• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Pozdrav Miladine.Vidim da si rastavljao regulator na šprici..Ja sam ga danas odvrnuo do kraja i rastavio..i onda nisam mogao pogoditi onaj klipič unutra..mislim da na kraju jesam ali nisam siguran..Ima li neki lakši način,možda dok je cijeli regulator dolje??.Jer ovako je koma..
To je bilo čini mi se prošle godine, malo sam i zaboravio pravu sliku. Znam samo ako ne sklopiš kako treba neće regulator raditi ispravno. Pogrešno sklopljen neće moći dati dobar pritisak na dizne čak i kad stegneš regulator do kraja iz razloga što unutra onaj plastični klip ne zatvori dobro izlaz prema buretu. I tada će sigurno doći prilikom rada i do oštećenja tog plastičnog klipa. Kad je to dobro sklopljeno, zavrneš crvenu veliku navrtku do kraja, preklopiš ručicu da pritisak ide na dizne, u tom slučaju na povratno crijevo u bure nesmije teći voda, ako teče voda onda sklop nije dobro složen ili je čelo plastičnog klipa oštećen pa nemože da dobro zatvori otvor za povrat vode u bure.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Pozdrav,
zna li tko koji je semering na pumpi šprice kranj - 200 litara? Hvala!
 

zetor 73

Novi član
Tu od
11 Svi 2023
Poruka
2
Pozdrav,
zna li tko koji je semering na pumpi šprice kranj - 200 litara? Hvala!
Pozdrav ljudi iz Bosne
Novi sam na forumu imam pitanje za pumpu agm kranj
Za sto sluze i trebaju li biti ovi prstenovi na radilici pumpe 20230511_191941.jpg
 

Prilozi

  • 20230511_192044.jpg
    20230511_192044.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 4

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Kupio sam prskalicu Agromehaniku 1000 EN 2007 godište, s hidrauličnim granama i upravljanjem preko "kompjutera". Sad mi je problem jer nemam upute za kompjuter AG Tronik. To je stariji model kompjutera i ne mogu naći upute, samo za novije nalazim a oni su sasvim drugačiji 20230531_143512.jpg .Ako tko ima upute bio bih mu zahvalan
 

SasaM

Novi član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
2
Pozdrav, imam problema sa vocarskom prskalicom 440l. Kada pustim prskanje, pritisak previse opadne, dok kada je zatvoren ventil odrazava zadani pritisak. Na zatvorenom ventilu drzi 14bar, a na otvoren bi trebala 12bar, medjutim ona pada na 9. Prskalica je kupljena nova 2020. Hvala
 

goranbarisic

Novi član
Tu od
5 Srp 2023
Poruka
2
Provjeri na ventilu postoji li tlak jos uvijek,,,
tlak u sistemu ovisi o jacini tlaka pod kojim radis, kod mene na atomizeru je tlak 5 do 6 bara jer prskam na 10 bara pritiska skropiva,,,
dakle pokusaj malo podici pritisak na membrani,,,

moguci uzrok neravnomjernom radu je i zahrđani feder na regulatoru pritiska, pokusaj to rastaviti i ocistiti ako je do toga,,,

kad zahrđa obicno pukne prije nego li se dade izvaditi i ocistiti,,,
Imam špricu Agromehanika Kranj tip: 65/30 sve sam rastavio cijelu pumpu membrane OK ventili na pumpi isto OK nema vode u ulju 🤔 , nema šta nisam probao jednostavno nema pritiska a i nanometar na šprici non stop na nuli. Pumpa radi kad uključim kardanski prijenos a kada dlanom stisnem otvor za višak tekućine koji se nalazi na dnu posude onda mi malo kao povuče tekućine iz rezervoara. Šta mi je činiti ako znate molim pomoć. Hvala unaprijed na odgovoru L.P
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam špricu Agromehanika Kranj tip: 65/30 sve sam rastavio cijelu pumpu membrane OK ventili na pumpi isto OK nema vode u ulju 🤔 , nema šta nisam probao jednostavno nema pritiska a i nanometar na šprici non stop na nuli. Pumpa radi kad uključim kardanski prijenos a kada dlanom stisnem otvor za višak tekućine koji se nalazi na dnu posude onda mi malo kao povuče tekućine iz rezervoara. Šta mi je činiti ako znate molim pomoć. Hvala unaprijed na odgovoru L.P
Kad je zadnji put korištena?
 

goranbarisic

Novi član
Tu od
5 Srp 2023
Poruka
2
Kad je zadnji put korištena?
Prije otprilike 3 godine uzeta je polovna ali sve bilo ok i očuvana i sve funkcioniralo

Krivo si okrenuo ventile pri vraćanju na mjesto
Nisam okrenuo krivo ventile jer sam ih vraćao kako sam i skidao točno sam pazio na to 🤔

Na sifonu dolje je izvučena ručka skroz van ?
Ne nije izvučena van gurnuta je skroz unutra a da je vani onda bi iscurila tekućina iz spremnika
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Ručka treba biti izvučena skroz,skroz unutra je tako u poziciji za usisavanje,na polovici ti je uzubljenje za istjecanje tekućine,ako ti u zadnjoj poziciji curi onda trebaš promijeniti semering gumicu na ručki
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Zato i nemaš pritiska jer ti je ručka unutra, ta ručka ima 3 položaja izvučeš skroz van i zakreneš da se zaglavi štift
 

antonio07

Novi član
Tu od
25 Srp 2023
Poruka
8
Pozdrav,

Trebao bi savijet u vezi pritiska na prskalici, stavljene su nove membrane, pritiska na casici 2.5bara, ali i dalje na manometru kod regulatora jedva da se kazaljka pomakne, plus što prska ne ravnomjerno. Kada ostavim da radi samo desni ili ljevi dio kraka onda se pritisak podigne. Hvala unaprijed
 

Najnoviji postovi

Na vrh