• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj tjeaju te jadne traktore i deru gume ..posudim im ja svoj pa nek im dime tam pod nosom
 
A

Alen

Guest
Ko god i kud ide opet neće ništa postići. Otvara se velika mogučnost da Todorić uveze mlijeko i opet svi če imat mlijeka. U dukatu nema više svježeg mlijeka ni sira sad se prazne skladišta a ako se nastavi blokada i oni če sa svojim kamionima razvozit uvozno. Zajebali ste se kad ste pustili kamione iz sirele van i sad je cijeli vozni park vani i imaju mogučnost distribucije...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Iz Sirele su danas krenuli sa nekih desetak cisterni na granicu po uvozno mlijeko i tek tada su im prosvjednici blokirali ulaz. I proslo bez nagurivanja s policajima.
Nisu bili blokirani protekla dva dana i nisu htjeli ici po mlijeko na selo. Uvozno im treba a domaće ne e pa malo nisu normalni, nemaju ni obraza ni srama. Culo se da imaju zalihe mlijeka za preradu jos sutra do podne.

Pred Sirelom

img1205ks.jpg


img1206l.jpg
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Dukat je krenuo po mlijeko po selima jos u 3 sata. Javljeno je iz dukata vozacima da krenu kupit mlijeko po selima jer svjezeg mlijeka na stanju nema. Kod mene i kuma i susjeda pobrali i voze za dukat
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo ja sam se maloprije vratio sa punkta pred Dukatom.Atmosfera je dobra,ugodna.Upoznao sam kikicMF-a bacili čašicu razgovora i kuhanog vina.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Dukat je krenuo po mlijeko po selima jos u 3 sata. Javljeno je iz dukata vozacima da krenu kupit mlijeko po selima jer svjezeg mlijeka na stanju nema. Kod mene i kuma i susjeda pobrali i voze za dukat

Znaci prilazi u tvornice nisu zakrceni ?

Kolega mi govori da jesu,sad ovdje Dukat krenio po mljeko :scratch
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma nisu,bar Dukatu nisu.

Znas sto mi nije jasno, kuda ce oni po to mljeko kod seljaka kad se taj isti seljak buni protiv te cijene po kojoj oni to odvoze.

Stvarno seljak mora popizdit.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
Srečom pa imate love za gorivo do Zg.... Samo neshvačam što sad idete pred ministarstvo, Dukat nije državni a ni Hrvatski da bi vlast odlučivala o cijeni... Nekak mi se čini da ni sami neznaju kuda bi i što bi.

znaš onu narodnu poslovicu ak nemaš kaj pametno za reč onda rađe šuti
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas pred Sirelom

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lhyHLeIAiGU[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yY7d-TWtlCQ[/YT]
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
E da ja i kolega abrkili smo se upoznali, ugodno razgovarali i popili casicu kuhanog vina. Eto kao sto i on kaze blokade nije bilo nikakve
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
inače se ne bavim stočarstvom i mljekarstvom osobno,ali dajem podršku svim prosvjednicima i mljekarima...država hoće potaknut razvoj sela,a seljaku uzima i ono malo kaj ima...točno se sjećam prošlih prosvjeda kad je jedan frajer rekel da bude rađe mleko bacil i razdjelil neg da ga preda u mljekaru zato kaj podcjenjuju naše domaće mleko i ne cijene mukotrpan rad seljaka...gamad!!!nadam se da budu seljaci izborili svoja prava!!!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kolona koja putuje preko kutine upravo je prošla kraj moje kuće u popovači...
imaju još 65km do metropole.... sretno im!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
kolona koja putuje preko kutine upravo je prošla kraj moje kuće u popovači...

Počelo se još više ljudi skupljat,bit če belaja:gitarist::roll::butthead::partyman::rolfer::?;)

A neka sutra brad pit i onda njegova dolaze u ZG pa neka vide malo tešku mašineriju...i našu državu...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Počelo se još više ljudi skupljat,bit če belaja:gitarist::roll::butthead::partyman::rolfer::?;)

A neka sutra brad pit i onda njegova dolaze u ZG pa neka vide malo tešku mašineriju...i našu državu...

jebote, jesam se naježil kad sam ih videl....uffff... adrenalin...:heart:
to je ekipa sa laslom, skužil sam đonija sa zastavom....
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Moram priznat da mi je žao što sutra ujutro moram kući.Inače bi se pridružio mojim kolegama seljacima i dalje.
Jer ovo nije i ne bi trebao biti samo prosvjed seljaka mljekara,nego prosvjed svakog seljaka,svakog onog koji živi na selu. Ovo što se radi,je sustavno uništavanje sela,ljudi na selu i našeg načina života. Sjetite se samo kako ste se igrali na svojim ćuprijama dok ste bili mali,skakali preko jaraka i krali kuruze pa pekli na štapovima. A onda se sjetite da naša djeca neće to imat priliku,neće moći popit toplog mlijeka,pojest prave domaće slanine i biti bucmasti i debeli,i zdravi što je najbitnije. Neće imat onu baku,što pravi najfinije kolače,od obični orasa i domaćeg brašna. Jer neće bit domaćih oraha i brašna. Morat će ih kupit. Kupit jebeni orah koji je rastao nekad pred svakom kućom,u svakom pitomom selu,kao ukras,kao hlad i kao ponos svake obitelji,jer svojom starosti je govorio koliko ta obitelj broji generacija. Svi seljaci su odrasli na domaćem siru i kajmaku,zabranili su ga,kažu da je opasan po zdravlje.Ne smijemo klat svinje,kažu da smo nehumani. Pa ja vas pitam,ima li što humanije i zdravije od našeg sela,pitomog slavonskog,zagorskog,prigorskog sela? Ima li išta ljepše od naših domaćih pjesama,od naših kola i tamburica?
Pa nekad nismo znali ni za leukoze ni za svinjske kuge,hranili svinje u šumama,pasli krave na livadama,ljudi su se družili,a prve ljubavi su nastajale u hladu vrba. I to su nam zabranili.Svinje ne smijemo držat vani,zatvaraju nas. Poklali nam krave,potjerali farme na osame,izvan sela,jer smrde.
Pa jel moj pradid bio lud i psihički bolestan čovjek?Jel i vaš bio luđak? Ja za svog nisam čuo takve priče. Tjerali su nas da gradimo betonske bunkere jer su to najbolje štale.Danas nam englezi dolaze držat predavanja o OUTDOOR KEEPING životinje,da dobro sam napisao,jer 'nemaju adekvatan' prijevod,pa tako kažu. Pa tko je tu lud?

Svake godine nova mjera,novi pravilnik.Svakim novim pravilnikom ubije se komadić mog sokaka,uvene jedan dio mog i vašeg sela. Ljudi,izađite i nek vide što mislimo o njima,pa šišaš jedan dukat,ima puno malih mljekara koje su svoja vrata zatvorile jer su neprofitabilne,ajmo ih pokrenut,nekad su to bili nosioci razvoja naših sela.Danas su to banke i privatne tvrtke koje ne razumiju naš hrvatski jezik.

Gdje je kraj?
 

Najnoviji postovi

Na vrh