• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
A to si i ja nekako mislim al reko ajd da pitam.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Na traktoru je ler gas a ručica je u položaju za špricanje i pokazuje 5 bara. Manometar je provijeren i dobar je.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Svi savjetuju špricanje između 3.5 i 4 bara. Da imam stalni pritisak i od 5 bara ajd još bi i to prošlo al kak dodajem gasa tako pritisak ode gore.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerojatno je preveliki prednapon opruge ..možda ima koja podloša unutra , ili reklamiraj ako nebi sam rastavio
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo moje u akciji.Puno je lakša od prošle Hardi.
 

Prilozi

  • 20160502_170403.jpg
    20160502_170403.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 167

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svi savjetuju špricanje između 3.5 i 4 bara. Da imam stalni pritisak i od 5 bara ajd još bi i to prošlo al kak dodajem gasa tako pritisak ode gore.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Kad otvoriš glavni ventil na regulatoru, dal su ti mali ventilići za regulaciju diza na granama također otvoreni??

Zna se desit ako su zatvoreni, a glavni otvoriš pumpa nabija pritisak, nemože toliku količinu preliti na povrat.

Uglavnom, ako ikako možeš izbjegavaj Leško dijelove, uzimaj Agromehaniku, kvalitetnije je i bolje funkcionira.

Imam dvije slične šprice, na jednoj je sve original Leško i ta stalno zeza s pritiskom, konstantno ga moram podešavati na kotaču, a na drugoj je komplet razvod od Agromehanike, ta radi kak ga nariktaš, nema podešavanja non stop i konstantni je pritisak u odnosu na ovu Leško.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Problem je riješen danas popodne a bio je stvarno banalan. Brat je to slagal gore i nije dosta otpustil taj ventil na regulatoru sa kojim se pritisak štela, bojal se da ga ne odšerafi [emoji1] , i odmah je digal paniku.
Ja kad sam došal i probal skužil sam kaj je i bez problema sam nariktal na nešto manje od 4 bara. Sad da se malo posuši budemo ju isprobali da jednom komadu samo sa vodom da vidimo kakva je potrošnja.

@šanana, prskalica je inače u orginalu " metalna rau maribor" 380 lit. Pred 10- tak godina je stavljena druga pumpa od Leška protoka 60 lit. Već duže vrijeme je regulator koji je bio na njoj dosta loše radio i sad smo ga mijenjali. Jedine regulatore po prihvatljivoj cijeni koje sam tu našao su taj od Leška i nekakvi od srpskog proizvođača za kojeg su mi rekli da ga zaobiđem u širokom luku. U jednom dućanu je mislim bio i od Agromehanike ali je koštao preko 800 kn šta mi je puno novaca.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Šta sa tolikim traktorom prskaš?

Nešto prskam sa Renolom a nešto sa Zetorom.
To sam soju prsko,a Renol je izbor jel mi je brži i punu špricu nosi bez problema,a Zetor ju nemože nositi punu a bilo je žurbe.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma digne on nju,i stavim ja utega napred,ali dosta mu je to teško,onda uzmem Renola i nema brige.
 

mlnmnc

Novi član
Tu od
18 Svi 2016
Poruka
5
Gde se menja ulje kod Morava prskalice od 660l?

13236091_559786000868645_1103310770_n.jpg

U pitanju je Comet B.P 60/20 pumpa.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
pooz, ekipa :)
molim za pomoć. dns mi došla nova prskalica Leško, 300l.... sad nemam kardana za nju!?
Koji kardan ide za to, imali kategorije, nekaj posebno ili ?
Razmišljao sam staviti kardan od malčera, ali to je preglomazno za onu malu pumpu, miss da bi je potrgalo...?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Gde se menja ulje kod Morava prskalice od 660l?

13236091_559786000868645_1103310770_n.jpg

U pitanju je Comet B.P 60/20 pumpa.

Tu na ovom čepu iznad slova M , moraš skinuti pumpu dolje, ili cijelu špricu okrenuti naopačke :icon_biggrin: NHF šalim se jer je blesavo da nisu stavili nikakv čep za ispust.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pooz, ekipa :)
molim za pomoć. dns mi došla nova prskalica Leško, 300l.... sad nemam kardana za nju!?
Koji kardan ide za to, imali kategorije, nekaj posebno ili ?
Razmišljao sam staviti kardan od malčera, ali to je preglomazno za onu malu pumpu, miss da bi je potrgalo...?

Ako imaš doma kardan koji ti dužinom odgovara možeš ga staviti bez obzira koliko je težak, ništa joj neće biti.
A ako pak hočeš kupiti novi kardan, traži neki najslabiji, taj ti je za šprice, sakupljače, sijačice...znači najobičniji kardan za 200-300 kn
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
400 l, grane 10 m. Isprobana doma malo prije na dvorištu. Sve nevjerujem da more sve raditi kak treba :(inlove):. Morava nikad nije radila kak treba. Ovo če biti milina raditi. Jedino nisam sretan sa diznama. Dobio sam 2, 3 i neku za prihranu ali ta polijeva ne šprica, a šurjak je prije mjesec dana dobio dizne 2, 3 i 4.
 

Najnoviji postovi

Na vrh