• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ako sve radi kao oranje, nije ni čudo da treba poticaj, a pokazalo se na snimci da je konj ipak bio pametniji od orača. :biggrin::(clap):
ovo je bio samo performans,drugo plug stoji skoro pola stoljeća.Kako orati ako nije otkovan lemeš,u ovako suhoj zemlji ne ide ni oranje sa trakorom.No da se svi uvjeti poslože pa vidiš brazde.Ima vas ovdje koji nemate pojma ni da izorete pravu brazdu sa traktorom,a što bi tek bilo da moraš stisnuti plug.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Niti vas kisa kvasi,niti vam je vrucina,strojno orete,frezate,sijete,prskate,zanjete.velika vecina vas se uopce ne uznoji a samo se zalite.imate gomilu hektara a radite ono sto je vama najlakse.dodjite kod mene u neretvu pa berite rucno na 45 stupnjeva po zvizdanu po 10-20 tona lubenica a svaka preko ruke minimum 3 puta.50 lipa je otkupna cijena i ako.... Vi kukate za 1.05 za psenicu a nisite je ni pogladili rukom.spustite se na zemlju
Pa što onda ne siješ pšenicu,ječam,kukuruz,repu.
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Ma stvarno možete napisati svašta.
Pratim malo komentare po portalima, ok ljudi neznaju žive u stanovima za činovnićku plaču ok, ali vi koji imate zemlju da neznate na komadu papira upisati impute za posijani hektar i ovo što se danas nudi za konkretno pšenicu nije mi uopče jasno. Pa samo gnojivo je 4.500,00-
Podrška prosvjednicima i nadam se da kazni nebude puno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ja bi dao pola forumasa i pola sela za onaka dva konja. Makar su pametniji a i prekrasni su :icon_pray:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisu problem poticaji, problem je sve ostalo! Što mislite kad bi državni službenici dobivali plaću po burzovnim cijenama? Recimo ukoliko raste broj nezaposlenih njima pada plaća, ako smanje nezaposlene raste im plaća. Recimo ako im preformans nije 20% godišnji za smanjenje nezaposlenih onda dobivaju i kaznu oduzimanja plaće. To je ekvivalenat da poljoprivrednici ne mogu raditi 5 godina minusa :)
NAKARADAN SUSTAV,NAKARADNIH VRIJEDNOSTI!
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Pedeset lipa kažeš,jel,a one što si po tri kune prodao,pa večinu po dvije,ne kažeš ništa.To zadnje prezrelo smeče što rješavaš i ne vrijedi više.Sa hektar-dva zemlje zaradiš više nego ja sa jedanaest plus dve hiljade kvadrata plastenika.O poslu možemo isto diskutirati.Radila sam u vremenu kada nije bilo viljuškara,pokretnih traka,i kada su se krumpiri prodavali u vrećama od trideset kila.I tovarli se na šlepr ručno.Ja sam žena.Dvadeset i dvije tone smo nas troje najprije uvrečali ručno,izvagali,na prikolice potovarili,pa sa prikolica na šleper.Dvadese i dvije tone je prošlo kroz ruke svakoga od nas,i tako svih stopedeset tona-dvijesto tona.Svake godine.I nemoj mi molim te pričati o svome poslu,pogotovo ne o lubenicama.I ja sam sadila lubenice i jako dobro znam o čemu pričamo.


draga johabice nemaš ti pojma.ja sam popilao do sada 1000 stabala šljiva jer je prodaja nemoguća,400 stabala krušaka(cijena ne može pokriti zaštitu) 200 jabuka itd itd.ovo se sve radi radilo više manje ručno osim prskanja i frezanja.ne kokodakaj.dao Bog vama svima miljarde poticaja i da ne morate radit ništa
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Ma stvarno možete napisati svašta.
Pratim malo komentare po portalima, ok ljudi neznaju žive u stanovima za činovnićku plaču ok, ali vi koji imate zemlju da neznate na komadu papira upisati impute za posijani hektar i ovo što se danas nudi za konkretno pšenicu nije mi uopče jasno. Pa samo gnojivo je 4.500,00-
Podrška prosvjednicima i nadam se da kazni nebude puno.

Znamo mi stavit impute na papir ali je nama nepoznanica cjena i vremenska prognoza.A nije stvar samo u pšenici stvar je i u drugim kulturama isto tako a kodnas se pšenica mora sijat i zbog plodoreda nemožemo sijat samo zob kuruze tritikal jel i tu je problem šta je uništen stočni fond pa to nema ko pojest.Samo je sad
aktualna pšenica jel je žetva gotova a zakoji dan če bit soja i kuukuruz.
 
B

BAGERISTA

Guest
I ti znaš šta ćeš uspoređivati sa ''Krumpironjom'' :icon_lol: Pa ne vrijedi ti on kao jedna podkova od toga konja, a kamo li kao konj!! On ti je otrov za strance :icon_lol:




Aaaahahahahha:icon_lol::icon_lol:,,, nemoreš virovat..:icon_rofl:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
draga johabice nemaš ti pojma.ja sam popilao do sada 1000 stabala šljiva jer je prodaja nemoguća,400 stabala krušaka(cijena ne može pokriti zaštitu) 200 jabuka itd itd.ovo se sve radi radilo više manje ručno osim prskanja i frezanja.ne kokodakaj.dao Bog vama svima miljarde poticaja i da ne morate radit ništa

Ma da,i ja sam do sada nešto napravila kao bih se izvukla iz gabule-najprije sam sadila samo krumpire,pa došlo vrijeme kada se prodavalo sedam kila za jedan euro.Pa se ja preorijentirala na povrće.I išlo mi dobro.Pa došlo vrijeme kada više nije išlo,pa ja napravila plastenike da zgrabim prve,najviše cijene. Pa mi opet išlo.Pa došlo vrijeme kada ni to više ne ide,pa ja krenula u maloprodaju,evo,pa mi opet ide.Dokle,ne znam,ali već sada razmišlajm šta ću nakon toga.Snalazim se sama kako znam i umijem.I igram po pravilima koje mi je vlast odredila.I držim ih se.Ali od njih očekujem da ih se drže i oni.Ako su odradili da mi moraju dati poticaj,onda ga ja hoću.I uzeti ću ga i na silu.Jer je to moje.Oni su sami rekli da je to moje.Kada odrede dugačija pravila igra,igrati ćemo drugačije.I to je to.
Dušo draga,dođi ti malo raditi ovdje,pa da vidiš kako se radi.I koliko se radi.
Hajde,malo pogni glavu,i zapitaj samoga sebe-bi li ljudi išli iz udobnosti svoga doma da im je dobro?Ne misliš li da je udobnije spavati u krevetu uz ženu nego se pržiti na suncu ili smrzavati na zimi i moliti nekoga da mu omoguči uvjete u kojima će normalnim radom moći normalno privrjeđivati.Misliš li da su ovo prosvjedi samo za isplatu poticaja?Zar ne shvačaš da su to krici i urlici kojima se vapi da se nešto u cijeloj koncepciji poljoprivrede promjeni.Otvori oči.I ti i tebi slični.
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Prenjet ću ovdje jedan komentar sa Večernjeg kojeg je autor Nada Tušak, žena nudi uporište u zakonu i ustavu. Komentirati ne morate.

Citat:
"Ne može domaća proizvodnja hrane biti na našem tržištu zastupljna s 23%. Postoji i članak u Zakonu o trgovini koji kaže da ako uvoz neke robe utječe na propadanje domaće proizvodnje država ima pravo ograničiti ili čak zabranit uvoz te robe. Udruge proizvođača bi to trebale pratiti i na vrijeme reagirati, npr. da je uvoz mlijeka utjecao na to da se smanji domaća proizvodnja." - M. Enroić. Ovo je citat iz mog članka iz 2011. Sad je i više uvoza hrane nego onda pa 23% domaće hrane onda može biti samo gore sada. Naš seljak ne može prodati svoju pšenicu na stranom tržištu zbog loše monetarne politike u kojoj je kuna precijanjena pa je sva uvozna roba skuplja. Vlada MOŽE i MORA zaštititi domađu proizvodnju što piše u Zakonu o trgovini! To što se pravi gluha je i kršenje Ustava po čijem čl. 1 narod je suveren. Seljaci trebaju staviti na papir brojeve iz kojih se vidi koliki su im troškovi, proizvodnja i sl. priložiti račune iz kojih se vide ulazni troškovi i cijena njihovih proizvoda i podići tužbu protiv Vlade RH jer po Ustavu nitko nema pravo dovesti građane u podređen položaj, a to ona radi."

Kraj citata.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Ma da,i ja sam do sada nešto napravila kao bih se izvukla iz gabule-najprije sam sadila samo krumpire,pa došlo vrijeme kada se prodavalo sedam kila za jedan euro.Pa se ja preorijentirala na povrće.I išlo mi dobro.Pa došlo vrijeme kada više nije išlo,pa ja napravila plastenike da zgrabim prve,najviše cijene. Pa mi opet išlo.Pa došlo vrijeme kada ni to više ne ide,pa ja krenula u maloprodaju,evo,pa mi opet ide.Dokle,ne znam,ali već sada razmišlajm šta ću nakon toga.Snalazim se sama kako znam i umijem.I igram po pravilima koje mi je vlast odredila.I držim ih se.Ali od njih očekujem da ih se drže i oni.Ako su odradili da mi moraju dati poticaj,onda ga ja hoću.I uzeti ću ga i na silu.Jer je to moje.Oni su sami rekli da je to moje.Kada odrede dugačija pravila igra,igrati ćemo drugačije.I to je to.
Dušo draga,dođi ti malo raditi ovdje,pa da vidiš kako se radi.I koliko se radi.
Hajde,malo pogni glavu,i zapitaj samoga sebe-bi li ljudi išli iz udobnosti svoga doma da im je dobro?Ne misliš li da je udobnije spavati u krevetu uz ženu nego se pržiti na suncu ili smrzavati na zimi i moliti nekoga da mu omoguči uvjete u kojima će normalnim radom moći normalno privrjeđivati.Misliš li da su ovo prosvjedi samo za isplatu poticaja?Zar ne shvačaš da su to krici i urlici kojima se vapi da se nešto u cijeloj koncepciji poljoprivrede promjeni.Otvori oči.I ti i tebi slični.

