• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sredstva za špricanje su preskupa da bi kupio sebi neku jeftinu špricu..:(mm):

U večini slučajeva sam skeptičan prema novome,ali negdje gledam samo novo..
Špricu nikad nebi kupio rabljenu..Nova šprica če mene izdržat 10godina najmanje,a mislim da i svakog tko ju kupi..U 10 godina na njoj mogu zamijenit koje crijevo,diznu,ili neku drugu stvar koja s vremenom "oslabi"..Drugo su stvari koje se potrgaju mojom krivnjom..

Ako se kupi rabljeno,treba računat izmjenu svih dizni,i crijeva,treba pumpu slagat,treba razvodnik složit da bude kak spada..To sve ima svoju cijenu..

Na novo se dobije neka garancija,povrati se PDV i ide u trošak..

Kod mene je nova LEŠKO šprica,sada več ide 3-eća,sezona,bez greške..
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ja ne vjerujem da jedna obična šprica košra 80.000 kn, jebote život, kam to vodi??? Prokleti kapitalizam!

Svi ti igrači budu propali s tim cijenama, SVI!!!


Amazone UF 1201, elektornika, nivelacija, tirplex itd itd +-135 000kn + pdv ...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Marko nisi u pravu,ja sam uzeo u njemačkoj polovnu hardijevu špricu,tri godine več radim s njom bez problema,sada ju prodajem i kupio bi novu radi troškova,a šprica je odlična,prije dva mjeseca pregled napravljen na njoj,sada sam tri godine miran ako ju prije ne prodam,i opet bi uzeo takvu 600 litara,plivajuče grane.Švabo mi dao sa njom vijetrene dizne,ja sam kasnije uzeo dvojke,i špricam hektar sa 125 litara vode,a nije nova,znači nemora samo novo biti dobro.Imam jednog kolegu koj je dao 170 tisuća kuna za amazoninu špricu,svaka čast.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imaš je na njuškalu,cijena je 8000 tkn,zakopčana za štoreta,sada sam obnovio oglas.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
što se tiče cijene šprice ali i opčenito drugih priključaka opet su trgovci počeli dizat cijene jer su nanjušili ovu priču o raznim novim "ipardima" kao i onda kad su bila kapitalna. evo sve je više reklama po novinama i internetu tipa -samo dođite mi ćemo vam napraviti i zahtjev prema ministarstvu- ;-)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da, samo što si za kapitalno poslao papire i to je to, a iz iparda i ruralnog razvoja ne možeš zadovoljit uvjete da rak raka j...

Uglavnom ovak malo ugrubo gledano mislim da ta Akpilova sa hidraulikom, triplexom, elektroventilima i još kakvim dodatcima ne može izaći više 50000 kn.
Za 30000 kn razlike ja bi probijao led s njom kad već nema nitko iskustva.

Samo da još napišem tu jer ne znam di bi, položio sam juče eto za otrove i prskalice.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da, samo što si za kapitalno poslao papire i to je to, a iz iparda i ruralnog razvoja ne možeš zadovoljit uvjete da rak raka j...

Uglavnom ovak malo ugrubo gledano mislim da ta Akpilova sa hidraulikom, triplexom, elektroventilima i još kakvim dodatcima ne može izaći više 50000 kn.
Za 30000 kn razlike ja bi probijao led s njom kad već nema nitko iskustva.

Samo da još napišem tu jer ne znam di bi, položio sam juče eto za otrove i prskalice.

Zašto misliš da ne mozeš zadovoljiti uvjete? Možda ne sve da dobiješ 90% povrata,ali 50% bi mogao svatko...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Ja ako bum imal uvjete zel bum kvarneld spricu 1000 litara sa ful opremom...cijena je 15500 eura...spricanje san jucer ju gledal i nemoze se usporedivati prema lesku a kamolo prema ovoj poljskoj
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Večina šprica je na jedan kalup,Leško,Agromehanika,Lemken,Akpil i tome slične,sve imaju istu elektroniku,iste ventile,čak nekoju imaju i iste rezervoare..Razlike je samo u konstrukciji cjele šprice,ostali djelovi su isti..

Mislim da se od njih najviše ističe: Amazone,Kverneland,Hardi...i možda još neke manje poznate..

Ako pogledamo ovu "prvu skupinu šprica,ja bi gledao onu koja je najjeftnija,i za koju ima djelova najprije..

U drugoj skupini je sitacija isto takva...Sve je stvar osobnog izbora..
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Marko sve šprice imaju pumpu, rezervoar, dize... i tu su jedino iste, a kvaliteta tih dijelova je nebo i zemlja, nije ista kod lemken i leško tu prvo mislim na šlaufe kod leško obični armirani, a de si to videl kod ove kako kažeš prve grupe, pa onda kvaliteta ventila koji nakon par god. abšicaju i pucaju. Imam hardi špricu koja je dosta stara (kupljena nova) na kojoj su prva crijeva nimalo ispucana, na kojoj protukapni vantili nimalo ne puštaju a nikad nisu bili menjani znači prvi i kupil sam drugu (ova se prodaje) sad malo veću, ali rabljenu i to opet "zapadnu" holder i nije mi krivo jer mnogi budu rekli dijelovi su skupi ali kad to traje onda ti nije žal nego da stalno nešto menjaš. To je maje malo mišljenje, a isto tak da je to se novo malo preskupo
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam na svoju stavio novi razvod sa pet sekcija od agromehanike,i novi manometar,ima izlaz za kardan iza pumpe,to je da se može i atomizer na nju staviti,klipna pumpa,kažu da su to viječne pumpe,neznam koliko bi nova koštala takva,ali sigurno vrijedi svake kune.Ja bi reskirao da ju prodam kupio bi tu poljsku novu.Jedna je kod mene stigla u selo prošle godine,dobra je za sada.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ja ako bum imal uvjete zel bum kvarneld spricu 1000 litara sa ful opremom...cijena je 15500 eura...spricanje san jucer ju gledal i nemoze se usporedivati prema lesku a kamolo prema ovoj poljskoj

Koliko je prazna prskalica teška i sa kojim traktorom ju misliš nositi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh