• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne pumpa je ona sta je bila na njoj samo je oprana i zamijenjen semering jedan pusto je ulje i promijenio ulje i radi super!!
Vidim po pločici da je stara, no mislil sam da je bila pukla od smrzavanja. Ak se ne varam bile su neke slike da rasprodaješ jednu???
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Bobić to mislis radi 5 slike zato sto je ventil okrenut ili??
@ZJ ta koju sam slozio za sebe je imala ispravnu pumpu i sve samo sam crijeva promijenio dizni par komada i one ruckice za ventile i tak sitnice po njoj i pofarbo ju imam jos jednu koja ima spremnik i kostur na toj drugoj je bila pumpa koje se malo promrzla tu pumpu sam prodo te sprice dosle u nekoj zamijeni!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa koliko vidim sva tri tlacna crijeva idu na razvodne grane a otvor na vrhu prskalice je prazan, zato sam pitao,,,
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Iso sam na svako granu posebno s ventilom da mogu zatvorit kak mi koja strana nije potrebna a mijesanje okrenem onaj veliki ventil i neide u grane nego u spremnik kruzi!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma sve mi je to jasno ali na taj nacin ti ne mjesa sredstvo u samoj prskalici,,,
to znade biti problem kod sredstava koja brzo sjedaju na dno,,,
tad se pojavljuju velike oscilacije u samoj koncentraciji sredstva za prskanje,,,

govorim ti to, nazalost, iz iskustva,,,
neki dan sam radio sa bordoskom juhom, narano nisam otapao ni vapno ni plavi kamen na nacin kako bi trebalo vec na situ atomizera (atomizer-prskalica, princip isti samo su nijanse u pitanju)
i prvi puta sve proslo u redu jer je mjesalica radila od samog pocetka ali kod pripreme za drugo prskanje (poslije kave i cik pauze) nisam ukljucio da mjesa odmah odpocetka vec kad je vec atomizer bio gotovo pun,,,
da vidis onda veselja, zastopalo se dolje na filteru i pumpa jednostavno ne dobiva skropivo da bi mogla napraviti bilo kakav pritisak,,,

ono, veliki je gust ispustiti preko 400 litara u rezervne posude,,,:icon_confused:

dakle zelim reci da se neka sredstva brzo taloze i da mjesalica jednostavno mora biti ukljucena cijelo vrijeme,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Na mojoj Agromehaniki je ejektorska mješalica (venturijeva cijev) i crijevo do nje dolazi s donje strane. Gore idu samo preljev i crijevo od samočistećeg filtra.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema te mješalice koja može izmješati bordošku juhu ..samo letva i ruka .
A največi neprijatelj je vibracija ..

vaš velečasni
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja samo kukuruz spricam i nekad zitarice jako rijetko tak da mislim da nece bit problema ko zna mozda ubacim jos jedan ventil za mijesalicu to bar nije problem!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dodaj svakak i napravi mješalicu, jer bez toga ti se sredstva talože, pogotovo kak veli kolega Puknuti, radi vibracija.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ok onda cemo dodat jos jedan ventilcek pa da imamo mijesalicu!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto treba dodatni ventil ?
Zar mejšanje ne radi preko povrata na vrhu spremnika?


vaš velečasni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne, ne radi dobro. Ono samo malo bućka, ako ima viška protoka (a na malom gasu ga je malo, pogotovo na većim tlakovima.
Z dobro miješanje treba tlaka, da se izazove gibanje mase tekućine u spremniku.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ruckica je najmanji problem par kuna kosta tak da i jednu sezonu izdrze nije neki trosak!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
I onda se otvara ventil i tlak padne do nulu?
vaš velečasni
Da, ali samo nakratko dok se okrećeš na glavicama.
Kad se šprica puni sredstvom ili pak miješa prije špricanja, ventil tlaka mora biti uključen, baš kao i ventil mješalice, a zatvoreni su izlazi prema granama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nema, kad zatvoriš na velikoj ručki, ima protoka, nema tlaka, ali samo curi odozgora i ne miješa baš ono kaj je blizu usisa.
Na mojoj je ta mješalica vrlo blizu usisu, pa neda da se stvori talog.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ZJ moze koja slika da vidim kak je kod tebe rijeseno unutra u spremniku ako nije problem!!
 
Na vrh