• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
@johabice :icon_super::icon_super: a da nema seljaka gospoda bi bila gladna a to sto seljak ima noviji auto i skupi traktor zaradio ga je radom a sigurno i otplacuje skupi kredit i radi svaki dan svetak i petak dok gospoda odmara treba se borit za sebe a ne sutit i trpit!!

ma nebudu gospoda gladna,taman da mi svi skroz prekinemo proizvodnju,oni si uvezu koliko im treba...čak mi se čini da se k tomu i teži u ovoj državi...samo ostaje pitanje kaj onda poslije s svim tim ljudima od čega budu živjeli i otkud lova za te uvozne proizvode i ko bude vraćal sve te silne kredite i dugove u koje nas ta gospoda uvlače...u svakom slučaju bit će zanimljivo živjeti u ovoj lijepoj našoj(koja to više nije) idućih deset-dvadeset godina...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Problem je u tome šta policija kažnjava seljake to šta blokiraju prometnice i neki ljudi si nemogu dozvolit tu kaznu jer nemaju možda ni za ratu kredita a gdje još i za tu kaznu.
I sad stočari suže otavu i oni nemaju vremena kao ratari,zato je malo prosvjednika na cestama
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zivit cemo od socijalne pomoci a vlada ce prodavat i dizat kredite!!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
NABIJEM JA OVAKAV NAROD! SRAMOTA!
2za2li05qejfzg318rv0.jpg

a jbg ljudi su u pravu ovi što to pišu na fejsu,,

.......A NAJGORE OD SVEGA JE TO ŠTO SELJAKE VODE OSOBE KOJE SU POLITIČKI AKTINVE, t.j. stranački, NEVOLIM SDP, Vesnu Pusić. dikobraza i ostalu bandu da budemo jasni ovo šta se sada događa pisao sam neki dan a sada sljedeće što će biti ako prosvjedi potraju je da će jakovina i ostala banda optuživati oporbu i njihove članove da organiziraju prosvjede i da su oni politički motovirani, i onda če nekome baciti kosti i potpisati neki spoorazum i sve gotovo,,
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
NABIJEM JA OVAKAV NAROD! SRAMOTA!
2za2li05qejfzg318rv0.jpg

krivi je nacin na koji se prosvjeduje.cemu zatvarati granice i obilaznice.da je sloge i jedinstva i da se javi svakom ko ima traktor recimo sutra u toliko sati izvezite traktore preko ceste jedno 20 minuta i da vidis onda frke.to bi bilo malo upozorenje i ak nece slusati opet izvesti ali malo duze.nemam vremena za te prosvjede i pusta iscekivanja da se politika smiluje i nakraju obecaju sto nikad neispune.nista od toga svega.

sutra ču ja tebi blokirati dvorište da ne može mljekara uzeti tvoje mljkeo po da vidim kako bi onda razmišljao,,,


------ ljudi razmislite malo,, ovakvih situacija je bilo već dosta,,evo jedan scenarij iz Dežanovca,, nakon 7 dana blokade došla je interventna policija izdala zapovjed da se uklone vozila, stala u kordon, nitko nije poslušao, krenuli su ljudi su se razježali ostavivši traktore i iz dvorišta se smijala,, policajci su sjeli na ferkane, ursuse upalili i maknuli ih,, ovi "kopliciraniji" su ostali a ljudi su se i dalje smijali u to vrijeme dolazi labudica i dizalica kopčaju prvi traktor i dižu ga na labudicu u namjeri da ga odvezu i u to vrijeme svi dolaze i odblokiravaju cestu jer nisu OSTALI GRAĐANI KRIVI ŠTO JE VLADA KURVINJSKA I NE POŠTUJE SVOJE OBEČANJA I NE SMIJU GRAĐANI ISPAŠTATI,, netko u ovome svemu vidi sebe i beru se politički bodovi a to je ono najgore što će se opet sve ispolitizitat zato ljudi PAMET U GLAVU i ne pišite gluposti
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Treba ukinuti poticaje svim vikend poljoprivrednicima i tu bi mi dobili još podosta para.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Fric, po čemu ti više zaslužuješ poticaje od vikend poljoprivrednika?
Ti ti je ista usporedba ko da tebi netrebaju poticaji jer si premali u odnosu na todorića.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Treba ukinuti poticaje svim vikend poljoprivrednicima i tu bi mi dobili još podosta para.

Po čemu ja to ne zaslužujem poticaj, a ti zaslužuješ? Objasni mi prvo, pa ti možda i kažem da si u pravu.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
prelazim u socijalu oni imaju 12 milijardi u proracunu .........crveni ce biti sretni .........
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
1. dohodovne potpore su se trevale ukinuti prije 5. godina...tu je bilo najvise muljanja i one su bile u vecini slucajeva besmislene.. netko tko je imao mali zemlje i drzao malo ovaca i par svinja- sve za vlastitu potrebu mogao je ostvariti primanje od 15T kn po clanu gospodarstva(to je bilo mislim prije 4 god),sada je mislim bilo 10T kn po gospodarstvu...znaci nije uplatio 1 kn u drzavni proracun(porez na dohodak,mirovinsko,zdravstveno...),a imao je pravo na dohodovnu potporu sto je drugi oblik socijalne pomoci samo sto su novci isli iz ministarstva poljoprivrede i onda nije bilo novaca za ostale koji su bili u sustavu pdv-a... zato se u jednu ruku slazem s fricom..

2. da,zalosno je to sto prosvjede vode i organiziraju ljudi koji se "bave" politikom i onda oni koji su na vlasti govore o tome da su prosvjedi politicki motivirani dok je poljoprivreda u kur....
cisti primjer posljednjih prosvjeda i blokade u mom kraju.. oni koji su nas prije pljackali sada su placali kazne koji su prosvjednici dobili.. ali ajde, barem su mali dio novaca vratili u proracun..
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Po čemu ja to ne zaslužujem poticaj, a ti zaslužuješ? Objasni mi prvo, pa ti možda i kažem da si u pravu.

Hobi poljoprivrednici ili vikend poljoprivrednici rade za vlastite potrbe i nemoraju bit u pdv ne moraju plaćat doprinose.Takvi poljoprivrednici ne povećavaju proizvodnju ne ulažu u strojeve poboljšanje agrotehnike povećanje prinosa po hektaru.Nego taj poticaj koriste za preživljavanje i sjedenje pred trgovinom.Najbolje bi bilo kad tih poticaja nebi ni bilo kada bi se našli nekakvi drukčiji modeli da se financira od strane države po količini kupljenog gnojiva ,sjemena otrova,goriva itd.Pa onda ko kak radi nek tak i ima.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači ispada da svi koji delamo poljoprivredu,,takozvani hobi,,di se i jaračunam,nama bi trebalo to zabranit,,,,ne dat poticaj ili bilo šta drugo,,:icon_e_sad:jer kako rečeš ne zaslužujemo,,,,,,a nebiš spomenuja ove takozvane novopečene,,,koji dobivaju poticaje a da ni metar zemlje ne oru ne obrađuju,,,,,di iznajmljuju svoju i tuđu zemlju,,,,oni šta se na tuđoj muci bogate,,,,to se nebi napisalo....njima treba zabranit dosta tega,,ali ko i uvijek nekima odgovaraju takvi...

Da mi je samo znat di je velika večina bila,,,kad je moj pokojni dido,i sada otac pa i ja ,,a sutra dijeca,koji plačamo poreze i sva sranja,,,i da mi sad neko piše o oduzimanju,ili zabrani ČEGA,,,,ajde malo promislite prije nego šta pišete kojekave gluposti....

Več kad potežu za jezik.
A šta je s nama hobi poljoprivrednicima koji vozimo u klaonicu na klanje,,,sve šta i uzgojimo,(dok ser radi na razne načine),mene nije sram pokazat knjigu evidencije,,,,a da vidimo od ovih šta se šepure,,,nek pokažu šta su i di platili i kako,,,da vidimo u kojem je grmu zec...


s ovime se slažem...

Pa onda ko kak radi nek tak i ima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je slazem se!
Nadodat cu nesto o cemu svi sute i ne zele rec.

Znaci malo poljoprivredno gospodarstvo koje radi malo za sebe i nesto proizvoda proda na placu.
Mora imat otvoren opg i moze dobiti pomoc samo mora prijaviti kolicinu zemlje koju bude obradio tu godinu i dobije pomoc koja ide iz eu fondova a ne iz drzavne blagajne kao poticaji.
I ta pomoc jetiskljucivo za sjetvu i berbu tih povrsina.
Moj prijatel ima svake godine prijavljeno 2rali i 4 pajceka i vrt i dobije oko 7tkn kad je imal samo ral i pol dobil je oko 4tkn na racun prije sjetve.
Znaci to je pomoc za manja gospodarstva i ne financira drzava sto je jadno i glupo nego eu.:icon_butt:
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Nači ispada da svi koji delamo poljoprivredu,,takozvani hobi,,di se i jaračunam,nama bi trebalo to zabranit,,,,ne dat poticaj ili bilo šta drugo,,:icon_e_sad:jer kako rečeš ne zaslužujemo,,,,,,a nebiš spomenuja ove takozvane novopečene,,,koji dobivaju poticaje a da ni metar zemlje ne oru ne obrađuju,,,,,di iznajmljuju svoju i tuđu zemlju,,,,oni šta se na tuđoj muci bogate,,,,to se nebi napisalo....njima treba zabranit dosta tega,,ali ko i uvijek nekima odgovaraju takvi...

Da mi je samo znat di je velika večina bila,,,kad je moj pokojni dido,i sada otac pa i ja ,,a sutra dijeca,koji plačamo poreze i sva sranja,,,i da mi sad neko piše o oduzimanju,ili zabrani ČEGA,,,,ajde malo promislite prije nego šta pišete kojekave gluposti....

Več kad potežu za jezik.
A šta je s nama hobi poljoprivrednicima koji vozimo u klaonicu na klanje,,,sve šta i uzgojimo,(dok ser radi na razne načine),mene nije sram pokazat knjigu evidencije,,,,a da vidimo od ovih šta se šepure,,,nek pokažu šta su i di platili i kako,,,da vidimo u kojem je grmu zec...


s ovime se slažem...

Pa onda ko kak radi nek tak i ima.

Nisam ja ni rekao da treba hobi i vikend poljoprivrednicima ukinut poticaje nego sam samo naveo razlike u davanjima prema državi koja imamo mi a koja netko ko je na birou ili zaposlen nema.I nemožemo se trpat onda svi na istu hrpu.A poticaje bi trbalo svima ukinut i pronač neke druge modele tako da uz odgovarajuču površinu se potiče i kupljeni repromaterijal pa onda nebi bilo mogučnosti za toliku manipulaciju i korištenja poticaja kak nebi trebalo pa nebi bilo veze jel si hobi ili profi ili d.o.o. ili d.d. jer kodnas ovi vikend i hobi samo muzu poticaje a na mjestu stoje več dvije generacije čas izuzetcima ali takvih je jako malo.Nisam ni ja nekvi veliki poljoprivrednik ali sam treča generacija poljoprivrednika koja uredno sve plača državi i nitko nigdje neradi svi si u kučanstvu uplačujemo doprinose i vodimo sve evidencije i poslovne knjige.
I nije uredu da se ovo prebija preko leđa svih nego bi trbalo več jednom uvest reda u sustav poticaja.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
jedna biblijska prica govori o 4 jahaca apokalipse,posto nas premijer ateist citao bibliju ako se nevaram kada je dosao na vlast onda ocito primjenjuje tu strategiju...zavedi pa vladaj..

Prvi jahač dolazi na bijelom konju, predstavlja antikrista i njegova uloga je da zavede ljude i navede ih na jedne protiv drugih. Nosi luk, a na glavi mu je vijenac. On je "osvajač" koji ima misiju podrediti čovječanstvo. Također, ima metaforičko značenje za pohlepu u ljudima koja ih je dovela do Apokalipse.

Drugi jahač dolazi na crvenom konju. Crvena boja simbolizira krv koja se prolijeva u ratovima. Dobiva snagu da uništi mir na zemlji, nastavi rat koji je započeo prvi jahač, i natjera da se ljudi ubijaju međusobno. U ruci drži mač kao simbol rata. Njegovo metaforičko značenje su ratne strahote.

Treći jahač jaše crnog konja i dolazi kao posljedica rata i razaranja drugog jahača. On ce donijeti već pokorenom svijetu glad i bolest. U ruci drži vagu kao znak hrane koju mjereći oduzima i uništava. Jaše govoreći: "jednu hrpu pšenice za groš, tri hrpe ječma za groš, a ulja i vina neće biti"

Četvrti jahač "Smrt" (jedini imenovani jahač) dolazi na bljedunjavo zelenom konju. Zelena boja je znak teško bolesnih i nedavno umrlih ljudi, a blijeda nijansa označava truljenje. Prati ga bog starih Grka - Had, koji simbolizira pakao. Njemu je dana moć svih prethodnih jahača, te ubija ratom, glađu, bolešću i divljim zvijerima.

pitanje je sljdece, gdje smo mi????!!

procitajte knigu od williama engadhal-a sjeme unistenja neke vam stvari budu jasnije o svetskoj politici uzgoja hrane i kontrole ljudi...
da nadodam nije u redu dobivanje poticaj po povrsini jer mi koji imamo po 2 kulture u jednoj godini,meduusjeve dobivamo poticaje kao netko tko posadi-posije i nije vazno jel bude imao neki veliki prinos jer nije nista ulozio( to govorim o onim velikim(politicki podobnim koje nitko nedira))..
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nisam ja ni rekao da treba hobi i vikend poljoprivrednicima ukinut poticaje nego sam samo naveo razlike u davanjima prema državi koja imamo mi a koja netko ko je na birou ili zaposlen nema.I nemožemo se trpat onda svi na istu hrpu.A poticaje bi trbalo svima ukinut i pronač neke druge modele tako da uz odgovarajuču površinu se potiče i kupljeni repromaterijal pa onda nebi bilo mogučnosti za toliku manipulaciju i korištenja poticaja kak nebi trebalo pa nebi bilo veze jel si hobi ili profi ili d.o.o. ili d.d. jer kodnas ovi vikend i hobi samo muzu poticaje a na mjestu stoje več dvije generacije čas izuzetcima ali takvih je jako malo.Nisam ni ja nekvi veliki poljoprivrednik ali sam treča generacija poljoprivrednika koja uredno sve plača državi i nitko nigdje neradi svi si u kučanstvu uplačujemo doprinose i vodimo sve evidencije i poslovne knjige.
I nije uredu da se ovo prebija preko leđa svih nego bi trbalo več jednom uvest reda u sustav poticaja.
Ja nisam u životu dobio niti lipe poticaja,niti sam ih tražio od države,ali nešto me posebno smeta u svemu tome...
Poticaji otkupljivačima
Zanima me konkretno tko se to pametan dosjetio da bi i otkupljivači trebali dobivati poticaj?
Oni koji nisu ništa uložili u proizvodnju,beru državnu lovu kad otkupe mandarine,jabuke,grožđe,masline itd od seljaka...
Da li isto beru državnu lovu prilikom otkupa i skladištenja žitarica,uljarica,povrća itd?
 
Posljednje uređivanje:
M

MOCO

Guest
sve ide po planu 21, pa i komentari ovdje, kak vas je lako zapalit i posvađat pa to nije normalno

ako nemate šta reći za podršku svojima, onda šutite! jer "bolje je šutit i pustit druge da misle da si glup, nego progovorit i otklonit svaku sumnju!"
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
sve ide po planu 21, pa i komentari ovdje, kak vas je lako zapalit i posvađat pa to nije normalno

ako nemate šta reći za podršku svojima, onda šutite! jer "bolje je šutit i pustit druge da misle da si glup, nego progovorit i otklonit svaku sumnju!"
MOCO svaka čast napisaosi ono što i ja mislim, katkda šutnja vrijedi više od 1000 riječi.
Oduvjek je bilo i veliki i mali a tako će biti i ubuduće i svatko dobije onoliko koliko radi , i umjesto da svoju enegiju usmjerite za poboljšanje našeg opstanka i veliki mali i hobi i profi poljoprivrednika vi se međusobno prepucavate i prebacujete krivce s jednog na druge a na zadovoljstvo i sreću trećeg ( ministra gadovinu ).
 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,553
sve ide po planu 21, pa i komentari ovdje, kak vas je lako zapalit i posvađat pa to nije normalno

ako nemate šta reći za podršku svojima, onda šutite! jer "bolje je šutit i pustit druge da misle da si glup, nego progovorit i otklonit svaku sumnju!"

MOCO svaka čast na komentaru umjesto da se međusobno podupiremo vi se tu prepirete oko onog što nam je po zakonu obećano a sada na pošten i lukav način pokradeno (po njima legalno) .
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Ovo je moj zadnji komentar u ovoj temi jer vidim da ovo ne vodi ničem, samo znam da su svi hrvati GOVNA od ljudi, jer samo se gleda koliko ko ima i kako mu to oduzet, a ne gleda se kako je zaradio, jesmo zavisni i pohlepni u pi.ku mate.inu.
Kad 20 ljudi na forumu ne može normalno razgovarati i ne može se složiti kako će onda svi seljaci.
Prvo je jedan "pametnjaković" pisao da seljaci stavljaju barikade i poistovjećivao ih sa četnicima, ne razmišljajući da se je 90% tih ljudi kao i on sam borili u ratu za ovu JADNU državu.
Onda se je drugi pravio pametan i hvalio kako živi od turizma ko bubreg u loju, a sve što je zaradio u životu je motokultivator od 20 godina.
Onda je dio foruma napao na vikend poljoprivrednike, ali takvi ne postoje, jer kod mene se poljoprivreda radi skoro svaki dan kada tata dođe s posla, priča je kako oni ne uplaćuju porez i ništa ne daju državi, a da poticaje troše pred trgovinom, a nisu razmišljali da ti ljudi plaćaju sve obveze iz plaće i to možda i više nego oni, i ne voze aute od 5 godina i to Passate, nego stari od 15 godina, a da poticaje troše u umjetni i gorivo a ne na ljetovanje na Hawaima ili Bahamima kako neki misle.

I još da spomenem ovo kako ovi što se povremeno bave poljoprivredom ne kupuju nikakve strojeve i ne obnavljaju mehanizaciju niti su je ikad kupovali, nego lijepo izvade onu stvar iz gaća pa s njom oru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh