• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Mislim da kolega cilja da je za otpad :D

Huh... I ja sam kupio tako na majke mi, je radila, al' normalno ima ulaganja. Koliko vidim, ova stoji dosta dugo. Tu je vjerojatno svašta nešta zapeklo i svakako ako bude kupljena prvo pretres pa tek onda puštanje u pogon.

Moja je došla sa ispucanim granama, probijenim semeringom na kardanu pumpe, zapeknutim regulatorom, bez filtera bla bla i prvo sam morao uložiti cca 500kn da bude kako spada, tek onda na rabotu.

Treba saznat koja je to prskalica pa vidit dali ima dijelova za nju negdje, a ne kupiti pa kasnije lupati glavom o zid jer se ne mogu naći dijelovi, a ovako izgleda dosta staro i pitanje je dali ima dijelova za nabaviti kao za Agromehaniku i MIO.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ajde molim te napiši koja je to cijena ? Pa to je neki krš !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dal ima netko Akpil špricu, dal je bolja opcija od Jar-met i Biardzki?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Baš jučer pričam s kolegom,kupio je novu Biardzki prskalicu,mislim da je oko 1000 litara,nakon cca 150 jutara kaže da je skroz promašena kupnja,curi na sve strane,grane pucaju,sad plače za starom Agromehanikom...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da je prihvatljiva samo po cijeni starog željeza a i to je previše. Koliko je novi agregat i regulator? Treba nova crijeva, možda i dizne...

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Baš jučer pričam s kolegom,kupio je novu Biardzki prskalicu,mislim da je oko 1000 litara,nakon cca 150 jutara kaže da je skroz promašena kupnja,curi na sve strane,grane pucaju,sad plače za starom Agromehanikom...
Koliko pratim po fb još se nitko nije žalio na nju. Ako curi na nekome spoju neka ju dotegne ili ako je puknulo crijevo neka ga promjeni. Kolega je lomio i grane na agromehaniki 1000l, sve zavisi kako radiš s njom.

Ja sam sa svojom opet prezadovoljan.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Gle,uvijek je netko zadovoljan,netko nije. U svakom slučaju to nisu šprice za "profi" korisnike,u skladu s cijenom.
Ne možeš dotezati unedogled,problem je u kvaliteti,ne u labavim spojevima.
Grane se mogu slomiti,ali ovdje nije riječ o divljanju,naprosto nema elastičnosti...
Naša Agromehanika je dosad odradila cca 1500 jutara,jedino su se dize poderale,i par gumica,a nije nikakav poseban model.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ali agromehanika je i cca 3 puta skuplja.

Poprskao sam dosta sa svojom sebi i drugima. Eto sada je drugu godinu kod mene i stvarno ne mogu reći ništa loše. Nemam što skrivati, ne proizvodim ju ja da ju moram hvaliti. Ona crijeva na filterima su mi rukom dotegnuta, ništa pretjerano, sve lijepo sjeda nema nikakvih problema.

Grane ne trpe nikakve udarce dok je nivelacija uključena, po oranici sam prskao i samo se njišu lagano.

Ne želim ju sada nešto izdizati, ali za te novce prskalica je odlična.

Kada sam kupovao ja sam mislio agromehaniku tad je bila oko 26-27000kn. Ali za te novce kupim tri ovakve. E a hoće li tri puta kraće trajati od agromehanike, vrijeme će pokazati.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ja imam od 300 i 10m grane ja zadovoljan [emoji12]

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
234
Ja sam dugo razmisljao i gledao izmedu jarmet akpil i biardzki i nakraju uzeo biardzki 500l fermo 5 razdjelnik 12 m grane i za sada sam pre pre zadovoljan i mislim da te novce definitivno vrijedi jer po oglasnicima traze po 500e za agromehanike 340l
ovu moju biardzki nosi 542 novi tip i sa 400l + rezervar za ispiranje+ rezervar za ruke u ravnom ide bez problema dok za punih 500l mu treba staviti utege
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tako sam i ja gledao koju budem uzeo i na kraju sam dobro izabrao,bez greške do sada,a hektara je napravila preko 150 do sada.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Uhodavam se jos, ali radi kao sat. 80 ha do danas sam napravio.

78cc8f6a1c04c968958f35f3b66e346c.jpg
32d775db0cf07439b3dba2ff92592bb3.jpg
a1ed6d12fc1fb7c17327b81d728b3fd5.jpg


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=I-Jy3Oi-UJ4[/YT]
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam ulje mijenjao na 500 hektara prvi puta..
a7ab88cc9e33f0edcc6f728512237f57.jpg




Newholand pa ti ideš prebrzo..koja je to brzina ?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Pritisak varira od 3-5 bara. Ovisi o brzini. 04 dizne, 200 litara na hektar.
Na videu je 210 po ha, vidi se u gornjem desnom kutu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh