• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Krumpironja kolko ti uopće imaš godina , kakve si to velike škole završio i što si to sam u životu stvorio i postigao da možeš kritizirat druge . Koliko godišnje plaćaš poreza državi '
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Evo samo da kazem da imate moju potpunu podrsku za proteste. Volim kada su seljaci udruzeni. Mozda ne zivim u istoj drzavi ali imam iste probleme a i puno gore jer ja nemam nista od moje tzv. "drzave". Neko ce me mozda i kritikovati (krompirko ili sl) ali ja sam seljak i soildaran sam sa svakim seljakom ma gdje on bio. Za neke koji tvrde da smo mi seljaci nesposobni ako ne mozemo raditi bez posticaja, mozemo, ali pod koju cijenu? Proizvod puno skuplji pa ti prodaj u EU gdje drzava stoji iza seljaka. Recimo Danska izdvaja iz budzeta preko 40% za poljoprivredu, pa ti ajde protiv tog. A sutra da sve drzave EU ukinu posticaje a nama daju one koje su oni imali, trebalo bi nam bar 10 godina da dodjemo na njihov nivo. Ma ima ovdje puno pisati a sta vrijedi za neke koji ne zive od poljoprivrede, kako da nas razumiju. Za njih mogu reci jedno: Poljoprivreda nije posao, ona je nacin zivota nas seljaka. Moji preci su zivjeli uvijek na selu i bavili se poljoprivredom pa i ja sam tako odlucio. Svi bi radije bili na njivi citav dan, nego na vrelom asfaltu i borili se sa licimjernim politicarima i debilnim policajcima!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Alaj sam se svega ovdje načitao....stvarno ima pametnih izjava nema kaj!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Nisam ovisan o poljoprivredi osim što to obožavam raditi i podržavam vaše prosvjede pa možda im se i priključim ako budem mislio da je potrebno. Vi što pametujete i protivite se : neznam šta tražite na polj. forumu ako niste poljoprivrednici i nevolite to i očito vam nije to sila raditi. Šta čete sa drvima kad npr provedu plin svuda ili šta čete sa svojim konobama i apartmanima kad turisti odu u grčku, francusku, tursku, crnu goru ? Ne pljujte kad izgleda ne kužite neke važne stvari. Danas sutra čete možda i vi doći na red. Tko će vas onda podržati ? Mislim da ljudi sa ovog foruma neće !! Toliko od mene
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
A gdje da uzmu pare za poticaje ako mi ne skrešu neto plaču , dignu gorivo , itd. ?

Ne kuže oni to...ne kuže da ti prazna boca u pustinji ne koristi jako jer se nemožeš od nje napit...a to dal cu morat mjenjat poso kojim se tim bavim to sigurno necu jer turista neče nestat pogtovo ne sad kad smo u EU...a kako se došlo do ovoga došlo bi se i do druga sve ovisi koliko si sposoban...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
tako je sve ovisi koliko si sposoban, cijela slavonija koja se bavi poljoprivredom je ne pismena i ne sposobna, to samo ti misliš da će vječno živjeti od turizma i od debeloguzih njemaca, vidit ćeš što će bit za 10-15 godina kad nam zaseru more, neće više dolazit, a i malo smo skupi i bahati što se tiče turizma.
Praviš se pamet a na pitanje što si ti završio i koliko si školovan to nisi odgovorio, niti koliko poreza plaćaš.

Ja ne živim od poljoprivrede ali 120% podupirem ove ljude što prosvjeduju, da mene pitaju i granicu bi blokirali, jer 90% njih u životu nije vidjelo more i ne znaju što znači riječ ODMOR, ti nikad nisi skupljao cijeli dan bale na +50, da toliko jer je u hladu +40, pa ne znaš što je mukotrpan rad, niti se na Božić u 6 sati dizao nahraniti stoku.
 
Posljednje uređivanje:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Seljak puno radi pa nema vremena razmišljat kako da drugog zahebe ili dobro filozofira. Zato nemojte dopustit da Vas ovakvi mogu dić na glupe fore. Žali Bože ovakvom objašnjavat i trošit energiju na njega. On je uspio iznajmljiva apartman i proda krumipre paraleno, ako to ne bude išlo odma se bude prebacio i kupio krave kad to krene. On je napredovao strelovito zadnjih 30 god. Kad je vidio da stagnira iznajmljivanje uveo je pomfrit. Od njegovih krvavo posađenih i neprijavljenih 5kg krumpira što je prodao vi budete dobili poticaj. On vas sve hrani. On je porezni obveznik u birtiji. On plati pristojbu za 5 čeha na godinu. On vjerovatno plaća i branitelje i penzionere. Da nema njega i još jednog njegovog ova država ne bi ni mogla opstat. Ha, ha. Ko si pa ti da se možeš uspoređivat sa nekim iz Slavonije. Zato jer imaš za rentat kamenu straćaru ha, ha.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ovime ste samo potvrdili sve sta sam prije napiso...cisti primitivizam i ne isplati se bacam biserje pred nekoga ko ne razumi, evo 3 ujutro dolazim doma iz ludog provoda ja to mogu izborio sam se za to a vi koji patite od toga sta nemozete evo nazovite ovog vidovnjaka Marija on vam preko telefona '"magnetizira" novcanicu od 20 kuna nosite je u novcaniku i novac ce cam sam dolazit...jos jedino to niste probali...uzivajte u svom idealnom svijetu gdje se seljacima svi zahtjevi ispune jer oni su najbitniji faktor ove drzave i bez njih je nebi ni bilo...cao ...bas gledam vjesti...duzi prilog o turizmu nego o prosvjedima...zna se sta je vazno ;)...decki uzivajte na cesti ja vise volim more ;)
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ovo sa vidovnjakom ti je jako nisko.
Kad turizam sve rijesava zasto su spanjolska grcka italija u banani
Provo do 3 i nije nesto kad sam bio u spanjolskoj tulumarili smo do 6-7
Mi se borimo za ono sto svaki poljoprivrednik u europi ima sa...mo zelimo iste pozicije za rad kako je sad mi u boks mecu imamo tri slobodnjak za primit pa se tak onda mozemo boriti....... Nemoze to tako.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ne razumijem što se toliko "busaš u prsa" s tim turizmom. Pa tog silonog turizma imaš svega 2 - 3 mjeseca godišnje... Koliko turista imaš u Oktobru, Januaru, Martu, Aprilu...?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Ima krešo pravo. Netreba uopće reagirati na takve i trošiti vrijeme na njih. Nisu toga vrijedni. Nek se provodi. Mene njegovo more ne zanima. Opuštam se na traktoru i svojim zelenim njivicama a on nek se ....... na svom kamenu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mnogi u slavoniji i baranji su mislili da kad vec imamo zemlju ajmo na veliko radidit i hranit krave i svinje pa cemo od toga zivit al nisu uspjeli i nisu se bogatili
samo dugovi i problemi.
U dalmaciji i primorju puno njih je uredilo svoje stracare i napravili 4apartmana i mislili da ce se obogatiti i da ce stranci sami dolazit al nije bas tak jer nemre se od 1mj iznamljivanja zivjet cjelu godinu.mi nemamo nikakav turizam ne nudimo nista.madarska ima 4puta vise zarade od turizma od HR a nema more.

POANTA: Nije svatko za sve i netreba forsirati nekaj kad vidis da nejde.
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
- treba prosvjedovati i boriti se za svoja prava, treba vladi pokazati da nema šale ALI prije svega trebaju se svi ujediniti i zajedno djelavati na pravim mjestima i na pravi način, blokada prometnica mislim da nije najpametnije, po meni bi puno bolji uspjeh bio otići pred vladu (dok radi) i onda ih tamo hvatati i vuči za rukav, jer toliko su bahati da njih nije briga što je tamo negdje u zatvorena neka cesta
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ovime ste samo potvrdili sve sta sam prije napiso...cisti primitivizam i ne isplati se bacam biserje pred nekoga ko ne razumi, evo 3 ujutro dolazim doma iz ludog provoda ja to mogu izborio sam se za to a vi koji patite od toga sta nemozete evo nazovite ovog vidovnjaka Marija on vam preko telefona '"magnetizira" novcanicu od 20 kuna nosite je u novcaniku i novac ce cam sam dolazit...jos jedino to niste probali...uzivajte u svom idealnom svijetu gdje se seljacima svi zahtjevi ispune jer oni su najbitniji faktor ove drzave i bez njih je nebi ni bilo...cao ...bas gledam vjesti...duzi prilog o turizmu nego o prosvjedima...zna se sta je vazno ;)...decki uzivajte na cesti ja vise volim more ;)
Vidim da nekima ovdje smetaju prosvjedi,neki kažu barikade...da imaju malo više soli u glavi,shvatili bi da su oni kao krajnji potrošači u puno većoj opasnosti od nas seljaka...
Nama je možda trenutno ugrožena egzistencija,ali vama je gospodo ugroženo zdravlje,samo je pitanje vremena kad ćete to shvatit...
Iz godine u godinu događa se ista stvar sa dampinškim cijenama žitarica,da ne spominjem otkup mlijeka i njegovu cijenu...naša pšenica odlazi u izvoz,a niti sami ne znamo odakle dolaze žitarice i kakvo smeće od kruha na kraju jedemo...
Ne treba zaboraviti da imamo jednu od najvećih sojara u ovom dijelu Europe i da sve što se uvozi na tankere po bagatelnim cijenama direktno uništava našu poljoprivredu,kao i zdravlje nas i naše djece...
O tome koliko je GMO hrana jeftina i opasna ovdje ne želim pisati,u nekim drugim državama ljudi su to shvatili na najgori mogući način,tek kad su pokopali vlastitu djecu...
Što se tiče turizma,"najveći prijatelj u Hrvata",koji ima velike zasluge što nam je država trenutno u ovakvom stanju,kao i kompletna politička svita,koja mu je sve to omogućila,bacio je oko i na taj dio privrede,pa me ne bi začudilo da i vi koji se bavite tom djelatnošću kroz par godina počnete cviliti ko štakori...
 
M

MOCO

Guest
Ja sam za to da naši južnjaci imaju svaki po još toliko apartmana koliko sad imaju i da svi svoje turiste nahrane sa slavonskim mlijekom,mesom,krumpirom, voćem i vinom! i da uz autoput i magistrale izgradimo stotine malih hotelčića u kojima će ljudi stajat i odmarat gledajuč male seljake i nihove farme i vinograde i trošit na naše domaće proizvode i da strancu godišnji počme čim uđe u Hrvatsku, a ne da se satima preznojava u kolonama i onda jedva čeka da uđe u neku sobu koja možda nema veze s onom koju je vidio na slici kad je bukirao i da onda naruči francusko vino sa grčkim ljubenicama, danskim šniclama i kalifornijskim lignjama.

krumpironja, nadam se da svoje turiste hraniš našim domaćim proizvodima kupljenim kod naših ljudi
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Dečki, nemojte se ljutiti , ali za sada samo mlatite praznu slamu s koje kakvim zajebantima i folirantima i prodavačima magle. Nisam vičan kompjuterima i informatici, tu i tamo nešto napišem na forumu ako imam šta i vremena, ali poanta vam je u ovome da treba protiv naše vlade ići istim onim cakama kako oni idu protiv nas koji ih uzdržavamo da mogu lijepo hladit jaja na Jadranu i klimatiziranim uredima. Prvo treba prikazati narodu koja su naša zakonska prava i obaveze u vezi sa potporama u poljoprivredi. Onda treba skinuti izjave Jakovine, Milanovića i ostale bratije i posložiti vremenski tko je šta rekao i obečao. Crno na bijelo. Isto tako izjave iz novina koje su davali u vezi s potporama u poljoprivredi. Pazite POTPORAMA a ne POTICAJIMA. Prije su bili poticaji, kad nam je bilo bolje, a sada su POTPORE, tj POMOĆ da ne propadnemo do kraja. Te POTPORE su nam uračunavali u cijenu mlijeka, pa što se bunite sa 1.8 kuna po litri pa to vam je dosta jer dobijate i preko 2000 kuna po hektaru zemlje, pa dobijate 50 lipa po litri, pa dobijate po grlu stoke, pa dobijete plavi "dizel" , pa dobijete lokalnog guzonju da se slika na vašem imanju i da ždere na vaš račun
 

Najnoviji postovi

Na vrh