• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kako misliš ušteda sredstva? Za istu površinu koristiš valjda isto sredstva bez obzira na količinu vode?

Teoretski da,ali u mom slučaju nije točno tako..
Na njivi ima preklapanja,uklinaka,razlika u brzini i kojekakvih stvari gdje je gubitak sredstva minimalan ali se nakupi..
I recimo ja uvijek stavim malo više sredstva u špricu,pa tako da idem sa više voda,više vi šprica trebao i samim time više sredstva ode..
Nikad recimo ne gledam koju površinu sam pošrpicao..Na 1000l vode si složim količinu sredstva za 5ha i špricam dok ne ispraznim..Iznimka kad imam manju površinu,pa si složim točnu količinu vode,i još stavim više vode 50l za slučaje gore navedene..
Naravno,ispravan mi je manometar,brzina se poklapa se potrošnjom vode..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Kao da se nisi vozio po strnjaku nikad. Mozes i 30 km/h ici, a traktor samo pliva.
Pred uvratine se normalno uspori, klacenje i amortizer grana odrade svoje.
Sa fergusonom sam spricao drugom, 440 litara 2ha.
Koje dizne si imao na toj 440l?

Ja sa agromehanikom 440l prelazim 2 rali sa Zetorom 3511 treća brza i oko pola gasa. 04 su dizne na njoj.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Na kolegu Ivana sam mislio


Da, nema 500l nego je 400l, na ovu sam mislio, a usporedio ju sa poljakinjom od 500l jer ima 3 rezervoara, i osvrnuo se na cjenu, koja je u odnosu 2:1 kod nas ako se kupi.....


http://www.njuskalo.hr/zastita-gnoj...lica-agromehanika-ags-400-en-l-oglas-14772360


Dalje sam pisao, ako bi uzimao novu, onda barem 800l, jer sada prskam sa fergusonom, u moju stane 450-470l plus 15l za pranje ruku i prskalica prazna ima oko 90kg

Poljakinja ima oko 180kg i 400 litara, i to je taman, usudio bi se i reci max za fergusona

Jedno vrijeme sam bio zagrijan za plavu poljakinju, da je bilo zainteresiranih za jos 2 kom, otisao bi do poljske i natovario 3 kom, i svi bi prosli jeftinije
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Koje dizne si imao na toj 440l?

Ja sa agromehanikom 440l prelazim 2 rali sa Zetorom 3511 treća brza i oko pola gasa. 04 su dizne na njoj.
Isto 04. A i variralo je. Od 3 jutra do 2ha. Ovisi o velicini njive i preklapanju.


Za agromehaniku pitat Agronom, POD Dezanovec, Agromens. Mislim da su oni najjeftiniji.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Ja sam sebi kupio i 02 dizne, al ih nisam stavljao do sad.. Možda sam 03 trebao uzeti za korektivna prskanja..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sve sa 03 prskam, a u korekciju sam išao sa 02. Idem sa otprilike 200l/ha
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Zna li netko može li se gdje u Hrvatskoj kupiti smao plastika od ove prskalice?

Agromehanika 440 litara

2015-03-09-10.38.52.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pronašao neku trgovinu u Bjelovaru, žuto bure od 440 litara je 1300 kuna, ako nekoga zanima
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kolega dali znas jel ima 340 litara kzk one s pocetka 90-tih.

S cime i kak zakrpati spung tj pukotinu na istoj? Probavao sam diht masom , silikonom..ali bezuspjesno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Zna li netko može li se gdje u Hrvatskoj kupiti smao plastika od ove prskalice?

Agromehanika 440 litara
Agromehanika ima svoj dućan u Bjelovaru, Ulica Krste Frankopana 64.
Tel.: 043 217 100, Fax.: 043 217 103

Kolega dali znas jel ima 340 litara kzk one s pocetka 90-tih.

S cime i kak zakrpati spung tj pukotinu na istoj? Probavao sam diht masom , silikonom..ali bezuspjesno...
Misliš na onaj "kockasti", koji je napravljen od stakloplastike?
Poliesterska smola i staklena vlakna. Potraži nekoga tko plastificira, krpa ili gradi čamce. Bar bi toga trebalo biti u okolici Siska.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,922
Probaj sa onim za popravak čamaca..miješaju se poliesterska smola i katalizator i time premažeš staklena vlakna.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ma da tak nes je...vecina ih je u sivoj boji i narancasti ram.
Problem je sta je napuklo ispod samog rama, znaci na polovici i dosta je veliki pritisak vode odozgora na tom mjestu gdje je napuklo.
Kad bi isao sa tom smolom....to bi trebalo biti dobro, ili viditi ako se da povariti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Nema tu zavarivanja.
Obrusi se IZNUTRA do zdravoga i ponovno laminira.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,816
Meni je stara Morava puštala na spoju, kompletno je obložena tom stakloplastikom (nisam ja bio majstor) sa nutarnje strane ali je svejedno propustila. Poslje sam na to mjesto naljepio bitumenskog silikona i tak je radila par godina dok nije došla nova.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imam jednu kantu za mlijeko, dali to valja zavariti? Pukla je odozdol. Nije kanta skupa, ali nema se gdje kupiti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Da se novi nabaviti, cijena mu je cca 1500 kn tam di sam zvao.. Cini mi se dosta a obzirom da se za te novce da naci ista takva sprica u kompletu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Krpao sam vrucim ljepilom, i drzalo je.....

Za cega trebas novo bure??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Racunao sam da je do hiljadu kn bi novo stavio, ipak je sprica jos malo 30 let i plastika je u banani dost + taj spung pa ajde. A remontirana je prije 2 godine tak da mi nije ni za otpis bas.. sutra idem svom mestru da probamo iskemijat nes
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako ti treba zuti spremnik, i neuspijes nista rjesiti, javi mi se preko pp
 

Najnoviji postovi

Na vrh