nemam traktor s klimom jer mi ne treba,imam mali traktorćić.sve te puste poticaje je obećao čobanković a oni su znamo i sami nerealni.mene interesira tko je sve dobio poticaje i u kojem iznosu zadnjih 15 godina,tko je dobio kredite(bespovratne) ajmo sve neka se javno objavi da vidimo tko je što dobio.jeste li za?

zamislite,HDZ lupeška organizacija koja vas je i uništila daje vam podršku....koji hebeni sarkazam
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Podrzavam prosvjednike 100% samo mislim da je nacin na koji prosvjeduju kriv. Po meni bi trebalo uzet par traktora i voziti u krug po rotoru, zelenom valu , i ostalim malo prometnijim prometnicama po svim vecim gradovima. Prva spora i ler gas. Ne zatvara se promet pa nema osnove za kaznu. Tih par litara goriva je jeftinije nego kazne za blokadu prometnica, a ucinak veci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mislim da je zaprežnim i radnim vozilima ulazak u grad u večini slučajeva prometnim znakom zabranjen.
Pripremili su se oni dobro na sve. Ko nekad kad je svaku godinu bila vježba N N N I
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Neznam kak je drugdje, ali u Velikoj Gorici nema nigdje zabrane a nisam bas ni u Zgb. vidio.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Turopolec slazem se s tobom, to je i moj izbor za prosvjed, zaprezna vozila i radni strojevi mogu na sve prometnice osim na brze ceste i autoceste (to se inace u autoskoli uci), da vidis koja bi frka bila kad linic i lazovina ne bi stigli na posel ujutro ili neki ''supervazni sastanak''....
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Podrzavam prosvjednike 100% samo mislim da je nacin na koji prosvjeduju kriv. Po meni bi trebalo uzet par traktora i voziti u krug po rotoru, zelenom valu , i ostalim malo prometnijim prometnicama po svim vecim gradovima. Prva spora i ler gas. Ne zatvara se promet pa nema osnove za kaznu. Tih par litara goriva je jeftinije nego kazne za blokadu prometnica, a ucinak veci.
U krivu si prijatelj..ometanje prometa je u istom rangu kao i ugrožavanje, tj. kazna je kao da napraviš prometnu nesreću, a u posebnim slučajevima..koje ti predlažeš..primjenit će se član 195 koji govori:
U slučajevima kada to zahtijevaju razlozi sigurnosti i neometanog odvijanja prometa ili razlozi održavanja javnog reda i mira, policijska uprava, odnosno policijska postaja može zabraniti promet ili odrediti posebno ograničenje prometa na određenim cestama i dijelovima cesta za vrijeme dok postoje razlozi zbog kojih se poduzimaju te mjere.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
draga johabice nemaš ti pojma.ja sam popilao do sada 1000 stabala šljiva jer je prodaja nemoguća,400 stabala krušaka(cijena ne može pokriti zaštitu) 200 jabuka itd itd.ovo se sve radi radilo više manje ručno osim prskanja i frezanja.ne kokodakaj.dao Bog vama svima miljarde poticaja i da ne morate radit ništa

lipi moj neretvanine, pa ti bi moral biti u prvim redovima prosvjednika, a ne što ih piliš sa strane...a pilenje ti ide...vidim...:^):
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Ajde još mi je jasno da su lažnim izjavama o isplačenim poticajima uspjeli napraviti jaz između seljaka i ostalih građana,ali da toliki jaz postoji između samih seljaka to mi nije jasno.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
treba malo stat na loptu!
ima tu dosta uljeza koji su tu da rade svoj posao podijeli pa vladaj .
glupost prva: seljaci voze skupe traktore.
glupost druga : seljaci bi trebali koristiti moderne tehnologije.

svi koji te dvije izjave koriste u istom izlaganju neka se zapitaju koliko su inteligentni.

kada je 2007 bila suša u eu bile su zanimljive izjave građana što treba dati seljacima da bi hrane bila jeftina.

za sad ima jeftine hrane iz uvoza pa se nitko nebrine ali do kad .
 
Na vrh