan dva velika ce proizvesti za cijelu zemlju. dobro dosli u realnost.
 
V

VTZ

Guest
dado 1 kaže:
pa naravno da je nizašto ili bar za jako malo.Nešto će vlada obečat da se seljaci smire,od ttoga 80% neće ispoštovat i tako to ide dalje.Trebalo bi sad kad se krenulo ić do kraja,srušit vladu,zatvorit granice,bez obzira na policiju....svijet nas je već jednom natjerao u rat radi njihovih interesa,a sad se bojimo ić kad je to za nas interes...

:lol: :D :lol: :lol:

Ovo je jedan od boljih priloga za radio emisiju "Selo veselo", ili nešto takvog tipa... Zamisli ti samo tog pokvarenog svijeta, bilo mu je valjda jako dosadno, pa je smislio plan kako će ostvariti svoje interese. I "natjerao nas je u rat". Jel me možeš malo detaljnije prosvijetliti, tko je u stvari taj svijet? Čiji su to bili interesi? Ja pretpostavljam da je Amerika kriva za sve?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Slušaj ti pozna, živiš u Minhenu i još govoriš neistinu da su tamo poticaji manji, a nisu 100 posto znam to, već iznose
300 eura po hektaru koliko su i tu bili do sada, i oni nam se tamo smiju .
Pogladaj si cijene, taj moj prijatelj prodaje mjericu jagoda doma po 6 eura, a tu je 3, o čem ti pričaš.
Mani se ovog foruma.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
pozna kaže:
i sta se moze zakljuciti iz ove situacije,da su vecina ratara i stocara losi biznismeni a kao takvi bi trebali ukalkulirati i rizike u poslovanje,sto je sasvim normalno a ne ocekivati stalno pomoc od drzave kroz poticaje ,kapitalna i ostalo,krediti se djelili sakom i kapom ali ih nitko nije morao uzeti. ovo je vjerujem dobra opomena svima koji nerade svojim novcima da se ostave poljoprivrede dok jos imaju gace na guzici. ulazak u eu je pred vratima,tamo su poticaji bitno manji i gleda se rentabilnost,kako mislite onda raditi? tko jos misli da je hrvatska poljoprivreda bitna ili evropi bitna. svasta.a gdje ce evropa prodavati svoje zitarice i meso i ostalo,i zasto nasa drzava nebi sve to uvezla umjesto sto vama djeli pare a nista pametno se ne napravi s tim novcima,kao vreca bez dna.razmisljanje o nekoj super kvaliteti nasih proizvoda je bezveze,u najboljem slucaju je to samo prosjecna kvaliteta.i vecinu obicnih gradana bas briga za vase probleme,jer misle da trazite kruha preko pogace,dnevno 50-ak ljudi ostaje bez posla,i iza njih su obitelji i oni imaju kredite i nikoga nije briga za to.smjena vlade?a koga bi izabrali postenog u ovoj truloj zemlji,prosle godine su svi molili boga za uspjesnu turisticku sezonu samo da bi se moglo prezivjeti zimu,nema napretka barem jos 10 godina,samo pad i eventualno stagniranje.daj se vise probudite,tko nije sposoban raditi sa profitom nek mijenja bransu,mali poljoprivrednici nisu bitni,todoric,zito i jos jedan dva velika ce proizvesti za cijelu zemlju. dobro dosli u realnost.
pa da uvozite jebes hrvatsko i hrvatsku i nase ljude,bolje uvozit i neka se drugi bogate na srot robi i pitaj boga cemu,nije ni cudno sta ljudi od 40 godina umiru pa kad jedu govna premazana sa svakakvim sranjima,izmislili su oni svinjsku kugu da mogu uvozit,aj neseri previse svi dobro znamo da todoric najvise uvozi srot robe,ja to znam jer svaki dan gledam kamione i ono sto on uvozi a ono sto proizvede u hr kvalitetnu robu to izvozi i tu bere lovu,a nase ko jebe,nije niti cudno sto je drzava takva kakva je kad ima takvih poput tebe,jebes hrvatsko uvozno je bolje.....
 
V

VTZ

Guest
robi kaže:
Slušaj ti pozna, živiš u Minhenu i još govoriš neistinu da su tamo poticaji manji, a nisu 100 posto znam to, već iznose
300 eura po hektaru koliko su i tu bili do sada, i oni nam se tamo smiju .
Pogladaj si cijene, taj moj prijatelj prodaje mjericu jagoda doma po 6 eura, a tu je 3, o čem ti pričaš.
Mani se ovog foruma.

HRVATSKE NEBULOZE - Poljoprivreda progutala 33 mlrd. kuna, a proizvodnja hrane pala za 33 indeksna poena

Po hektaru pšenice seljak od države dobije 2.250 kuna poticaja. U Hrvatskoj se na hektaru zemlje trenutno proizvede oko pet tona pšenice. Znači da je seljak od države već dobio 45 lipa poticaja po kilogramu. Uzmimo da je cijena na tržištu 80 lipa, što nas onda dovodi do ukupne cijene od 1,25 kuna. Po toj cijeni to je preko 150 eura prihoda po toni pšenice, što nemate nigdje u Europi.

Seljaci traže da im se pšenica otkupljuje po 1,25 kuna, dodajte tome poticaje od 45 lipa i doći ćete do prihoda od 220 eura po toni, što je dvostruko veći prihod nego što ga imaju proizvođači u svijetu.

Država poljoprivredu financira kroz dva kanala, jedan su poticaji, a drugi je budžet Hrvatske vodoprivrede koja uređuje poljoprivredne površine. Od 2000. dosad u poljoprivredu je uloženo 33 milijarde kuna, i to bez ikakvog učinka. Nama zadnjih devet godina proizvodnja hrane konstantno pada. U odnosu na 2000. niža je za 33 indeksna poena.

U EU politika poticaja obuhvaća 15-ak proizvoda, mi potičemo oko 220 proizvoda.

U Njemačkoj, koja obrađuje 17 milijuna hektara, samo 130.000 proizvođača dobiva poticaje, a mi na oko 1,6 milijuna hektara imamo skoro isti broj korisnika. Mi u odnosu na trenutnu proizvodnju ukupno dajemo više novca za poticaje nego EU.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/33413/Ulupano-33-milijardi-kuna-a-proizvodnja.html
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Pa kad potičemo nezasijane hektare koji se samo vode u papirima kao zasijani i dok ide ide svi šute e sad kad nema više sad bi keš. Normalno da nećete gnojivo umjesto poticaja kad ga ni ne bacate na njivu.
 
P

pozna

Guest
jagode. uberi sam i platis 1.79 e po kg, u trgovini pola kile od 0-8 do 2 e, o kakvim ti cijenama pricas,jos recimo ulje je 0.99 e,secer 0.85 e,brasno 0.65e...znam da je tesko reci istinu,6E he,he,ajmo se jos malo lagati. 150 E po ha je rekao netko iz ministarstva poljop.,nisam ja to izmislio i to bi vam trebala biti vodilja za ubuduce,a da ovdasnji poljoprivrednici placaju masni porez za zemlju,tako da im taj poticaj prakticno nulira porez,i placaju porez na zaradu...javio sam se na ovu temu samo zato sto je mucno citati nerealne kuknjave a cim se netko malo usprotivi odmah ga se posere. na kraju ,nigdje ne pise da je ovo samo forum jednoumlja. i da ovdje mlijeko placam 0.55 E, prosjecna placa u njemi je oko 1000 E,i penzioneri placaju porez,tek da nemislite da je med i mlijeko.a vi sto galamite o bjesnoj kvaliteti hrv.proizvoda mozete kupovati te kvalitetne i skuplje proizv.jer muzete poticaje ali bi trbali vidjet da obicni ljudi traze i mogu si priustiti samo najjeftinije.Orsicu,ne seri,pises gluposti,samo ti vracam na tvom nivou komuniciranja.
 
A

Alen

Guest
pozna kaže:
na kraju ,nigdje ne pise da je ovo samo forum jednoumlja.
Zar sve mora pisat?

Pretjerali ste,ponašate se kao i uvijek. Razjedinjeno i dok god ste takvi netreba vam NI KUNE dati!
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
VTZ kaže:
:lol: :D :lol: :lol:

Ovo je jedan od boljih priloga za radio emisiju "Selo veselo", ili nešto takvog tipa... Zamisli ti samo tog pokvarenog svijeta, bilo mu je valjda jako dosadno, pa je smislio plan kako će ostvariti svoje interese. I "natjerao nas je u rat". Jel me možeš malo detaljnije prosvijetliti, tko je u stvari taj svijet? Čiji su to bili interesi? Ja pretpostavljam da je Amerika kriva za sve?

pa da pogledaš malo dalje od svog nosa onda bi shvatio da je to tako.I da Amerika i njihov kapitalistički lobi su uzrok svemu.Ili je vjerovatno Tuđmanu došlo da nas oslobodi jugoslavenskog ropstva gdje su svi mogli živjet od svog rada,pa nas uvede u demokraciju u kojoj samo lopovi mogu egzistirat.Malo se osvrni oko sebe pogledaj šta se događa u svijetu pa se onda izruguj realnosti.
 
V

VTZ

Guest
dado 1 kaže:
I da Amerika i njihov kapitalistički lobi su uzrok svemu. Ili je vjerovatno Tuđmanu došlo da nas oslobodi jugoslavenskog ropstva gdje su svi mogli živjet od svog rada,pa nas uvede u demokraciju u kojoj samo lopovi mogu egzistirat.Malo se osvrni oko sebe pogledaj šta se događa u svijetu pa se onda izruguj realnosti.

Baš kao što sam i pretpostavljao, ne znam zašto sam uopće i pitao! :lol: :D :lol:

Amerika i Tuđman su glavni krivci za raspad Jugoslavije (gdje su svi mogli živjet od svog rada). Posebno su dobro živjeli oni koji su pobijeni odmah nakon završetka rata. Ili seljaci koji su proglašavani kulacima, kojima je otimana zemlja, i koji su tjerani u kolhoze. Pa kad to nije prošlo, onda su osnovani sovzohi, ilitiga PIK-ovi.

A ako se uzme u obzir da je američki državni tajnik James Baker 1991. došao osobno u Beograd kako bi "ohrabrio saveznu administraciju u nastojanju da spriječi raspad zemlje", ispada da je jedini krivac za raspad tog socijalističkog raja Franjo Tuđman. Svi ostali političari bili su borci za veliku "jugoslaviju".... :lol:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
VTZ kaže:
Baš kao što sam i pretpostavljao, ne znam zašto sam uopće i pitao! :lol: :D :lol:

Amerika i Tuđman su glavni krivci za raspad Jugoslavije (gdje su svi mogli živjet od svog rada). Posebno su dobro živjeli oni koji su pobijeni odmah nakon završetka rata. Ili seljaci koji su proglašavani kulacima, kojima je otimana zemlja, i koji su tjerani u kolhoze. Pa kad to nije prošlo, onda su osnovani sovzohi, ilitiga PIK-ovi.

A ako se uzme u obzir da je američki državni tajnik James Baker 1991. došao osobno u Beograd kako bi "ohrabrio saveznu administraciju u nastojanju da spriječi raspad zemlje", ispada da je jedini krivac za raspad tog socijalističkog raja Franjo Tuđman. Svi ostali političari bili su borci za veliku "jugoslaviju".... :lol:

e moj VTZ,klasično razmišljanje u nas Hrvata:Volio bih se nać s tobom na piću pa da ti objasnim uz milion primjera kako to sve funkcionira,a ovako u par postova to ti je sve malo teže objasnit i može doć samo do bezrazložnog vrijeđanja što ne želim.pozdrav do prilike za argumentiranje mog mišljenja.
 
V

VTZ

Guest
Pa ti si svoje "argumente" već naveo, spomenuo si Ameriku, kapitalistički lobby i Tuđmana. Pošto vidimo da je američka administracija1991. bila za očuvanje tvojeg "socijalističkog raja, dakle - iz tvojeg popisa ostao je jedino Tuđman.

Što ti je sad pak teško objašnjavati, barem te mi razumijemo, i bolje nego što ti misliš! Jedni su se borili za "Jugoslaviju", a Tuđam se borio "protiv". Ja sam oduvijek bio na njegovoj strani, a trudim se i birati s kime ću popiti pivo.
 
Na vrh