• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na količinu od 5000m2 je bespotrebno ali bome na 5ha već malo razmišljaš a na 50 je svakako potrebno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Okretaji kardana su oko 400o/min,nemogu točno odredit
Dizne su 0.4 Aba,stare su 6 godina,i godišnje oko 60-70ha odrade
Uglavnom,smanjio sam pritisak za oko 0.5bara,i potrošnja je došla onak kak bi trebala..

Pod večer kupljene nove dizne isto 0,4 IDK od Lechlera,sad ih samo treba isprobat..

Neku potrebu za triplexom nisam vidio,imam ga na šprici ali u 6god ga nisam koristio,sve ide na dizne 0.4,i nisam primjetio neke nedostatke..
Ali eto,po rječima tu nekih i još par ljudi koji rade sa dizna 0.2,probat ču okrenut na njih kad pem špricat kukuruz u korekciji..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mario cestitke na kupnji nek ti dobro sluzi.

Marko starije dize hoce trosit vise, prosire se, nece kod onoga ko radi 10-15 ha godisnje. Ako radis 50-70 ili 100ha normalna je stvar da ce se prosirit. Jedan od razloga povecane potrosnje moze bit i preklapanje redova tkz "uklinci". Tu se dupla spric. Postoji mogucnost da ti manometar laze i prikazuje netocan tlak. Dovoljno je tih 0,5 bara pa da nestima potrosnja. Jednom mom susjedu su na tehn pregledu sprice izmjerili da manometar lago za 1bar. Zamjenili ga za 100kn. Tvoja je sprica relativno nova al opet nikad neznas sto je u pitanju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eto,nadam se da su samo dizne problem,nisam stigao isprobat jer sve pošpricao sa starim diznama,sad kad pem u žetve ču znat..
Žao mi samo kaj nismo sad uzeli uzeli 0.3 dizne,ali budemo i njih nabavili..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zato ja nisam čekao dostavu,otišao sam sam po nju.
Dobra je prskalica,imao sam Hardijevu prije,a prije Agromehaniku,ništa to nije drukčije,na svima sam imao dizne dvojke,i dobro su radile,održavanje je bitno kod svih,i sve budu dobre,sada je samo stvar koja koliko košta.Mislim Agromehanika da ima preteške grane,nezgodne za otvarat i zatvarat,a cijena je previše visoka.
Ova ja jako dobro smišljena i napravljena,lagana,pristupačna za zakopčati što je jako bitno.Ima još nekih detalj al da ne nabrajam dalje,u glavnom za te pare koliko košta pre dobar je stroj,s obzirom koliko košta Leško ili recimo Agromehanika,duplo skuplje a nisu u opče toliko bolje s obzirom koliko koštaju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Nismo ni mi (šurjak) nego otišli po nju. Ja isto čekam neke pare koje su mi dužni pa valjda napokon idem po nju.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kaže mi trgovac da se jako puno prodavaju te prskalice,mogla bi im cijena skočiti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tebi je triplex bespotreban, drugima nije.

Zna se koliko vode ide na hektar po otrovu gledao sam špricu uživo od susjeda .
Ja bi radje slovensku opet kupio.
Puno jednostavnije a i bolje .
Glupa mi ona vintica za podizati grane .
Totalno su nabacali stvari pumpa je talijanska valjda poljaci inače i nezmaju kvalitetne strojeve tako da će vrijeme pokazati.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ima puno starijih prskalica pa rade,tako da ova nova mora biti samo bolja.Koja nauka sa time,pumpa tera kroz razvodnik preko filtera u dizne,ako nešto nevalja zamijeni se i radi se dalje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Vrijeme ce pokazati, mene zanima ona od 500l, i nova je, a da li je bolja od moje stare 30 god, to jos nitko nezna, moja je rau 440, da li je rau pumpa losija od poljske pumpe??
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Koliko sirok traktor moze da prska kukuruz posijan sa OLT dvorenom mehanickom sijacicom?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Marka sijačice nema veze s širinom traktora. Bitna je širina redova, jer gotovo svaka sijačica se može podešavat od 60 do 80 cm. Ako je standardna širina redova 70 cm, traktor do maks širine 200 cm, može prskati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
U pravilu s kojim traktorom sijes s njim bi trebao i spricati i raditi kultivaciju, ako se radi o dvorednoj sijačici..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
A kakve veze ima to ? Međuredni razmak je isti sijao sa malim traktorom ili sa velikim. 70 cm je isto kod jednog i drugog. To je isto kao ono pitanje šta je teže, tona perja ili tona željeza.
Jedino ako netko sije na 65 cm ili čak uže ali mislim da je takvih jako malo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
A nz da baš tko sije sa markirima i dva reda.. I onda razmak izmedju dva reda je 70, ali drugog i trećeg je više ili manje ovisno koliko je traktor širok. O tome se radi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Pa onda nemaš isti razmak (sa 4-rednom) između 4. i 5. reda. Tak je meni kolega jedne god posijal. Došel gledati kukuruz pa mi čudno kak na komadu gdje nema kratkih redova odjednom ima ih pun kufer. Doma po metar a ono razmak između redova na mjestima po 90 cm. Od tada sijem sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh