• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mora se napuniti do pola s cistom vodom,i tamo se stavi u pogon,pa gledaju dal su crijeva ok,da ne pusta na spojevima,kako rade dizne i dal su ispravne,dal je manometar ispravan,dal ima ulja,dal je poklopac neostecen, i te sitnice... kardan mora biti ispravan,sa zastitom i lancem...


da li prskalica mora imati onu pločicu sa tehničkim podacima, ili može bez toga......jer razmišljao sam uzeti možda novu prskalicu, što ljudi prave, sve je novo, al nema te pločice......i naravno, cjena prskalice je manja u odnosu na renomirane proizvođače, a sve je isto......radi se o prskalici od 440 litara.......ova moja sada ima pločicu RAU-Maribor.....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za plocicu ti ne znam,moja ima, a imale su i sve ostale na pregledu,koliko sam skuzio,pa nisu ni mogli nikog zezati radi toga... pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema,bitno da je ostalo ispravno...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja danas dobio papire, odnosno poziv za tehnički pregled, krajem drugog tjedna je u našem mjestu pa ću ju pripremiti do tad da sve bude kak treba.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
jel se prskalica može dovesti kombijem ili auto prikolicom na pregled jer 11 mj bude došao samo tako .
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Tretiranje sjemenskog kukuruza za Pioneer

Spremnik 3800 l, raspon grana 27 m.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=V4C0Snaje-g[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=g8feLWoAZm0[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jel se prskalica može dovesti kombijem ili auto prikolicom na pregled jer 11 mj bude došao samo tako .

Mislim da NE!

Predpostavljma da bi striktno morala biti zakopčana za traktor da se mogu izvršiti sva testiranja!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Prskalica mora biti na traktoru jer mjere broj obrtaja kardana, pritisak na izlazu iz pumpe, pritisak na dizama, a to nemožeš sa auto prikolice. Jedino ako idu dvojica, jedan sa traktorom i svojom prskalicom a drugi svoju doveze.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas sam bio prisutan kod pregleda prskalica po prsalici treba oko 20 do 30 minuta uzimaju 20 prskalica za pregled cijena bez popravka 590 kn , u Sloveniji 37 eura .Buduči da nisam došel na red dobil sam potvrdu o dolasku .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Šta znači potvrda o dolasku na pregled?

Trebao bih zbog tih pregleda obnoviti malo špricu pa me zanima koja je razlika između običnih nosača dizni i nosača sa membranom? Ne u cijeni nego u radu, u cijeni je 1:2,5.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kod običnog nosača dizne potrebno je imati sito s nepovratnim ventilom (protiv kapanja) dok nosači s membranom imaju obično sito jer membrana spriječava kapanje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ovak to izgleda...nije nikaj strašno, nikakva posebna ispitivanja, čista rutina.
Provjera svih spojeva, crijeva, manometra, bitno da ništa nigdje ne curi i da su dize dobre, testiranje se izvrši, platiš tarifu (do 12m zahvata) od 590 kn i dobiš naljepnicu i to je to!

Kome nešta nije ispravno mjenjaju mu tamo na licu mjesta (dize, sita, crijeva) i to nakon pregleda dodatno plačaš!











 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A kak oni znaju ko ima špricu a ko ne?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Možda gledaju u OPG upisnik ili pošalju javnu obavjest. Neznam zašto se stide ovi koji su bili reći kako su pozvani.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Traže od HAK-a pregled traktora i uspoređuju sa OPG-ima takvu sam dobil imformaciju i ako organiziraš 10 članova u svom mjestu tvoj pregled je gratis . Pozvani u poštanskom sandučiću našli obavijest .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, ja sam dobio pismenu obavjest, odnosno svi u našem selu kad je pregled i što sve treba napraviti i pripremiti.

Naime, odmah nakon pregleda vrši se upis u ministarstvo da je pregled obavljen i taj OPG je miran 3 godine, nemože mu nitko ništa.


A kaj se tiće toga kak oni znaju ko ima prskalice...pa ja mislim vrlo jednostavno, nemoraju ni znati...
Dođe ti inspekcija na grunt, vide da imaš prskalice, traže dal je tehnički pregledna, ako je vide naljepnicu i sve 5, ako nije slijedi kazna, jer jedino je bitno da se uzme novac od seljaka, on jedino još ima nešto novaca...
 

Najnoviji postovi

Na vrh