• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
đelac:eek:vo mi je malo čudna razlika :(grin):

Dali je baš ista oprema kod obje šprice??
Čije su to šprice kaj Panex prodaje??
Čije ventile i elektroniku imaju ??

Neka razlika mora biti,pa tu je 36 000kn u pitanju..
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
To su poljske sprice jarmet....obicna bez iceg ti dojde 15000 ,onda je plus 11000 kuna su grane 5000 je jaca pumpa...950 triplex dizne,3 rezervara,plus elektoventili otvaranje iz kabine...0ko 40000 tisuca je imam ponudu od jrdnih i drugih...esko je bez veze toliko podigel cijene tvoja je bila ak se dobro sjecam 56000 al ove je sad previse
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma Leško puno traži a nisu mu baš tak dobre šprice,imam kolega koji imaju dosta zamijerki na njih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ne vjerujem da jedna obična šprica košra 80.000 kn, jebote život, kam to vodi??? Prokleti kapitalizam!

Svi ti igrači budu propali s tim cijenama, SVI!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nije bas obicna,no svejedno je previse..
600l sa 3 rezervara,triplex dizama,12m grane, otvaranje sekcija i podesavanje pritiska iz kabine je kostala cini mi se 36tkn pred 3 godine. Govorim o lesku. Neznam koliko kostaju hidraulicne grane,ali puno je tih 80tkn.. Koliko onda agromehanika kosta s tom opremom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U 3lepe mamine...90 tkn???

Meni se sviđa bijela agromehanika 600l sa tim kerefekama koje su na njoj, al neču ni pitati za cijenu!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sam mislio Leškovu 600 litara uzeti, ali sada možda uzmem i ovu Poljsku sa talijanskom pumpom. Ista oprema, a razlika cca 10 000kn. Budem pričekao sajam u Gudovcu pa da razgledam okolo malo da se vidi kvaliteta izrade. Ali ne vjerujem da je loša, mada mi se vizualno više sviđa Leškova.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ja ne vjerujem da jedna obična šprica košra 80.000 kn, jebote život, kam to vodi??? Prokleti kapitalizam!

Svi ti igrači budu propali s tim cijenama, SVI!!!

Prije će propasti svi koji pomalo nešto rade a ništa profesionalno a i mnogi drugi. Ja se sjećam one pjesme "America i Engleska bit će zemlja proleterska". Evo ga još malo samo što nijesu postali proleteri. Razlika je između njih i nas što oni ne znaju nego za kapitalizam. Gorivo kod njih je 4 kune, na traktore nemaju poreza imaju stimulacije i prodaju sve što proizvedu. U Švicarskoj imaju više jahti i marina nego u Hrvatskoj vjerojatno dva puta. Bazena po selima ni broja se ne zna. Ja susjedu na selu uzorem đabe a on subotom spava do 10 a ja se do tada umorim i ne pita treba li ti pomoći.
Moji vršnjaci koji su pošli u Ameriku radili su dvije smjene. Susjed koji je zaradio penziju u Njemačkoj radio je kao mehaničar i drugu smjenu petak, subotu i nedjelu kao taksista. Sad on dva puta ide na vijađ godišnje i da mu ja budem zavidan. Previše sam se raspisao.
Nemoj gledati koliko nešto košta nego što ti možeš učiniti s tim strojem. Ja cjeli život radim dvije smjene.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Nemoj gledati koliko nešto košta nego što ti možeš učiniti s tim strojem. Ja cjeli život radim dvije smjene.

Ja drugačije gledam. Uvijek prvo CIJENA. Za isti posao da možeš dobit/proći što jeftinije. Normalno gledaš šta s tim strojem možeš napraviti, ali prije toga cijena. (Ekonomska računica)
Primjer toga, je kupovina auta. I sa jednom Škodom, VW-om, možeš dobit jednak prijevoz,tj. nema razlike, kao i sa BMW-om, ili Porshe-om.
Želim reći da je cijena ipak zadnja, i glavna.
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali ima tko sliku kako izgleda otvaranje/zatvaranje sekcija iz kabine, ali da nije elektronika? Gledam malo po internetu pa naišao na to, ali nigdje slike o tome.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Imam ja na atomizeru lijevo, desno, zajedno i zatvoreno. Obican ventil sa nosacem. Ako te zanima
 

Najnoviji postovi

Na vrh