• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod susjeda u Sloveniji pregled je koštal 37 eura nakon pregleda nitko ni je išel po selima tražit tko ima a tko nema pregledano i za sad mir . Šanana još ti nitko ne može u dvor bez naloga a kaznu navodno plačaš ako špricaš a ne ako imaš špricu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pa koja je logika da 5 minuta pregleda šprice košta više nego registracija traktora skupa s osiguranjem???
I to i dalje nije garancija da bu šprica radila jednako dobro slijedećih godina i da bu spricano na pravilan način.
Uobičajeno - forma bez sadržaja. . . Tipično za Hrvatsku...nažalost
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod nas ni je bilo 5 min nego prvi je bil 50 min možda im več dojadilo a sad ni je ni ok jer vrijedi za stare 3 god a za nove 5 god no ZJ u pravu si naša posla :x:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
10t kn dnevnog prometa bez materijnih troškova. ..posel za poželjeti... pa makar ga radil i jedan mjesec godišnje.
Lijepa godišnja plaća za jednog čovjeka.
Taj preged nebi smel koštati više od 100kn.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
I auto kada pregledaju nitko ne garantira da je ispravan iduću godinu dana. Mene više brine da li ćemo do 16.11. svi doći na red. Može se desiti da nakon tog roka ne mogu kupiti zaštitna sredstva. Još mi nitko nije odgovorio koja je prednost nosača dizne sa membranom naspram obične. Da li daje bolji mlaz, sitnije raspršuje i sl.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Da, ali na šprici prvi dan krivo otopiš prah i više ne radi kak treba a da to i neznaš. Na vozilu odmah vidiš ak ne valjaju kočnice ili svjetla, npr.

Ove s membranom imaju efikasniji način zatvaranja, dok su same dize iste.

A kaj je s onima koji posuđuju šprice ili nekom plaćaju uslugu špricanja? Kakve oni imaju veze s pregledom i zakaj nebi mogli kupovati zaštitu?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
A i kaj je s onima koji prskaju sa raznim leđnim atomizerima i špricama. Nema šanse da zabrane kupovinu sredstava za zaštitu jer doma svatko ima nekakvu leđnu špricu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni je drama nego nedorečen propis i njegova primjena u praksi :icon_toilet:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel ima tko prskalicu od Kozarske dubice? Vidio sam na sajmu isto je EU a jeftinija je od agromehanike skoro duplo!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako je duplo jeftinija kupi bez pitanja. Sve je to u stvari isto, posude im vjerovatno pravi jedan dobavljač, proizvođaća pumpi u Europi ima dva ili tri i sada pitanje od kojega se nabavlja pumpa, crijevo je ceijevo, a dizne isto pravi par kooperanata. Nisu šprice kruh i mlijeko da se svaki dan kupuje i da se dnevno slaže na stotine u tvornici. A ovu iz Dubice nekako prošvercati i OK, ako nisi u PDV.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Jel ima tko prskalicu od Kozarske dubice? Vidio sam na sajmu isto je EU a jeftinija je od agromehanike skoro duplo!

Koje su im cijene prskalica sa EU normama ako netko zna i ima li netko njihovu nekakvu web stranicu?
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ne mora se nista svercati. Sprica se moze kupiti normalno u hrvatskoj jer je po EU standardima. Cijena one od 400 l na proljetnom sajmu u Gudovcu je bila 7500 + pdv, a od agromehanike 16000 kn
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nešto sam čuo da će bit subvencije za kupnju nove prskalice pa me zanima dali je to isto neko negdje čuo,gdje će to bit i dali za sve ili samo za određene županije ili općine ili za pojedince?
 

Najnoviji postovi

Na vrh