• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
234
A sa koliko vode i kojim diznama ides zemljisno npr kukuruz??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Ne spricam zemljisno od kad nema radazina. Ove godine samo laudis u split kombinaciji.
Vjerovatno bi isto, mozda malo vise vode na ha, pa bi morao sporije ici. Komp mi neda iznad 5 bara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Matija, mi špricamo zemljišno sa Leško 350l, dizne su gore 04 i uz pritisak 2,5-3 bara max to se rastegne na 1,5 ral površine ako je pravilna zemlja, a ako ima puno uklinaka izađe malo manje, oko ral i frtalj.
Grane su 8m, idemo sa 539 u 1. direkt sa malo jačim ler gasom, oko 1000-1200 okr.

I ove godine smo odradili 50 kj sa tim, samo Adengo.
Vjeruj mi da smo i popizdili, do iduće sezone moramo uzeti veču špricu obavezno.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Takvu i ja imam leško ici ce na prodaju.
Sad razmišljam o onoj poljskoj ali oko 500 litara bar.
Sad neznam kakve su te poljske ove leško su katastrofa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ove poljske gledamo i mi, Jar-met 600l 12m grane ili Biardzki 500l 12m grane, svaka ima nešto dobro i nešto loše, ali sve skupa u globalu prolazi.

Eh sad, tu su i ove AKPIL šprice, čekam da se netko javi ako ima takvu da napiše koji komentar.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja opet ponavljam da je prskam sa 130 litara na hektar,dizna dvojka,već godinama a pošpricam godišnje preko 70 hektara i uvijek sve bude dobro.Štedite si vrijeme i novac,jel i voda je trošak.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Ja idem sa trojkom, 300 l na ha. 540 okretaja kardana i 5 bara pritisak. Brzina 7 km/h.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Pritisak varira od 3-5 bara. Ovisi o brzini. 04 dizne, 200 litara na hektar.
Na videu je 210 po ha, vidi se u gornjem desnom kutu.

Kak to uspijevaš sa tolikim pritiskom ? Osim ako se ne voziš utrke onda i nije čudo što nekima pucaju grane.
Kod mene dizne 03 radni pritisak 2 - 2,5 bara pa ide 100 litara po rali.
Špricam sa ursusom u trečoj brzini na oko 1300 - 1400 obrata i to ako nema puno preklapanja.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
234
Matija, mi špricamo zemljišno sa Leško 350l, dizne su gore 04 i uz pritisak 2,5-3 bara max to se rastegne na 1,5 ral površine ako je pravilna zemlja, a ako ima puno uklinaka izađe malo manje, oko ral i frtalj.
Grane su 8m, idemo sa 539 u 1. direkt sa malo jačim ler gasom, oko 1000-1200 okr.

I ove godine smo odradili 50 kj sa tim, samo Adengo.
Vjeruj mi da smo i popizdili, do iduće sezone moramo uzeti veču špricu obavezno.

Imenjace, nova sprica je preporod samo takav...

pitao sam kolegu NEWHOLLANDA u vezi utroška vode jer sam ove godine isao i sam sa 0.3 diznama na 3bara i sa 250l/h pa se bojim da nije to premalo za zemljisni herbicid jer prosle godine sa leskom i 0.4 diznama sam trošio oko 450l/h jer je stara sprica trosila vodu ko nista..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ove sezone sam sve špricao sa nekih 200-210l/ha,dizne 0.3,protiv vjetra--
Do sad sam radio od 250-350..Razlika nikakva kod pošpricane površine,ali je zato velika ušteda sredstva,vremena,i više mogu ošpricat--

Druge godine ču još probat smanjiti vodu..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Kako misliš ušteda sredstva? Za istu površinu koristiš valjda isto sredstva bez obzira na količinu vode?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Kak to uspijevaš sa tolikim pritiskom ? Osim ako se ne voziš utrke onda i nije čudo što nekima pucaju grane.
Kod mene dizne 03 radni pritisak 2 - 2,5 bara pa ide 100 litara po rali.
Špricam sa ursusom u trečoj brzini na oko 1300 - 1400 obrata i to ako nema puno preklapanja.
Kao da se nisi vozio po strnjaku nikad. Mozes i 30 km/h ici, a traktor samo pliva.
Pred uvratine se normalno uspori, klacenje i amortizer grana odrade svoje.
Sa fergusonom sam spricao drugom, 440 litara 2ha.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ove poljske gledamo i mi, Jar-met 600l 12m grane ili Biardzki 500l 12m grane, svaka ima nešto dobro i nešto loše, ali sve skupa u globalu prolazi.

Eh sad, tu su i ove AKPIL šprice, čekam da se netko javi ako ima takvu da napiše koji komentar.

Biardzaki sam ja gledao susjed uzeo 300 litara.
Ja bi veću razlika u cijeni mala isto o 500 razmišljam cijena je dobra.
Sad nadam se da nije ko leško.
Njihove su i skuplje s 3 rezervara a ova moja je 2000 godine negdje .
Malo radila a sva se doslovno raspala sad mi je trgovac njihovu bijelu nudio.
Rekao sam mu ne hvala.
Do sada pumpa dvaput popravljana , razvodnik jednom .
Sad ova poljakinja bi mogla biti bolja .
A negdje sam i čuo da će sve šprice morat tri rezervara imati.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Gledam poljakinju kod nas od 500l sa 3 rezervoara preko 8000kn u poljskoj oko 5000kn, agromehanika 500l sa 3 rezervoara preko 16000kn.....a obje prskalice imaju istu opremu......mozda samo mala razlika u izgledu.....neznam sto bi rekao, jel ag toliko bolja od poljakinje....isto sam negdje procitao da od 2020 ce trebat imati 3 rezervoara.....

Na svojoj staroj sam zamjenio spremnik i sada imam 2 rezervoara, moram jos 3 staviti, nije bilo vremena, i to je za sada bila najjeftinija varijanta, ako budem uzeo novu, onda cu gledati od barem 800l
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Bil sem u jednoj firmi kaj prodaje poljske (sa kolegom koji je kupil 500 litri) po trgovcu prošle i ove godine prodano više od 200 komada do sad nije bilo reklamacija , Kolega je pošprical oko 15 hektara nema zamjerki .
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Čude me ovi komentari za leško, kada sam kupovao prije cca 1-2 god.. svi hvalili..., a sad ovo ono...
Stric mi ima leško stariju od mene,, a koristi se samo za prskanje krečom (kaj je po meni najgore za pumpu i ostalo, ali eto tjera je i dalje bez problema.
Ja bi rekao da su ag i le bolje od poljski, ali ne opet toliko da opravdavaju cijenu,, a gledao sam ih.
Vi kaj imate problema sa domaći, bas me zanima koliko ce ovo držati vam..., jel pumpe najvise sjb zima i kaj niko ne ispušta vodu do kraja i tako 5-6 zima i lagano puca...
p.s. Nemoj te pljuvati po našim cijenama, to je fakat ograničeno...
Kod nas su skuplje radi poreza.., kaj je vidljivo prema ciheni PL=5tkn, a Hr=8t kn.., drugo cijena radne snage.. Pl= jeftinija i veca proizvodnja..., a da Le i Ag to naprave odmah 10-15 radnika niža plaća i štrajkovi, i opet Vam ne paše to....
Otišao sam u Off Topic... ugodan dan...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh