• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Nije ni Agromehanika svemoguca.
Prošle godine sam nosil pumpu na komplet reparaciju i veli mi majstor, sad si miran 500 rali.
Poprskala je možda 40 rali i danas pocne štekati, tj opasno lupati.
Stanem i popipam ju, ona vrela.
Otvorim čep za ulje, pocne voda izlaziti van.
Sutra ide opet u servis, a nova je oko 450 eur, a cijela prskalica skroz ispravna vrijedi 400 eur.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
Kolko kosta servis pumpe? Ja bi moral moju na reparaciju.
Sad sam.bas rastepal razvodnik. Negde mi nekakva plastika dosla unutra, sam nznm od kud. Sve rastepel, pocistil. Mijenjam sigurno sifon i sita. Sve sam bil pocistil. Pustil vodu kroz nju i pred 2 dana kad sprical opet mi zastopale 3 dizne. Stalno mi neko smece dolazi do dizni.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Ja sam svoju reparirao prije 4 god,i tada su dijelovi bili oko 100 eur
Ali to je varijabilno,ovisno šta treba mijenjati.u većni slučajeva su samo membrane i eventualno vijak na klipu i onda to nije tako skupo,ventili se u većini slučajeva samo počiste,a nisu ni oni skupi
To ti se ljušti pumpa na poklopcu membrana klipova,i to nećeš riješiti nego dodatnim sitom na tlačnim cijevima
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
A što znači kurvati se? Imaju ljudi i doma jesti a ipak nekada pojedu nešto vani a tako isto i sa pićem.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
Ja sam svoju reparirao prije 4 god,i tada su dijelovi bili oko 100 eur
Ali to je varijabilno,ovisno šta treba mijenjati.u većni slučajeva su samo membrane i eventualno vijak na klipu i onda to nije tako skupo,ventili se u većini slučajeva samo počiste,a nisu ni oni skupi
To ti se ljušti pumpa na poklopcu membrana klipova,i to nećeš riješiti nego dodatnim sitom na tlačnim cijevima
To ima posebno za kupiti ili kak da to rijesim?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Vrtilo se tu negdje po forumu
Imaš tu par stranica nazad
Ovako to izgleda,jedino uzmi da ima gore vanjski navoj
I trebaju ti još ovakve holender matice
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
super. hvala. idem baš sutra svakak po nova sita jer mislim da su i kuglice problem, ne zatvaraju sve dobro pa budem odmah i to pogledal. :ppozdrav:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ja sam svoju reparirao prije 4 god,i tada su dijelovi bili oko 100 eur
Ali to je varijabilno,ovisno šta treba mijenjati.u većni slučajeva su samo membrane i eventualno vijak na klipu i onda to nije tako skupo,ventili se u većini slučajeva samo počiste,a nisu ni oni skupi
To ti se ljušti pumpa na poklopcu membrana klipova,i to nećeš riješiti nego dodatnim sitom na tlačnim cijevima
Da, tak sam negde i ja platil prošle god.
Ali kak je pomješala ulje i vodu za samo cca 40 jutara poprskanih, nemam pojma.
A i odmah dok sam ju postavil prošle godine na prskalicu, odmah se je nekak čula u radu, tj nije bila tiha, e sad jel je kaj krivo sastavljeno, ne znam.
Budem videl sutra dok se rastavi kaj je s njom.
Ali pošto je bila vrela, i s rukom se ne može okrenuti, bojim se da se neki veci kvar dogodil.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
super. hvala. idem baš sutra svakak po nova sita jer mislim da su i kuglice problem, ne zatvaraju sve dobro pa budem odmah i to pogledal. :ppozdrav:
Ova sita su zakon. Od kad sam ih ugradil, nema više štopanja dizni. A prije nisam mogel potrošiti 100 litri a da mi nisu bar 4 dizne bile zaštopane.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Da, tak sam negde i ja platil prošle god.
Ali kak je pomješala ulje i vodu za samo cca 40 jutara poprskanih, nemam pojma.
A i odmah dok sam ju postavil prošle godine na prskalicu, odmah se je nekak čula u radu, tj nije bila tiha, e sad jel je kaj krivo sastavljeno, ne znam.
Budem videl sutra dok se rastavi kaj je s njom.
Ali pošto je bila vrela, i s rukom se ne može okrenuti, bojim se da se neki veci kvar dogodil.
Pogledaj si tlak u gornjoj membrani,obično zbog toga zna lupati,ali ako je bila vrela,onda je vjerojatno još nešto
Meni je bio pukao prsten koji drži klipnjače na mjestu i uspio sam završit sa jednim klipom
Pa sam mijenjao ležajeve,ulje,obje nove klipnjače(imao sam stari model,a sad je novi,pa nisam mogao samo jednu)prstenove za klipnjače,membrane sve,vijak za klip...
Ako ti niješa ulje i vodu to može jedino na bočnim glavama na membrani klipa,jer jedino se tamo susreću voda i ulje
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Pumpa je rastavljena, pukle su obje klipnjace, i jedna membrana.
Sad sam si razmišljal kaj da napravim, jel da kupim novu pumpu ili da slažem staru.
Ali budem složil staru, popravak bude 200 eur (sve novo u pumpi, samo ventili budu ostali, jer su prošle god stavljeni novi).
A nova pumpa je 420 eur.

Budem poprskal još ovu sezonu s tom prskalicom i onda ide u oglas i budem kupil novu.

Nova Agromehanika 440 litara, 10 m grane, bude na sajmu u Gudovcu za 1500 eur sa pdv-om.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
Na 100 ha prskanja . Agromehanika kod mene 3 sezone . Zadnje grane Tj. Nosači i na lijevoj i na desnoj strani ispucali . Kvaliteta tak tak . Dela posla samo nije to to . Još leto-dve v dvoru i na prodaj . I kupiti nešto ozbiljnije tipa amazone , kverneland ,lemken i gotovo .
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Jel ima ko sistem za označavanje pjenom. Kak to funkcionira?
To sistem da krajnja diza baca pjenu "marker"?
Mislim da bum si ove jeseni odradil stalne tragove, malo je petljancija sa 3m sijačicom na 12m ostavljati ali oke.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Imam i tu mogućnost ali mi nikak ne paše radi grana. Da imam grane 15m onda bi bilo ok al ovak bi trebalo štelati da isključuje bočne redove. A 15 m grane su mi prevelike radi terena i parcela.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
Ako je prskalica 12 m a sijačica 3 onda se prvi prohod ide sa pola širine sijačice i onda se nastavlja puni prohod i na trećem prohodu se zatvaraju redovi
 

Najnoviji postovi

Na vrh