• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Izgleda da oni šaraju po Hrvatskoj, nedvno su bili oko Bjelovara sada već u Đakovu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Navodno će u Jaski i okolici pod kraj rujna biti pregled traktorskih prskalica i atomizera proizvedenih prije 1995god.. Onima iz okolice na znanje.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pročitao sam skoro sve što se napisalo za traktorske prskalice a i za atomizere. Meni treba prskanje za: manji vinograd, maslinik oko 250 maslina i nešto voćaka. Vinograd se može prskati samo s crijem, masline su dvo i tro godišnje do dva. Razmaci redova su 5 - 6 metara.
Osim maslina prskao bi korove po krumpirima i prihranu krumpira. Moja dilema je atomizer a opet bi mi trebala prskalica. Nova bačva s tri rezervara je preskupa. Za sada bi se odlučio za prskalicu i to polovnu kojom bi mogli uz pomoć dodatnog jednog ili dva crijeva prskati lozu i masline dok ne narastu na 4-5 m u vis. To ne može biti za 10ak godina. E sad me još interesira koja je pumpa bolja kod prskalica membranska ili klipna? Klipna postiže više pritiske pa se može postići viša visina prskanja.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kad pišeš a ne gledaš što napišeš. U gornjem postu trebalo je pisati: Nova prskalica s tri rezervoara je preskupa.

Jesu li bolje klipne pumpe od klipno-membranskih za prskalice?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Danas sam doznao da se za Jasku i okolicu pregled prskalica i atomizera organizira 16.10.2014.god. na sajmištu u Jaski i na Plešivici pred vinarijom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Naljepnica na moravi staroj 30 god. i sada tri godine mir. To što je taj naziv i te godine je samo marka a sve ostalo je obnovljeno ili stavito novo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
A kaj bude s nama koji nismo "registrirali" prskalice, a vec je bio pregled u nasoj okolici?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skupi još 9 zainteresiranih i pozovi da dođu kod vas ako obijezbediš mjesto tebi će pregledati gratis .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ali kaj bude ako se uopce ne pregledaju prskalice?
Ja neznam jel je ko iz naseg sela isao na taj pregled..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Sve to polako ide nekakvom redu. Do sredine studenog iduće godine trebati će položiti i test za primjenu zaštitnih sredstava bez kojega se neće moći kupovati veća pakiranja herbicida i ostalog. Stalno mi je u sjećanju slika jedne susjede koja je dvije kile radazina u prahu iz čarape posula na svojih petstotina hvati kukuruza da ne mora nekome platiti špricanje. Tko radi veće površine pazi na svaki deci sredstva, a manji uzmu litru a možda mu je dosta i pola litre i onda da bude siguran da će dobro djelovati potroši sve.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Bitni dijelovi gotovo od svih prskalica kao što je pumpa i razdjelnik su ti od nekoliko poznatijih proizvođača tako da dijelova uvijek imaš.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo i kod mene danas bio pregled prskalica,pošto moja stara godinu i nešto sitno nisam morao ić na pregled,donio samo papire i platio 80 i nešto kn i dobio potvrdu i naljepnicu
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jel zna tko dal ima kakav raspored pregleda prskalica jel u okolici sb ja nisam čuo daje bio i jedan pregled prskalica?
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
u ponedjeljak je kod mene pregled prskalica cijena 570 kn i zanima me što ja s tim dobivm ili gubim ako nejdem.Danas ju moram složiti pošto je pumpa izvađena kupljena nova prije 5-6 godina MIO-STARDAND 330
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Šta će biti ako se ne pregledaju prskalice nitko pravo ne zna, ali isto tako je bilo i sa upisom u Upisnik OPG i još nekim stvarima. Može se desiti da te zaustavi policija i neki inspektor i oglobe ako nisi pregledan.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Pozdrav, kupio sam ovu prskalicu ali bez pumpe. Dali netko možda zna koja je ovo prskalica i koja bi pumpa išla na nju? Zna li netko gdje ima rabljenih ili repariranih pumpi za nabaviti ili nekoga tko to radi?
24w50qw.jpg

20z4509.jpg

2hi31g5.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh