• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Nikad više neću kupovati jeftino smeće. Znači napokon mi dođe taj fi25 za crijevo za ventil..

I 5mm je širi od rupe.. Sad bi ja to trebao brusiti/tokariti. A 7 eura ga platio jer naravno ne žele priznati ono pod reklamaciju.

Idem sutra kupiti original agromehanika za 60 eura dosta mi je više svega.

I da. Evo upravo sam završio sa postavljanjem kile poliesterske smole i kvadrat i pol vlakana... Na taj rub sam išao 3 ruke. A cijelu tu stranu prskalice 2 ruke.

Kila smole mi bila dosta za ravno pola prskalice... Do sutra ću razmisliti jesam zadovoljan, ili ću kupiti još kilu smole pa preventivno preći ostatak..
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
540
Poslušao sam savjete kolega i ugradio na atomizer 2 dodatna filtera. Sad mogu i ja prst u uho i teraj. Čak ni ne mora biti prst u uhu kad jako slabo čujem.
Puno hvala kolegama na savjetima. :ppozdrav: (y)
De ste kupili?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,467
PSC Ferenčak. Samo nisu imali usnike od 10 mm pa su ih negdje naručili i zbog toga sam morao čekati tjedan dana da stignu.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Nije mi to baš potrebno pošto ovu ručnu radim samo za nepristupacne dijelove... Ostatak ide atomizerom
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,467
To se zove službeno usnik koji se ušarafi u filter i ima izlaz za crijevo. Normalno, treba ih 2 komada za svaki filter. Meni su stigli aluminijski koji su skuplji. Ima ih 10 i 13 mm. Treba prije toga provjeriti koji je unutarnji promjer crijeva da se ne naruče krivi. Idu i gumice ili O- rinzi ovisno koja je vrsta usnika. Ne zaboraviti kupiti i šelne da se cijevo učvrsti na usnik. Malo me iznenadilo što na filteru piše da je maksimalno do 14 bara.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
2. Novi nastavak došao, crijevo gore. U buretu 2 kg poliesterske smole i vlakana.

Evo do sutra da se osuši. Pa ćemo u nedjelju lagano sve montirati i napuniti vodom.

Nisam imao vremena za disati, a ne za čačkati po prskalici...

A nije mi još došlo crijevo i pištolj iz Slovenije..
IMG_20240315_185044.jpg IMG_20240315_185035.jpg IMG_20240315_185029.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Nema ovdje grana. Već sam ih poklonio da mi ne smetaju 😂.

Čekam 100m visokotlačnog crijeva i pištolj da mi dođu.

I moram si uzeti topove za visoko prskanje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh