• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mora se napuniti do pola s cistom vodom,i tamo se stavi u pogon,pa gledaju dal su crijeva ok,da ne pusta na spojevima,kako rade dizne i dal su ispravne,dal je manometar ispravan,dal ima ulja,dal je poklopac neostecen, i te sitnice... kardan mora biti ispravan,sa zastitom i lancem...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nisam primjetio da je netko napisao koja je cijena tog pregleda i dal je ista ili varira ovisno o velicini spremnika,,,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
mora se napuniti do pola s cistom vodom,i tamo se stavi u pogon,pa gledaju dal su crijeva ok,da ne pusta na spojevima,kako rade dizne i dal su ispravne,dal je manometar ispravan,dal ima ulja,dal je poklopac neostecen, i te sitnice... kardan mora biti ispravan,sa zastitom i lancem...

I kakva šprica mora biti?? Jel može ova jednostavna sa jednom bačvom ili??
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Može bilo kakva. čak i one iz NDH, pročitajte post 632, tko mora ove godine a tko do kraja 2016, nakon ispitivanja dobije se oavkva naljepnica..slika posuđena s drugog foruma.
 

Prilozi

  • 2qir01u.jpg
    2qir01u.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 87

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kakve veze samo ima kardan sa zaštitom,pa koji su to likovi,samo mužnja love i ništa više,mada koliko ima naših starih prskalica sumnjam da ne bude i malo provlačenja,to isto kao i što su rekli da auto koji ne prođe na eko testu ne bude se mogao regati,moš misliti,novci su tu pitanju
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh,tako je pisalo na uputama koje smo dobili prije pregleda... naravno da se skoro svaki kardan krati kad se kupi,a zastitu ima rijetko tko,bacaju se po šupama i podrumima,pa se onda groznicavo traze... ja sam na prskalicu stavio pojacani kardan od 15kg,jer sam jedino za njega nasao zastitu... :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Znaci, moral budem potrositi cca 1000 kn da mi prskalica moze proci na pregledu..
Treba mi novi regulator, manometar, a odmah stavim i nove ventile za zatvaranje grana..
Ali nije mi ni zao, makar ona i sad dobro zavrsava svoj posao, nek bude full ispravna.. Da nema tog pregleda nebi nista ni dirao na njoj, bar me ovi budu sad natjerali.. :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jest da je sve to skupo,ali se slazem s tobom,kad vidim s cim sve ljudi rade,padne mi mrak na oci. Treba biti nekog reda,na kraju krajeva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja imam prskalicu iz 80. i neke pa kulturno izgleda i sve je ispravno na njoj!!

I najvjerojatine joj budem ugradio triplex protukapne dize i mir par godina!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zato kaj mi je muka od mjenjanja dizni jednu po jednu, imam 04 i 02 i ovisno dal prskam s zeljišnim ili kontaktnim herbicidima mjenjam dize, a volio bi imati i fungicidne dize, one kaj daju okrugli mlaz.

Ak me nebi financijski previše koštalo 15 triplex-a rado bi si to ugradil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Jasno, više namjena.
Mislil sam da ih ni sad ne mijenjaš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
O mjenjam, mjenjam...za zemljišne idem s 04 radi veče količine vode po rali, a s kontaktnim idem s 02 i morem ju naštimat da troši oko 130l škropiva po rali, ma prava stvar je to, samo je zajebancija s promjenom diza, pa još dok idem uslužno špricat pa opet mjenjaj, a vrijeme ide. Ovak da je tripleks samo okret i vozi miško!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Eee, još da je centralna promjena...zakreneš jednu, a ostale slijede... :D:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja triplex jednostavno nisam htio kupit i nije mi nimalo zao. Trazili su me nadoplatu 500 EU novaca za to pa sam za 12 metarske grane kupio jos 24 nosaca dize od kojih komad kosta 7kn (isto kao diza). Kupio jos 24 zute i 24 plave Lechler dize i za sve njih jos po gumicu. Jedne skidam i druge namjestam za cca 3 min a ostalo 3000kn u žepu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ja da kupujem novu prskalicu tipa tvoje, prvo kaj bi gledao da ima triplex dize!!! Bez toga ni u snu!
Ja gledam da kupujem prskalicu jednom u životu pa nek bude prava!

Al pošto nema love budem riskirao tih nekih 1500 kn za triplex-a i gotovo, jedino mi onaj model iz linka gore ne odgovoara, neznam, dal postoji drugi model što se ušerafi u okiten cijev, dakle ne ovakav u koji se natakne cijev/crijevo!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene jednostavan sistem moje dize su 4 a rođakove 2 samo uzmemo špricu koja treba i ništ ne mjenjamo na njima .:icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh