• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Može, dok dojdem do slika. Na drugom su računalu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nemoj mu kvariti veselje , ljepo je ručkice vidjeti na slikama .
vaš velečasni

Ja bih to na svojoj prskalici slozio sa plasticnim crijevima od vode, varenjem, a ventile bih stavio klasicne od vode, pa nek traju koliko traju, svejedno i ove original su oko 600kn, ja slozim za 1/3 od toga, a valjda ce trajati isto toliko dugo,
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Rade sam dao 30kn za ruckice jer je razvodnik ispravan nego da sam iso bilo sta sad kemijat i drugo radit!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nema te mješalice koja može izmješati bordošku juhu ..samo letva i ruka .


vaš velečasni

A zajj bi se ti, da vidis kako mjesa mali crnac koji nezna plivati :(giggle):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Jel zna netko koliko kosta taj cijeli razvodnik, tj regulator, zajedno sa ventilima i svim tim? A i onaj ventil od ispod s kojim se pusta visak tekucine iz bacve?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovaj razvodnik regulator kompletni je u sekri 450kn a onaj donji za ispustanje vode neznam kolko je!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Onaj donji (sifon) je bil 130 kn za Leško ali nema mogućnost usisavanja .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ta dva dijela za svoju agromehaniku si moram kupiti nova i promjeniti gdje koju dizu i prskalica bude ko nova..
Pumpa je reparirana pred par godina i radi ko suza..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Regulator s ventilima za KŽK ti je kod nas nekih 600-700 kn, preskup je.

Bučo, samo podmaži malo s WD-om ili nečim sličnim ručkice ventila i enma problema s pucanjem ručica.
Ja sam ih mjenjao svake godine dok jednom mi nije palo na pamet da ih podmažem, sad idu lagano i ne pucaju!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jesam podmazane su kod slaganja i kad cemo ju koristit opet malo pospricam i dok budu budu ako cu pazit budu potrajale jer nebude ni na suncu stajala!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali netko ima kakav slikani materijal,gdje bi se vidio sistem kod starog tipa ventila,problem je sljedeći,imam tu malu prskalicu 340 litri sa dva ventila za otvaranje,definitivno fali 3 jer ili prska pola dizni ili sve a ponekad recimo je potrebno prskati samo 3 reda a ona prska 5,evo prošli tjedan sam prskao tako na jednom komadu 3 reda duplo x450 metara,kada to pomnožim dođem do debelog minusa:icon_madu::icon_madu:,bačen špric
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Dečki,

Raskopana i moja KŽK , par pitanja da li se kardan na pumpi može okretat rukom ili teško ide, jer kad ju sklopim i stavim klipove nema šanse da okrenem osovinu? drugo pitanje da li se klipobi na bolcama okreću skroz lagano ili si isto na knap?

Nekaj mi tu smrdi??

Fala!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pumpu bes pritiska okrečeš lagano skoro bez otpora nešto ti šteka .
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
ZAnimljivo.. šteka jedan bolcn, kad nabijem prstene ne klipnjače nema šanse da zavrtim. Kaj da brusim?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako se sječam klipnjača se vrti oko bolcne znaći da bi trebalo rajbati klipnjaču no nisam siguran uglavnom slagal sam jednu pumpu i vrtela se bez vode skoro bez otpora .
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
TAk je, 2 su klipnjače sa svake strane jedna. Meni se ne vrti ni klipnjače na osovini, ni jedan klip na bolcnu mi teško ide. E sad bolcn i osovina su od tvrdog materijala a klipnjača od nekakve mekane legure...
 

poljoprivrednici

Novi član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
5
Pozdrav svima, novi sam na forumu!
Na kžk 340 l kad uključim mješalicu nestane pritiska da li netko zna u čemu je problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nemaš restriktora na mješalici?
 

Najnoviji postovi

Na vrh