• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
to ti je slobodno tržište otvoreno samo za nas domaće jer ono slobodno tržište otvoreno za strance nam ne paše...
:mrgreen:

...do suza dečki, do suza...:prayer:
zazivice to za nekih 300 godina al tesko i tada :madmana:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
A ako ti misliš da u poljoprivredi teče med i mlijeko, dođi, izvoli, kreni od 0 i stvori nešto ...

Poljoprivredna gospodarstva se podižu generacijama!


ali se zato nažalost gase dnevno između 15 i 20 komada...
a gospodarstvo koje se sad ugasi, neće se dignuti dok god bude živa ova generacija koja ga je ugasila...
tek kad netko iz vlade shvati što znači svako ugašeno gospodarstvo, tek kad im dođe iz guzica u glavu, kad shvate da bez obiteljskih gospodarstava nema sela, nema ruralnog razvoja, nema turizma ni domaće papice, tek onda ćemo dobiti svoju zadovoljštinu...ma netreba ni poticaja, ni prosvjeda, ništa, osobno ću se povući iz svega i raditi za svoju dušu i svoju obitelj, jer volim raditi na zemlji, i moći ću osigurati egzistenciju bez obzira na sve što mi pokušaju napraviti...
ali neću više svojim malčerom čistit zarasle javne površine, neću više svojom ralicom ravnati općinske puteve, neću više davati povrće za svaku vatrogasnu feštu u okolici, niti glumiti karitas...
neću niti pokušati prijaviti svoju proizvodnju, niti ću istu prikazati kroz račune i plaćati PDV, zaobići ću svaki propis koji ću moći zaobići, jer ova država ništa nije učinila za mene, a ja činim za nju svaki božji dan...
ovo nije prosvjed, ovo je gore od toga...:mad:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jesam,rekel sam,ali nemogu šutit,jer niste u pravu.Mislim da je većini jasno kaj hoću reći.Taj koji me zaposlil nije dobil nikaj na račun mojeg imena,jer je maltene moral zatvorit firmu,mi na burzi,a on ipak nije prosvjedoval na cesti.Ako se gospodarstva podižu godinama,onda mi u današnjoj Hrvatskoj imamo jako puno pra stanovništva.Pogledaj malo koliko je novootvorenih OPG-a u zadnjih desetak,petnaestak godina koji se redom zatvaraju.Nismo mi,brale Austrija.Stanje je loše kak u gospodarstvu,tak u poljoprivredi.I sulud čin bi bil otvarati nekaj u ovom času.Daleko od toga da mi nije želja,ali jednostavno ne želim dizati astronomske kredite i krivit državu kad budem moral zatvarat d.o.o.,obrt ili OPG,jer sam u nemogućnosti vraćanja kredita.A takvih danas ima mnogo koji su pohrlili ko guske u maglu kad su političari,Todorić i slični obečavali sve i svašta.Nije dovoljno samo traktor ganjati.Zakaj ima u Hrvatskoj ljudi koji jako dobro žive od poljoprivrede pa usprkos svemu ovome ne izlaze na ceste?Zato jer zanju gospodarit i prepoznat pravo vreme za ulaganja.Ima tu mnogo primjera još,ali kaj to vredi nekima tumačit kad ne razumiju osnovne stvari.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Hrvoje ,a reci ti meni kakva je razlika između tebe koji radiš fuš(siva ekonomija,znaš šta je?)i onog obrtnika koji namiruje državi sve propisano zakonom.Pa i zbog toga nema država novaca,uz tvoju pomoč,a dalo bi se o tome još....
E sad, i da ti velim šta misliš da če tebi biti dobro ulaskom u Eu?Varaš se jer ulaskom u Eu slobodno če se kretat kako roba tako i radna snaga.E pa pitam te kad na tvoje mjesto na koje konkuriraš ili imaš ga/radiš,dođe rumunj kojemu je u rumunjskoj plača 100 eura, a tvoj poslodavac če ga zaposlit umjesto tebe,jer je jeftiniji,šta češ onda?Ali gle predpostavljam da čemo te mi poljoprivrednici(ja sigurno) jako podržavati u tvojim prosvjedima,jer želimo živjeti sa tobom u istoj državi,a ne tamo sa nekim rumunjom.
A kod mene ti je još uvijek krumpir za jelo 0,80 jel mi sad možda vjeruješ?:supz:
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolko se ja sjećam,kućeu mojoj okolici su se gradile "na fuš",pa je bilo dobro,niko nije propal.To kaj ja zaradim kakvih 500 do 1000 kn na mjesec ni jedan obrtnik nebi išel delat,jer mu se ne isplati.Bože dragi,nek čovek šljaka ako zna i more.Zakaj nebi,samo kolko je tu njegovo znanje u to ne ulazim,a mislim da svakom pametnom poslodavcu nije u interesu dati stroj od par sto tisuća eura nekome ko zna jedino kak lopata izgleda(ne omalovažam ničiji rad,i ja sam bil na lopati).Nek je krumpir po tolko,vodila se rasprava kolko je bil pojedine godine i dokazal sam da sam bil u pravu kaj se toga tiče.

U prosvjedima bi podržal jedino njih :
http://www.poslovni.hr/vijesti/sutra-prosvjedi-ispred-dukata-i-sirele-196898.aspx

Razmisli zbog čega.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
zaista je apsurdno kak je tako puno obiteljskih gospodarstava otvoreno zadnjih 10-15 godina...:madmana:...pa mislim...
a ja se sjećam vremena od prije 25 godina kad je SVAKA seoska kuća bila jedno gospodarstvo, znači u selu od 125 kuća je bilo 120 gospodarstava...da bi to danas bilo deset puta manje...
u selu je bilo više krava nego stanovnika, svaka je kuća imala bar dvije, neki čak i četiri, malo njih više od pet...
ali svaka ta mala kap je činila jedan veliki slap, svako to malo gospodarstvo je maximalno iskoristilo svaki pedalj zemlje, sve je bilo obrađeno, očišćeno, ma polizano...svaki je spustio kosu kad je išao na polje i s polja i pokosio grabu uz put, posjekao je vrbu i spleo košaru, pokupio brezu po rubu šume i napravio metlu, odsjekao lijeskov grm i imao kolac za pažulj ili paradajz, ili si napravio držalo za lopatu...kad se kosilo sijeno, nosila se i RUČNA KOSA...da se pokosilo i oko kamena, i oko elektrinog stupa, i škarpa uz prugu, i obala uz rijeku...
i svaki je čovjek (seljak, poljoprivrednik, stočar, ratar) nešto učinio za svoju okolinu a da toga direktno nije bio ni svjestan, i nije mu trebal poticaj da bi radio...
a danas...daj poticaj...peri deri traktorom što može, što ne neka bude grm...
pa nevalja ovo pa nevalja ono...
a htjeli bi da nam selo bude lijepo, al nemore jedan ili dva poljoprivrednika u tom selu napravit ono što je moglo napraviti njih 300, pa da baš ima svu najmoderniju mehanizaciju...

i zato bi poticaj morao biti nešto što dobiva svaki poljoprivrednik, ne zbog svoje proizvodnje, nego zbog svog sudjelovanja u seoskom životu...
jer, sve što moramo obavljati se nalazi u obližnjem gradu, a mi sa sela smo kažnjeni jer smo daleko...pa i djeca kad nam idu u školu, isto smo kažnjeni jer im moramo platit prijevoz, pa ta ista djeca gube barem dva sata više zbog putovanja nego njihovi prijatelji iz grada, koji za ta dva sata već napišu zadaću i istegnu sve četiri u zrak...ma ima još takvih primjera...

i u ovo doba kompjutora mi ipak moramo stajati u redovima kao stoka dok upisujemo arkode, prijavljujemo poticaje i točimo gorivo...
uvjerili su seljake da bez upisnika raznih vrsta nije moguća poljoprivredna proizvodnja, kao da se radi o osnovnom sredstvu za rad poput traktora ili pluga...
ma nije tako i za mene više neće biti tako...a vi ostali razmislite koliko je taj poticaj vrijedan i hoće li u konačnici to indirektno koštati više nego što vi to možete sada procijeniti...
jer poticaj nije samo pravo, to je i hrpa obaveza...
ja sam odvagnuo i odlučio, a vi ostali to još morate, ali apeliram na vaš razum da to uradite još sada dok nije prekasno, jer kad vam dođe inspektor na dvorište pa zapita gdje su papiri od pesticida, analiza, boga i vraga i sve to pet godina unazad...samo provjeriti prema zakonu o poljoprivredi i inim podzakonskim naputcima kolike su kazne za pojedine propuste...
i sad će opet iskočiti naprijed oni koji su potpuno čisti i koji sve žele raditi prema zakonu...e pa samo dajte, al nemojte kad voda opet dođe do grla palit traktore i krčit mi cestu, jer tada neću imati više razumijevanja za vas...

...sad još imam, jer sam u istoj košari sa svima...:lol:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jako dobro se sjećam tog vremena Darijus.Bil sam klinac od 7 godina kad sam s pokojnim djedom s konjima počel delati.Kakav traktor.Po celom selu smo sijali kuruzu s konjima.Niko nije pital za poticaj.I bilo je svima pošteno.K tome se još plaćal porez na zemlju,to mi je stari govoril,neki frtalji su bili,neznam 100 %.Ručno se sijeno kosilo i sušilo.Balirke?SF.Ima ima puno toga još.
 
I

ihorzic

Guest
Tema je dobro započeta , ali je otišla u krivu ulicu zbog pojedinaca koji ovdje provociraju i ne znaju ništa osobno započeti ( legalno).

Evo predlažem da idemo napraviti prosvjed nekom poslodavcu i neka pomogne ljudima koji ne znaju što će sa sobom .
 
I

ihorzic

Guest
Super , baš mi je drago .
Eto mislio sam sutra otići ispred dućana pokupiti kojeg neradnika i da mi razbaca đubar.
Oni izađu čim je toplije , piju pivo i jebe im se živo,..
A ima i onih koji rade na crno.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cuo sam za sutra da se sprema prosvjed u Bjelovaru navodno nesto zesce. Zna li tko smije li se o tome uopce pisati ovdje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sutra krećemo u napad na dukat. pa ćemo vidjet kako će biti.....:|
S papirnatim transparentima i galamam ne budete ništ napravili ..samo budu znali kaj mislite .
Treba vam nekaj težeg , toljage , vile i kamenje sceste .

Smjer migracije ljudi unutar hrv. i okolnih zemalja određen je onim ZA na prošliom referendumu.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zvao me juce rodjak da dodjem danas kao potpora ide se blokirati Sirela. Vidjecemo danas sta ce bit.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
S papirnatim transparentima i galamam ne budete ništ napravili ..samo budu znali kaj mislite .
Treba vam nekaj težeg , toljage , vile i kamenje sceste .

Smjer migracije ljudi unutar hrv. i okolnih zemalja određen je onim ZA na prošliom referendumu.

ćekaj malo , misliš samo zato što smo glasali na referendumu ZA ulazak u EU
sad smijemo tako malo nešto zapaliti, razbiti, demolirati kao braća europejci grci:scratch

možda nismo kao grčka (još), ali ono kao preventivno da se probamo zaštititi


pa i ameri preventivno napali afganistan
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
I ja dajem svoju podršku mljekarima.Da li je itko od vas možda tamo na prosvjedu?Ako to potraje,nije mi problem skočit do dukata. :)
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Samo naprijed, izborite se za ono kaj vam pripada:finga:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FCCGTuMq2Dg&feature=related[/YT]
 
Na vrh