• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dečki,po tvorničkoj specifikaciji ide 450 grama motornog ulja SAE 20W/30.kod naljevanja ulja obavezno okrenuti osovinu da se istisne zrak,problem oko pumpanja zraka u glavi pumpe,tvorničko pravilo je ako je na dizama 4 u glavi mora biti 1 sve ostalo je odokativno ,ovo je tvornička preporuka
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala @ajkula moram jos pregledat dobro pumpu da vidim sve detaljno znaci na pumpi ima ventil na koji se napumpa pritisak ako sam dobro skuzio!!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Da gore na kapi imaš ventil i pumpaš kak je ajkula rekao, ja imam Rau špricu i unutra je hipenol , dok sa imal kžk sipal sam sae30 ili obično motorno 15w40....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam sipal uvjek obično motorno ulje super 3 15w40, a koliko...e to sad neznam!
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Pitanje za sve forumaše koji su voljni pomoći.
Imam jedno pitanje pošto smo se odločili za kupnju šprice
od ovih na slikama na ovom linku http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/sprica-kzk-oglas-10836531
za koju od njih bi rekli da je kvalitenija morava ili KŽK (plava je morava)
i ak bi mi neko mogo reć dimenzije takve šprice (znači širina i visina)
sve šprice su kapaciteta od 300-350 litara.
I dal se mogu skinuti grane?
Zahvaljujem se unaprijed.
 
Posljednje uređivanje:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Malo mi je mala cijena za ispravnu prskaliću spremnu za rad,i ja prošlu god tražio i sve ispod 2500-3000 kn je bilo groblje. Inače dobra je jedna i druga pod uslovom da je ispravna,najbolje pogledat uzivo stanje pa onda odabrat. Grane ti se na svima daju skidat i ak je oko tristo litara stane ti u autoprikolicu,i cady il kombi ak zbog tog pitaš zs dimenziju
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Hvala na odgovoru , išli bumo ja i tata pogledati u subotu pa ćemo vidjeti ,zvali čovjeka kaže da su sve ispravne ,ali najbolje je vidjet pa ćemo se onda dalje dogovoriti..
Uglavnom odlazimo u nadi da ćemo je kupiti.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Sretno onda ak budete išli gledat,al dobro pregledajte i isprobajte jer po slikama ne izgledaju baš u naj naj stanju,kolko se vidi i ovi ventili za otvarat su nešto kemijani sa običnim vodovodnim ventilima.Računaj si da ti novi regulator-ventil pritiska dođe 500-600 kn.Šteta bacit 200eura za neke kaj nečeš moć koristit
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Meni ti izgleda kao groblje prskalica, na svakoj nekaj fali, a pumpe?? ili ih nema ili je vješto izbjegao slikom, da se nevide.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Evo ,skoro sam zaboravio postaviti slike , šprica je kupljena Morava 330 lux sve na njoj radi,jedino ću nakon ove sezone promijeniti crijeva i sve bumo postavil nove dizne

 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nesviđa mi se ovakva rekonstrukcija grupe.... baš me zanima kako se bude u radu pokazalo ovako reguliranje preko onog ventila na povrat....mješalice ni u snovima...
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
A vidjet ćemo ovog tjedna na polju , probali smo ju na dvorištu i dobro radi .
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Več kada smo kod Morave, koliki pritisak zraka treba biti napumpan na pumpi?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Na slici dobro izgleda a cijena je odlična ak stvarno sve štima sa njom,isplatilo se bi kupit,dijelova kolko ja znam ima kod nas,a kaj se atesta tiče sa time nisam baš nešto upoznat tak da če ti to netko drugi m orat reči
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Tko zna dal će se i ta moći registrirati i dobiti atest, mislim da nema mi protukapne dizne. Možda bi ti bilo bolje da na svojoj proširiš grane, i radiš tako, dok ne kupiš neku noviju s 3 rezervara, a s njom je milina raditi.. Nebo i zemlja, u odnosu na ove stare.
 

Najnoviji postovi

Na vrh