• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
E pa nemaš da, pogotovo u neravnom terenu.. Bolje da je malo šire nego da gaziš s beracem ako je preusko..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zna se koliko vode ide na hektar po otrovu gledao sam špricu uživo od susjeda .
Ja bi radje slovensku opet kupio.
Puno jednostavnije a i bolje .
Glupa mi ona vintica za podizati grane .
Totalno su nabacali stvari pumpa je talijanska valjda poljaci inače i nezmaju kvalitetne strojeve tako da će vrijeme pokazati.

Ja stvarno neznam gde ti vidiš problem, mora da te je vreme pregazilo kad tako pišeš.
Glupa ti je vinta za dizanje komplet grana, pa to je stvar da nemože biti bolja. Znači tebi je bolje kad su grane zašerafljene sa 4 šrafa za nosač i ne mrdaju, pa kad dođeš u visoki kukuruz ili žito nemožeš dovoljno podići špricu na hidrauliku, ajde odšerafi pa podigni kad nemaš vinticu...e bajo moj, nema te nigde s takvim razmišljanjem.
A tek nivelacija, kakva je to zlatna stvar na neravnom terenu...

Jedina stvar na tim poljskim špricama prema kojoj sam ja malo skeptičan je sama pumpa, sve ovo ostalo nema problema ako se pazi, samo se nadam da bude dijelova za pumpu za 10-15 godina.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA pumpa se može popraviti ili staviti druga to je najmanji problem . Na HU-6 su često crkavale Talijanske (kineske) pumpe pripasala se od malog usranog (najjeftinija ) i ide dalje .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Za pumpu je najmanji problem, kupis za normalne novce drugu pumpu i tjeras dok se ne raspadne plastika na spremniku :icon_eyes:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Ja sam opet skeptican prema samoj konstrukciji.
Na ag440 pucala je sasija i grane bar deset puta. Ventili, pumpa se promjene, poprave ali variti ispravljati ne dolazi u obzir. Tako da ako se pokaze cvrstom onda je odlicna kupovina. Za zahtjevnije su tu ipak hardi, amazone...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imamo leško 350l i šasija je toliko slaba da se uvija kad se nosi puna šprica, ali još nigde nije pukla, dok recimo stara MEP šprica (preteća leška) ima dosta čvršču šasiju.

Nekak se ne brinem oko te šasije na Jar-Met ili Biardzki špricama, ako paziš sigurno nebude puklo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja stvarno neznam gde ti vidiš problem, mora da te je vreme pregazilo kad tako pišeš.
Glupa ti je vinta za dizanje komplet grana, pa to je stvar da nemože biti bolja. Znači tebi je bolje kad su grane zašerafljene sa 4 šrafa za nosač i ne mrdaju, pa kad dođeš u visoki kukuruz ili žito nemožeš dovoljno podići špricu na hidrauliku, ajde odšerafi pa podigni kad nemaš vinticu...e bajo moj, nema te nigde s takvim razmišljanjem.
A tek nivelacija, kakva je to zlatna stvar na neravnom terenu...

Jedina stvar na tim poljskim špricama prema kojoj sam ja malo skeptičan je sama pumpa, sve ovo ostalo nema problema ako se pazi, samo se nadam da bude dijelova za pumpu za 10-15 godina.

Kad budeš šprico velik kukuruz onda bolje da ne radiš niš ako si do toga došao.
Bespotrebne stvari štelat pritisak i jedna dizna za prihranu jedna za špricat.
Svake godine leško radi ko urica i bez kvara .
A to izmišljanje tople vode je samo da se kupuju dijelovi.
Samo kupujte da opet kupujem kupio bih slovensku špricu.
Ti novi poljski strojevi su sklepani zbrda zdola.
Kome paše neka si kupi to je povoljno trgovcima dobiju na kile pa zato prodaju .
Ko one kineske rotobrane.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Dok se ne proba nemre se ni znati. I ja bi rado Amazone kao i 99% forumaša ali eto nekak nam se ne isplati to kupovati.
malog nije samo vrijeme pregazilo nego dosta toga. Barem po njegovom razmišljanju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nakon pročitanih par strana, već sam se malo zamislio o kupnji poljske prskalice.

Najviše me brine da li će se za par godina moći koristiti prskalice sa jednim rezervoarom, jer meni takva prskalica je sasvim dovoljna, a opet, ako bi i kupovao novu poljsku, onda gledam sa 3 rezervoara.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
meni je dosla danas jar met ..i odma je isla u probu i za sad prezadovoljan..dosta je masivna..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da, izgledaju dosta masivno, meni treba prskalica za imt 533, pošto imam rau od 440l, i s njom ide dobro, ove poljske bi trebao gledati od 300l, mislim da bi onda bile tu negdje po težini.

Đelac, ubaci sliku
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kakva Amazona,pa košta sto tisuća kuna više,tko to može platiti.
Pumpe nisu problem,kupi se druga ako se pokvarena neda popraviti i teraj dalje.
Ja garantiram da te novce koliko sam ja svoju platio svakako sigurno vrijedi.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Nije ne moze opravdati duplu cijenu naspram tih poljskih, a te poljske svakako vrijede te novce, i vjerujte, nisu slabe definitivno... A ko ne pazi, i tenka bi sj*bo.. Pumpe su talijanske, regulatori koliko sam vidio ko i na Leško.
.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pozdrav svima, zanima me da li postoji filter koji bi se mogao dodatno ugraditi na prskalicu uz vec postojeci koji se nalazi na dnu same prskalice. Znaci neki koji se spoji negdje a ne ovisi o vrsti regulatora i ostalog?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da, izgledaju dosta masivno, meni treba prskalica za imt 533, pošto imam rau od 440l, i s njom ide dobro, ove poljske bi trebao gledati od 300l, mislim da bi onda bile tu negdje po težini.

Đelac, ubaci sliku
Taman sa granama od 10m moglo bi i malo veće ali je zeznuto voziti po grbavom terenu

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pa to ovisi kakv regulator imas, Ja trazim neki filter koj ine ovisi o vrsti regilatora (znaci ne ide na njega) nego se spaja negdje s crijevima
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
dosta je masivna..

Moravu od 440 l i 8 m granama prevrćem kud i kao hoću. Jar-met od 400 l i 10 m granama šurjak i ja smo skoro pa jedva skinuli sa prikolice. Malo me iznenadila sa težinom. Sad je šurjak, na moj nagovor, namontiral kotačiće jer sam joj nemre ništa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Pa to ovisi kakv regulator imas, Ja trazim neki filter koj ine ovisi o vrsti regilatora (znaci ne ide na njega) nego se spaja negdje s crijevima
Pa o tome ti je on i pisao, nema veze sa regulatorom taj filter.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Vidim da se lomite dosta oko poljskih prskalica . Nema tu straha da to ne valja . Ovde ih ima kompletnih Skotarek prskalica i sve su ok cak i cvrsce od nekih izvikanih jer poljaci cesi i ostali imaju prilicno kvalitetan celik .

Moju sam prskalicu sam napravio od a do s . Kupio delove ( bure 600l+60+10 , tripleksi na 10 metara poljski, razvodnik sa 6 sekcija mala privreda koji lepo radi , i pumpu ) .
E sada pumpa pumpa je 100l poljska kopija rau dvoklipna i radi ko zmaj a bila je najjeftinija cak povoljnija od vecine 65-o litarskih novih pumpi . Moje misljenje da te poljske vrede svaku paru za turske ne znam .

Ivan ako kako ima prilike nabavi bure sa 3 rezervara jer tek kada se krene sa takvom raditi vide se sve prednosti u upotrebi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh