• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sa 02 trošim na 4 bara oko 130l/ral ili 250l/ha, a s 04 na pritisku do 3 bara troši 250l/ral.

Imamo dvije šprice i s ovom 02 špricam samo žitarice i korov preko lista, a s 04 špricam s zemljišnim herbicidima zbog veče potrošnje vode.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Stavio nove membrane na pumpu i na koliko da napumpam sad na onaj ventil na pumpi da dobijem pritisak .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Provjeri na ventilu postoji li tlak jos uvijek,,,
tlak u sistemu ovisi o jacini tlaka pod kojim radis, kod mene na atomizeru je tlak 5 do 6 bara jer prskam na 10 bara pritiska skropiva,,,
dakle pokusaj malo podici pritisak na membrani,,,

moguci uzrok neravnomjernom radu je i zahrđani feder na regulatoru pritiska, pokusaj to rastaviti i ocistiti ako je do toga,,,

kad zahrđa obicno pukne prije nego li se dade izvaditi i ocistiti,,,
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ovakav imam regulator , kako ga rastaviti da dođem do federa.
 

Prilozi

  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    7.8 KB · Pregleda: 105

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Meni na moravi treperi kad je mali pritisak u pumpi. Pumpal sam na 2 bara i onda je znalo biti dobro.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da pitanje je koliki je radni tlak, ako je manji od tlaka iza membrane onda pumpanje zraka nema nikakvog smisla,,,

Sto se tice zamjene opruge (federa) neznam tocno za tvoj model ali kod mene je metalni prsten u rubu te plastike kojom reguliras pritisak, izvana se gotovo i ne vidi osim djela gdje je razdvojen, tu ubacis tanki odvijac i njime izvadis taj prsten (slican O ring gumici)
kad izvadis prsten ta plastika bi se trebala odsarafiti do kraja i zajedno sa jos jednom (plastikom) i federom ispasti van,,,
bas u toj otrune pukne i neda se van,,,
postupak sastavljanja je obrnuti od rastavljanja,,,
 

Prilozi

  • a.jpg
    a.jpg
    14 KB · Pregleda: 83

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
Imam i ja isti problem,samo sto nisam mjenjao membranu,jel moze biti do nje?I jel zna neko gdje se mogu ovakva sita nabaviti Traktorska prskalica-sito za dizne (Po dogovoru)
http://www.olx.ba/r/11033755/486090

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sanana bio su u pravu u vezi potrosnje,dizne su bile u pitanju... nisu mjenjane odavno,pa je otvor bio puno veci nego sto bi trebao,sto se najbolje vidilo kad sam usporedio s novim...
Sad sam uzeo 03 dizne i sa spricom od 330l pospricam 1 ha, u 1 brzini ,na 3 bara pritska,sto mi odgovara i za zitarice i kukuruz.... mozda je i to jos malo puno,al prije je trosila puno vise pa sam bio zadovoljan ucinkom...
Jedino sad kod ovih dizni 03 treba dobro pripazit da nema trunja i prljavstine,jer je otvor minimalan pa se brzo zastopaju.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako zelite izbjeci stalna odstopavanja stavite si lehlerove okrugle dizne i vise necete znati sto znaci silazenje s traktora,,,
Ja koristim one 02 zute i sve sto prođe preko sita proci ce i preko njih, nije da ih reklamiram ali od kad sam ih stavio ja neznam sto znaci ciscenje dizne a dosta puta prskam sa modrom galicom i vapnom,,,
koji su ti ikad probali znaju o cemu govorim,,,
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I ove sto sam uzeo su Lehlerove plave,plasticne... bar tako pise :confused: ,al se stopaju... sad bi vjerovatno trebalo promijenit i ona sita ispred dizni :icon_scratch:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Radio sam sa 1200 - 1500 obrtaja. motora ali uvijek isto. Kazaljka na manometru stalno stoji.

Meni se cini da je tebi jedna bocna mambrana pukla i da pumpa samo jedna zato nemas ujednacen tlak,,,
ako je pukla membrana obavezno rastavi pumpu jer izmjesala ti je vodu i ulje i brzo ce izdahnuti,,,
manometar skini i puhni u njega te gledaj pomjera li se kazaljka jer prskati bez da znas s kojim tlakom je glupost,,,
postoji mogucnost da je manometar ispravan ali je zastopan dovod do njega,,,

I ove sto sam uzeo su Lehlerove plave,plasticne... bar tako pise :confused: ,al se stopaju... sad bi vjerovatno trebalo promijenit i ona sita ispred dizni :icon_scratch:

Lehlerove lepeza (kakve ti imas) i okrugle (kakve ja imam) su razlika nebo i zemlja,,,
okruglima je cijena oko 30 kn i vrijede svake ulozene kune dok je plasticnim 5-6 kn i nisu me bas nesto odusevile,,,
 

Gallo

Novi član
Tu od
15 Lis 2017
Poruka
1
Pozdrav, primijetio sam da kada je nizak nivo tekućine onda pumpa povuče zrak, e sad kad je ta kombinacija zraka i tekućine za špricanje vinograda meni osobno izgleda učinkovitije špricanje jer razmiče lišće (slično ako i kod atomizera).
Moje pitanje je, prvo dali je netko od vas napravio da se upuhuje zrak u cijev prema brizgaljkam, naravno iza pumpe koristeći kompresor kojeg imam na traktoru.
i drugo pitanje dali bi to funkcioniralo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bolje da staviš električni ventilator od yuga, radi dobar vjetar. To ti se javlja dok je miješanje uključeno?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh