• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Kolege, na koji pritisak pumpate onu komoru s membranom na pumpi od prskalice?

Gledaj da ti tlak u pumpi bude nešto malo manji od radnog tlaka... ako primjerice prskaš većinom na 3-4 bara onda i tlak u pumpi stavi na 2,5-3 bara.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Stigla je prskalica agromehanika ags 800 en. Ima na sebi 3 spremnika, triplet dizne i mikser posudu. 15 metara grane sa ručnim otvaranjem i podizanjem.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A dajc je dobio utege od zetora gore, staru špricu od 700l je nosio bez problema bez tih utega a sa ovom čemo vidjeti kak bude :)



Uploaded with ImageShack.us
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Čestitam na kupnji i da dugo služi, e da je meni takva jedna samo 600l! :icon_cool:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Stigla je prskalica agromehanika ags 800 en. Ima na sebi 3 spremnika, triplet dizne i mikser posudu. 15 metara grane sa ručnim otvaranjem i podizanjem.



Čestitke kolega nek te dugo služi. Znam da nije tema ali koji je ono Zetor iza?
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Hvala svima dečki!

Antonio: DF je 6507

Zetor je 7341

Evo danas je i isprobana šprica, prskao sam soju.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Šprica je prava cestitam i nek dugo sluzi. Moja je malo manja i ima 560 borbe s njom pogotovo u psenici.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Dali znate dalse treba pravit atest za prskalicu ili to još ni došlo na snagu?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz
Molim vas za savjet !! Posto sam novi u ovakvim radovima, ne znam kojom brzinom je dobro prskati (ursus 335 - u koju brzinu staviti ) i koliko visoko podignute odprilike, moraju biti grane ??
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
danas pripremao prskalicu za prskanje, inace kupio sam je rabljenu, svi metalni dijelovi su korozirali, regulacioni ventil sam razradio, ali mi pusta tecnost na tlacnom i usisnom filteru, pa sam obadva skinuo, sad ce ici bez njih, mislim da nece biti neki problem, druge prskalice ga nemaju nikako, ostalo je sito u rezervoaru na usisu.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Zanima me sta mislite o Lesko traktorskim prskalicama? Ima li je neko na forumu? Gledao sam na njihovoj web stranici a i na sajmu u Gudovcu. Konkretno 1200l noseni model sa hidraulickim granama i elektronikom i cini mi se da nije losa a i cijena je nesto povoljnija od ostalih.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
molim za pomoć kolege forumaši..
radi se o prskalici agromehanika kranj.. riknila je pumpa,pa me zanima gdje se može napraviti popravak iste.da li zna netko za majstora koji to radi, po mogućnosti u okolici sl.broda. unaprijed hvala!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zanima me sta mislite o Lesko traktorskim prskalicama? Ima li je neko na forumu? Gledao sam na njihovoj web stranici a i na sajmu u Gudovcu. Konkretno 1200l noseni model sa hidraulickim granama i elektronikom i cini mi se da nije losa a i cijena je nesto povoljnija od ostalih.

Ne ustrucavaj se kupit i ne slusaj prazne price, agromehanika je izvikana i imaju umisljene cijene. Leskove prskalice sasvim ok i kvalitetom i cijenom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
molim za pomoć kolege forumaši..
radi se o prskalici agromehanika kranj.. riknila je pumpa,pa me zanima gdje se može napraviti popravak iste.da li zna netko za majstora koji to radi, po mogućnosti u okolici sl.broda. unaprijed hvala!

Kako to misliš "riknula", šta se dešava?
Vjerovatno je samo membrana stradala a to možeš i sam bez problema zamjeniti. Potraži negdje u trgovini rezervnih dijelova ili u bolje snabdjevenoj poljoprivrednoj apoteci. Trebalo bi da imaju jer je to kao potrošni materijal, kupi i zamjeni obe membrane. Moraćeš zamjeniti i ulje, ali prije toga, još dok je pumpa rastavljena, kućište ekscentra izaperi naftom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh