• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
Gledam prazni papir već nekoliko minuta i razmišljam kako početi post a da se ne zamjerim kolegama mljekarima ali nikako da nađem načina.

Prvo bi počeo citatom:

"Od 57 tisuća farmi 2003. danas ih je u Hrvatskoj samo 14.900, od kojih se samo 1000 po muznosti krava mogu usporediti s EU15, prvih 3000 na ljestvici ima 70% europskog prosjeka, a ostale ni 40%."

Zašto je tome tako? Da li je za taj podatak kriv otkupljivač mlijeka, država, Todorić... Ne!!! Nažalost mljekari krivi ste si vi sami. Ne bih želio biti grub, ali ako je produktivnost hrvatskih krava na toj razini onda vas većina mora propasti. Da li je ovaj podatak rezultat slabe educiranosti, slabe ishrane, loših pasmina, zastarjele mehanizacije ili nekog drugog razloga ne znam ali bilo bi bolje da se energija usmjeri na popravljanje produktivnosti, a ne blokiranje prometnica?
[/B]

To su ti statistički podaci . A statistika je točan zbir netočnih podataka.

Sad ću ti to dokazati na primjeru .

Ja proizvodim ljeko kao i moja 4 susjeda . Moje krave daju u prosjeku 7 000 l godišnje što je isko kao u EU 15 .
Krave od mojih susjeda daju oko 3 500 l zbog ovih razloga koje si i sam naveo . Oni također primaju poticaje koje ne ulažu u proizvodnju već ih troše na ostale stvari . Takvih je u sustavu poticaja preko 80 % . Zbog njih je država potrošila puno novca a nije bilo rezultata.

Dakle 4 krave x 3500 l je 14 000 + 1 moja krava od 7 000 l je 21 000 l
to podjelimo sa tih 5 krava i ispada 4200 što je prosjek u RH.

I sad su školovani i pismeni novinari došli do zaključka da sam ja kriv što moje krave daju premalo mljeka i da sam ja nekonkurentan i da nebi trebao imati pravo na prosvjede .

Da se razumijemo ja nisam za blokadu cesta ali me ovakva prozivanja u medijima naprosto vrijeđaju .
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Onda ti zaradiš duplo više novaca sa jednako uloženog rada nevjerujem da se njemu bedaku onda isplati raditi a tebi ne, stvar je samo cilja ti si svoju letvicu podigao visoko a on nisko i obadvojca bi trebali biti zadovoljni. On ima dopunsku zaradu uz stalni posao ima đabe mlijeko nije ni to zanemariva stavka moja familija dnevno troši 2 lit x6 kn 12 kn dnevno 12x365= 4380 kn godišnje jedna lijepa mjesečna plaća. Svi smo se mi malo opustili i nas glupane su uvjerili da se ništa ne isplati proizvoditi. Do prij e 20-ak godina svaka kuća imala je krave za svoje potrebe kad se krma spremala ručno. Moramo priznati da smo sami sebi najveći neprijatelji. Gdje je nestalo zadovoljstvo da konzumiramo svoj proizvod svojih ruku djelo, da smo samodostatni da ne ovisimo o drugome ponajmanje nekoj banci kapitalu
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
To su ti statistički podaci . A statistika je točan zbir netočnih podataka.

Sad ću ti to dokazati na primjeru .

Ja proizvodim ljeko kao i moja 4 susjeda . Moje krave daju u prosjeku 7 000 l godišnje što je isko kao u EU 15 .
Krave od mojih susjeda daju oko 3 500 l zbog ovih razloga koje si i sam naveo . Oni također primaju poticaje koje ne ulažu u proizvodnju već ih troše na ostale stvari . Takvih je u sustavu poticaja preko 80 % . Zbog njih je država potrošila puno novca a nije bilo rezultata.

Dakle 4 krave x 3500 l je 14 000 + 1 moja krava od 7 000 l je 21 000 l
to podjelimo sa tih 5 krava i ispada 4200 što je prosjek u RH.

I sad su školovani i pismeni novinari došli do zaključka da sam ja kriv što moje krave daju premalo mljeka i da sam ja nekonkurentan i da nebi trebao imati pravo na prosvjede .

Da se razumijemo ja nisam za blokadu cesta ali me ovakva prozivanja u medijima naprosto vrijeđaju .

Ti si budućnost našeg mljekarstva. Jedan od onih 10-ak posto koji će biti sposobni konkurirati na EU tržištu. Tebe se ne proziva, proziva se onih 80% što si ih naveo. Ti samo možeš biti ponosan na sebe i svoj rad jer si dokazao da se može proizvoditi na EU razini. Naravno da ti imaš pravo na prosvjed ali prosvjed protiv otkupljivača, a ne jadne nam države koji bi usporedio s onom kravom što daje 3000l mlijeka godišnje.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Čitam ovih dana puno komentara oko prosvjedai svašta se da pročitati i nasmijati.Tu svaki vuče na svoje jedan komentira zašto birtaši nebi dobivali državni poticaj ja se upotpunosti slažem treba cuga u birtiji biti jeftinija neka država to malo financira.
Moje stajalište je da se ukinu poticaji ili da se smanje za osobe koje obrađuju 1-2hektara zemlje i drže dvije svinje ili jednu kravu kakva je tu teorija ko koga tu potiće i za šta novac se tu rasipa i nike koristi,više sam da se smanji pdv na poljoprivredu i trošarine pa bi repromatrijal bio jeftiniji više bi se obrađivalo zemlje bar tak mislim.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Čitam ovih dana puno komentara oko prosvjedai svašta se da pročitati i nasmijati.Tu svaki vuče na svoje jedan komentira zašto birtaši nebi dobivali državni poticaj ja se upotpunosti slažem treba cuga u birtiji biti jeftinija neka država to malo financira.
Moje stajalište je da se ukinu poticaji ili da se smanje za osobe koje obrađuju 1-2hektara zemlje i drže dvije svinje ili jednu kravu kakva je tu teorija ko koga tu potiće i za šta novac se tu rasipa i nike koristi,više sam da se smanji pdv na poljoprivredu i trošarine pa bi repromatrijal bio jeftiniji više bi se obrađivalo zemlje bar tak mislim.


Bravo! slažem se s tobom vezano za PDV i trošarine, ali treba misliti na ljude s jednom ili dvije krave jer većini njih je to jedini način da popune kućni budžet
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
"Od 57 tisuća farmi 2003. danas ih je u Hrvatskoj samo 14.900, od kojih se samo 1000 po muznosti krava mogu usporediti s EU15, prvih 3000 na ljestvici ima 70% europskog prosjeka, a ostale ni 40%."

Poštujem tvoj stav i korektan si. Tamo negdje krajem 80-tih prof Nikola Novosel- Tuna Pišpek u Križevcima učio nas je da je prosjek po kravi u Hr 4500-5000 lit iznenadio me ovaj podatak da u zadnjih 20-ak godina nismo napredovali. Zašto je tome tako ne znam, uveli smo nove tehnologije ishrane (sijenaža) i sl. izgradili nove farme (lauf) nabavili novu mehanizaciju rolo balirke i omotače, nove traktore John Deer i sl. ali ništa nije pomoglo. Obratili smo fokus na krive stvari kao što su poticaji, kapitalna ulaganja,bespovratna sredstva,subvencioniranje kamata,otpis kredita itd. Zanemarili smo udruživanje u poboljšanje genetike vlastitih mliječnih goveda poboljšanja prehrane,osnivanje zadruga,udruživanje u strojne prstenove, osnivanje zadružnih mljekara i sirana, poljoprivrednog sindikata,poljoprivredne burze roba,agrobanke itd.itd. Uglavnom nigdje u svijetu poljoprivreda nije biznis gdje se mlati velika para, osim u ovakvim zemljama kao što je naša jadna i opljačkana.​
[/QUOTE]

TO JE ČINJENICA DA JE PROIZVODNJA MALA, ZA PROBLEM GENETIKE STOJIM DA SU NAJVISE KRIVI VETERINARI KOJI KORISTE SIJEME ZA 20 KN A NAPLAČUJU 250, TO JE PROVJERENI PODATAK. NADALJE SU KRIVE ORGANIZACIJE POPUT HSC, I SAVJETODAVNE SLUZBE KOJE VEĆ 20 GOD PRIMAJU NOVAC ZA TAJ POSAO A SAMI ZNADU PUNO MANJE OD SVAKOGA PROIZVOĐAĆA KOJI JE DOSTIGAO PROIZVODNJU VEĆU OD 7000L/KRAVI
NADALE KRIV JE MENTALITET LJUDI KOJI SU ONOME KOJEMU POSAO IDE DOBRO ZAVIDNI NAPROTIV DA PITAJU ZA SAVIJETE, I NADALJE GOTOVO "NITKO" NA SELU NEKALKULIRA SVOJU PROIZVODNJU
 
M

MOCO

Guest
TO JE ČINJENICA DA JE PROIZVODNJA MALA, ZA PROBLEM GENETIKE STOJIM DA SU NAJVISE KRIVI VETERINARI KOJI KORISTE SIJEME ZA 20 KN A NAPLAČUJU 250, TO JE PROVJERENI PODATAK. NADALJE SU KRIVE ORGANIZACIJE POPUT HSC, I SAVJETODAVNE SLUZBE KOJE VEĆ 20 GOD PRIMAJU NOVAC ZA TAJ POSAO A SAMI ZNADU PUNO MANJE OD SVAKOGA PROIZVOĐAĆA KOJI JE DOSTIGAO PROIZVODNJU VEĆU OD 7000L/KRAVI
NADALE KRIV JE MENTALITET LJUDI KOJI SU ONOME KOJEMU POSAO IDE DOBRO ZAVIDNI NAPROTIV DA PITAJU ZA SAVIJETE, I NADALJE GOTOVO "NITKO" NA SELU NEKALKULIRA SVOJU PROIZVODNJU

tako je!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Mirek mi moramo shvatiti da (nismo socialna država) ni ja nisam poljoprivrednik koji obrađuje 50 hektara radim zato šta volim i da imam svoju hranu ono šta prodam to popuni moj kučni buđet pa zar država sa poticajima treba popraviti moj kučni buđet,time se kupuju politićke stolice u saboru ništa više.
OPG HORVAT sve si ti ljepo opisao i napisao ali sa količinom mljeka nema pomeni veze ona željezna mehanizacija samo olakša posao ali problem je u glavi neko ima veljki a neko mali mozak tu je razlika kak si i sam naveo,neko to radi tak kak treba biti a drugi kak je nekad bilo neka kuna kapne pa več nekak je :prayer:
Aova situacija sa HPA i vetrinarima tu si 100%u pravu to svi znaju išute zatoi ide tak dok se niko ne buni dobro je.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
mirek mi moramo shvatiti da (nismo socialna država) ni ja nisam poljoprivrednik koji obrađuje 50 hektara radim zato šta volim i da imam svoju hranu ono šta prodam to popuni moj kučni buđet pa zar država sa poticajima treba popraviti moj kučni buđet,time se kupuju politićke stolice u saboru ništa više.
Opg horvat sve si ti ljepo opisao i napisao ali sa količinom mljeka nema pomeni veze ona željezna mehanizacija samo olakša posao ali problem je u glavi neko ima veljki a neko mali mozak tu je razlika kak si i sam naveo,neko to radi tak kak treba biti a drugi kak je nekad bilo neka kuna kapne pa več nekak je :prayer:
Aova situacija sa hpa i vetrinarima tu si 100%u pravu to svi znaju išute zatoi ide tak dok se niko ne buni dobro je.

činjenica je da kad su se radile farme računalo se prema cijeni mljeka kako sami kažu 4kn, pa nitko se nije sjetio da pogleda kolika je cijena mlijeka onda bila u eu pa u to vrijeme mlijeko je u rh bilo najskuplje u svijetu, a prodavale su se price mlijecni proizvodi idu na istočno tržiste itd,isto kao i sa kukuruzom kad je skup price su da to nije samo stočna hrana itd
ipak poljoprivrednici koji su ućili i kalkulirali svoju proizvodnju i danas na ovoj cijeni zarađuju pristojno, a oni koji nemogu ni izračunati koliko hrane trebaju za cijelu godinu itd ili imaju svega 5 krava(sa proizvodnjom 3500l) a 4 usta hrane njima nejde nikako

sto se tice vet, uz faks vet. Tehnicar sam i poznam sve vet na terenu, nih je ostao isti broj a stoke u pola manje a svi i dalje moraju primati placu sad se malo ipak bore, jedan mi je rako da su prije 10 god dnevno pisali putnica kao danas u mjesec dana.
I njih stiti njihova komora koja propisuje cijene rada idr isto kao i vezano za sat razgovora s odvjetnikom ili geodetske uskuge njihove komore su jeke jedino nasa poljoprivredna je toliko da postoji,
vani nemožes naslijedit grunt ako nemas poljoprivrednu školu sad ce i kodnas uvesti nekakve tećajeve ali ne da nesto nauće te poljoprivrednike već da pokupe pojedinci novce i da se zadovolji forma
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ajde bas me zanima kako si ti tako pametan to iskalkulirao??? Zivo me zanima.
To sad ispada da je seljak glup, tocnije recenonezna raspolagat s novcima. E ?a malo si se zajebo. Tko je to godinama gradio i mucio se za to njima nije svejedno. Oni koji su podigli kredite i krenuli u to a nisu promislili prije njima je svejedno. Jer su mislili okrenuti lovu kroz koju godinu i to sve napustili.
Nemoj pricat da se od te cijene moze normalno zivjet. To si u pravu da dok je kod nas mlijeko bilo skupo, vani je bilo skroz jeftinije.
Sagledaj cinjenicu s druge strane ,da li ti opce znas kakvi su ovi prosvjedi??? Istina da znas na pola kao i polovina koja nije bila prisutna prosvjedima.
Nismo trazili samo povecanje cijene mljeka, nego ako se nemoze povisiti cijena neka smanje cijene umjetnog gnojiva i plave nafte i omoguce sredstva,da neko manje domacinstvo moze prezivjeti. Samo trazimo smanjenje cijene onog kaj moramo ulozi, ako vec nemozemo dobiti ono kaj nas ide, kaj smo zaradili, to govorim o onima kaj nisu vezani kreditima, a kamoli da pricam o njima. Razmjenio mnogo iskustva i raspital se skoro sa svakim prosvjednikom u zg i svaki skoro govori isto, niti jedan nije reko da ce moci lijepo zivjet dalje od samo proizvodnje mlijeka i uzdrzavatcetveroclanu obitelj.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ajde bas me zanima kako si ti tako pametan to iskalkulirao??? Zivo me zanima.
To sad ispada da je seljak glup, tocnije recenonezna raspolagat s novcima. E ?a malo si se zajebo. Tko je to godinama gradio i mucio se za to njima nije svejedno. Oni koji su podigli kredite i krenuli u to a nisu promislili prije njima je svejedno. Jer su mislili okrenuti lovu kroz koju godinu i to sve napustili.
Nemoj pricat da se od te cijene moze normalno zivjet. To si u pravu da dok je kod nas mlijeko bilo skupo, vani je bilo skroz jeftinije.
Sagledaj cinjenicu s druge strane ,da li ti opce znas kakvi su ovi prosvjedi??? Istina da znas na pola kao i polovina koja nije bila prisutna prosvjedima.
Nismo trazili samo povecanje cijene mljeka, nego ako se nemoze povisiti cijena neka smanje cijene umjetnog gnojiva i plave nafte i omoguce sredstva,da neko manje domacinstvo moze prezivjeti. Samo trazimo smanjenje cijene onog kaj moramo ulozi, ako vec nemozemo dobiti ono kaj nas ide, kaj smo zaradili, to govorim o onima kaj nisu vezani kreditima, a kamoli da pricam o njima. Razmjenio mnogo iskustva i raspital se skoro sa svakim prosvjednikom u zg i svaki skoro govori isto, niti jedan nije reko da ce moci lijepo zivjet dalje od samo proizvodnje mlijeka i uzdrzavatcetveroclanu obitelj.

gle nisam reko da sam pametan, ja sam iznio svoje misljene i mislim da je to svrha foruma. Nisam pocjenjivo sve seljake i koliko sam skužio glavna svrha prosvjedaje bila povisiti cjenu mlijeka a smatram da država nema aparata da jednog privatnika prisili da plati nesto sto ili nemože ili neće.
Nisam se ukljućivo u temu dok je bila zahuktana da nedižem neikome zivce sad sam se javio na temu genetike i proizvodnje po grlu.
I stojim iza toga da 40 % poljoprivrednika nista nekalkulira.
A veliki dio poticaja ide velikim tvrtkama i po meni bi se trebao poticaj smanjiti najvećim proizvođacima i to nitko nespominje kada su pregovaraći uvjek takovi.
Primjer tovim junad i imam pomeni previsok poticaj od 1900 kn, zasto nebi za 10 kom bio takav poticaj za 50 kom 1200kn za 200kom 500kn itd tako za sve.
Idealno bi bilo kada bi se smanjile cijene repromaterijala i uveo red u tržiste. Ali to se nije postiglo
i osobno me zasmetalo sto se izmeđuostalog većina pristasa bivse vlasti oglasavalo u vezi prosvjeda a za sve je kriva ta ista vlast
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ca se tice vlade da se samo ukljucim, hebem taj sdp do neba, kao ča sam heba hdz i njihove povećanje pdv.a... za moju malu proizvodnju moram izgubit 10 dana da si računalo i knjige promjenim na nov pdv... ja sam glasao za hdz, al vjerojatno traktori bi bili na cesti koja god vlada bila al meni je odg jadranka i kada se je počelo trpat lopove u remetinec, makar na koji mjesec-pola godine i to me je zadovoljivo... dok je bio hdz dobivao sam od bolovanja radnika redovito natrag a odkad je nova ni za jedan mjesec mi nisu isplatili tako da vjerujem da bi bilo bolje da je jadranka ostala, al tako ste si glasali i tako je sada...

i kad se računa treba se računat 15 puta i uvijek ispod nekog realnog stanja jer danas imaš plaću 5500kn a sutra ti kaže da imaš 4500kn preksutra 3500kn a ja vidim da ovi na cesti ne pristaju kao i svi raditi ispod nečeg za koliko su radili prije 3 godine, a svi mi radimo ispod nego tada i to debelo
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Morate svi shvatiti da je između Dukata i vlade bilo zakulisnih igara isto kako je i bilo za prošle vlasti.Cijena mlijeka je postalo političko pitanje.Što ne bi smjelo biti. Nažalost u prosvjede se krenulo prenaglo bez pripremi, bez stručnih ljudi. Poljoprivredna komora nam je nametnuta da ju financiramo a to je zapravo pranje novca.Gdje je bila komora koja je zapravo trebala sa stručnjacima na čelu riješavati problem cijene mlijeka.Smatram da prosvjeda nije trebalo, makar sam sudjelovao u njima.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi manite se svađa i mudrovanja,sve je rečeno još davnih dana ali ,najbitnije je da nazad nema ili stojiš ili te gaze,to je kapitalizam,moji roditelji i vas večine je živjela u socijalnom društvu,kad se gradilo i radilo bez brige i uvijek je nešto ostalo,za 10 bikova mogao si kupiti traktor ili auto,to možemo sanjati jer na svijetu vladaju samo banke i korporacije,zato toliko sve više nezadovoljstva svugdje u svijetu,jer ljudi je sve više a hrane fali,pa tu uskaču svjetski dušebrižnici i megalomanske kompanije za koje ne postoje riječi (poštenje,pravo,blagostanje,mali čovijek)več samo PROFITI, a mi ako budemo htjeli preživjeti budemo morali svaštariti i zadovoljiti se sa mrvicama PS.dali ste pročitali onaj članak o onom Belgijskom farmeru i o onoj brojci farmera koji su si oduzeli život u tom članku,tako da ovaj svijet oko nas ide u vražju mater i osuđeni smo na propast ,samo kao što sam rekao i kad su počinjali prosvjedi,ako me steraju uz zid ,ja sam ne budem propao netko bude lego isto:vragek::vragek:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ca se tice vlade da se samo ukljucim, hebem taj sdp do neba, kao ča sam heba hdz i njihove povećanje pdv.a... Za moju malu proizvodnju moram izgubit 10 dana da si računalo i knjige promjenim na nov pdv... Ja sam glasao za hdz, al vjerojatno traktori bi bili na cesti koja god vlada bila al meni je odg jadranka i kada se je počelo trpat lopove u remetinec, makar na koji mjesec-pola godine i to me je zadovoljivo... Dok je bio hdz dobivao sam od bolovanja radnika redovito natrag a odkad je nova ni za jedan mjesec mi nisu isplatili tako da vjerujem da bi bilo bolje da je jadranka ostala, al tako ste si glasali i tako je sada...

I kad se računa treba se računat 15 puta i uvijek ispod nekog realnog stanja jer danas imaš plaću 5500kn a sutra ti kaže da imaš 4500kn preksutra 3500kn a ja vidim da ovi na cesti ne pristaju kao i svi raditi ispod nečeg za koliko su radili prije 3 godine, a svi mi radimo ispod nego tada i to debelo

nažalost ti za koje si glaso su napravili te velike tvrtke za koje su poticaji i sve ostalo namjenjeni, ti su napravili te sto su poslije slali u remetinac
i nadam se da takovi neće nikada vise na vlast,
a nekazem da ce ova vlada biti idealna dli joj treba dati priliku
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Morate svi shvatiti da je između Dukata i vlade bilo zakulisnih igara isto kako je i bilo za prošle vlasti.Cijena mlijeka je postalo političko pitanje.Što ne bi smjelo biti. Nažalost u prosvjede se krenulo prenaglo bez pripremi, bez stručnih ljudi. Poljoprivredna komora nam je nametnuta da ju financiramo a to je zapravo pranje novca.Gdje je bila komora koja je zapravo trebala sa stručnjacima na čelu riješavati problem cijene mlijeka.Smatram da prosvjeda nije trebalo, makar sam sudjelovao u njima.

Ovo je ključna stavka.
Provjereno!
Kada nasuprot njih sjednu maheri iz korporacija (bilo iz mljekarske ind.,bilo netko iz todorićeve ekipe ili sl.) oni njih toliko razjebu u mozak da ti jadni ljudi na kraju neznaju ni po šta su došli ni šta bi tražili.
Vjerujte da je tako i sada bilo!
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nažalost ti za koje si glaso su napravili te velike tvrtke za koje su poticaji i sve ostalo namjenjeni, ti su napravili te sto su poslije slali u remetinac
i nadam se da takovi neće nikada vise na vlast,
a nekazem da ce ova vlada biti idealna dli joj treba dati priliku

sanadera i prethodne prezirem jer se je toliko se nakrao, al jadranka mi se sviđala... kažem samo za nju... svi su nakrali i ovi bi se bili nakrali tar onaj koji je dobivao poticaje na ništa, sta je ministar poljoprivrede ja mislim... sve ih prezirem, neznam zasto al samo jadranku volim, kad su počeli ovi njeni da borave po remetincu ja sam je zavolio

sve mi je dobro ki je da je ko je donekle pošten, al ove čekam 3 mjeseca plaće su mi dužni... i ideš moliš ih al nema, vjerojatno ih i ne dobijem...

zbog istih razloga prezirem ids koji je u istri i zato ne volim ovu vladu... al necu sada o tome, nije vrijeme


i pošto nisam baš u toku KAKVI SU ISHODI PROSVJEDA? JEL STE/SU ŠTA POSTIGLI??
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ovo je ključna stavka.
Provjereno!
Kada nasuprot njih sjednu maheri iz korporacija (bilo iz mljekarske ind.,bilo netko iz todorićeve ekipe ili sl.) oni njih toliko razjebu u mozak da ti jadni ljudi na kraju neznaju ni po šta su došli ni šta bi tražili.
Vjerujte da je tako i sada bilo!

da i moje mišljenje je neutralno, dali se pomirit stime da je to tako ili pokušat nešto tražit al znaš da nemaš prava ni na šta, jedino da svi hrvati ne kupuju ništa od todorića ili dukata, al baš svi svi svi i svi i sada ako bi to bilo moguće tada bi se nešto i napravilo al ja mislim da je to neostvarivo, neostvarivo dok pogađa samo vas poljoprivrednike/mljekare

al ovako kako je sada, ja bi gledao kako da ovako preživim, dali da mjenjam struku il nešto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh