• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Kupio bi je da zamjenim postojeću s dvotaktnim motorom, da nemoram imati upaljena dva motora dok prskam vinograd a pari mi se da nije preskupo 1250kn .Svakako ostavljena je kapara u dućanu da je mogu probati.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
viewer.php
[/URL][/IMG]
0


Imam prskalicu Holder 600L i očito nisam dobro ispustio vodu ove zime,tako da su mi pukle dvije dize tj.držaći dize ili kako se zovu.Dakle cijelo "kučište" u koje ide diza i koje sprečava kapanje.Nažalost ne uspijevam postaviti slike da bi bilo jasnije.
Da li netko zna gdje ima za kupiti takvo kučište ili kako se zove.Da li se uopće mogu nabaviti djelovi za te prskalice i gdje jer trebao bi i cijev koja spaja ta kučišta.

Imam prskalicu Holder 600L i očito nisam dobro ispustio vodu ove zime,tako da su mi pukle dvije dize tj.držaći dize ili kako se zovu.Dakle cijelo "kučište" u koje ide diza i koje sprečava kapanje.Nažalost ne uspijevam postaviti slike da bi bilo jasnije.
Da li netko zna gdje ima za kupiti takvo kučište ili kako se zove.Da li se uopće mogu nabaviti djelovi za te prskalice i gdje jer trebao bi i cijev koja spaja ta kučišta.

Izgleda da će ovo biti veči problem nego što sam mislio,jer ne mogu nigdje naći.Ima li netko staru takvu špricu da prodaje dijelove? HITNO mi je!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Kupio sam polovnu prskalicu agromeh kranj 440l sa pumpom od 105 lit da li valjaju te prskalice i kakvo se ulje u njih sipa
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Prskalica je KŽK Kranj 300 l.. Sta trebam napraviti da mogu prskati sa prvom brzom i da mi trosi isto vode kao kad prskam sa drugom brzom sa Imt 539?
Ne svida mi se ovo spricanje sa drugom brzom, ako je imalo neravnije, kao npr danas u psenici, imam osjecaj kao da budu grane otpale..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ak sam dobro skužil troši ti previše vode po jedinici površine pa moraš poterati brže da to kompenziraš??

Kakve imaš dize gore??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Od kak znam za sebe s tom spricom se sprica s drugom brzom.. Inace tako mi trosi 300 l na ral.. A kaj da napravim da mi tu istu kolicinu potrosi, ali da spricam prvom brzom?
Mada regulator nije u funkciji i to bi sve trebalo mjenjati, a i ova potrosnja vode mi je preko prevec..
Misim da su dizne gore 004.. S tim spricamo kukuruz.. A i ove godine prvi puta psenicu, do sad nisam nikad psenicu sprical, ni protiv bolesti, ni protiv korova i uvijek je bilo dobro, a ove god ju muce i korovi i hrda..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A koliko ti je radni pritisak dok špricaš??

Ja imam vrlo sličnu špricu, slovenske proizvodnje,375 litri neki privatnik je delal krajem 80.-ih i kukuruz špricam s zemljišnim herbicidima također s 004 dizama i zide mi puna na ral i frtalj u prvoj direktnoj na 540 (sporiji kradan od 539) uz radni pritisak 2-4 bara.
A druga prskanja idem s 002 dizama i potrošim oko 150l vode na ral, uz pritisak od 2 bara, ako je ravno idem 2., a ako ne idem 1., svejedno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ne dela ni barometar na njoj, a na onaj ventil nisam nikad ni provjeraval.. Znam da je prije cca 10 god napravljena generalka na pumpi i tak sam se ja naucil s njom spricati, znaci druga brza i 300 l vode na ral..
Ali ja slabo i spricam, to je uglavnom od staroga posel, ali sve vise sam primoran sam spricati tak da bi htel raditi to kak se spada i dotjerati spricu u potpuno ispravno stanje, tj. da sve funkcionira..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bez barometra nećeš ništa napraviti, i ispravnog regulatora......na internetu možeš naći tablice, u kojima ti piše, koliki pritisak i sa kojim diznama daje određen broj litara po hektaru......meni u 2 brzoj sa 004 i 4 bara ode oko 160 litara po jutru, i uvijek tako špricam......ako negdje bude manje korova u kukuruzu (da ga skoro i nema), onda idem 3 brzom i sa manje gasa, pa manje i potrošim (ali mora opet biti takav gas, da dizne normalno rade).......jer bezveze je prskati ako baš nema ništa, a negdje ga opet dosta bude....
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Moram se pak umješati..na prskalici ne postoji "barometar",sprava za mjerenje tlaka zraka u atmosferi,,na prskalici se mjeri pritisak ili tlak s manometrom..i opet ponavljam...ali više nebum..obečajem..svaka prskalica treba koristit najmanje 2 vrste dizni, jedne prije nicanja (lepezaste) i nakon nicanja okrugli maglovit mlaz koji lagano naliježe na biljku ili korov. Ove lepezazste prave crtu kako bi herbicid bolje ušao u zemlju. Gledao sam u gudovcu dizne Lechler za vjetar i jedna dojde 75 kn, ali troše vodu kao i ove lepezaste, dok ove okruglog mlaza troše i 3 put manje od npr. 04 lepezaste, i nikak nisu za vjetar.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pitanje za korisnike i vlasnike prskalice leško,na kolko bi trebao bit pritisak dole na pumpi,znači kolko napumpat a kolki gore na manometru u toku rada,nemam nekog iskustva sa prskalicama a po susjedstvu mi svako drugačije kaže pa bi volio čut vaš savjet.
Trenutno je u pumpi pritisak 1,5 bara,tak je kupljena,i došla je sa crvenim mlaznicama 0,4,koristim ju za prskanje ječma i prskanje korova u kukuruzu tam negdje oko trećeg lista pa me zanima dal su te mlaznice dobre il bi možda trebao neke druge
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Jel bi mi mogo netko odgovoriti kolko kilogrma ima šprica otprilike ,jer tazmišljamo o kupovini a neznamo kak bi ju dostavili iz bjelovara,pa sam mislio preko pošte
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
A koja prskalica, koliko velika, ne može ti biti isto 300l i 1000l, ako ima netko u tvojoj blizini auto prikolicu doveze ti ju bez problema.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Od 300 litara je , još samo moram viditi možda se dogovorim pa otiđem s bratićem on ima prikolicu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ta prskalica nema više 50-70 kg,i mora stati u klasičnu auto prikolicu od 120-150 cm
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
dostava bi te izašla skuplja nego šprica,natoči nekome goriva i usput na kobase i eto šprice u dvorištu
 
Na vrh