• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Antonio,

tokom idućeg tjedna ću staviti ovdje određene slike i detalje, a službeno predstavljanje će biti krajem veljače.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Ne bih htio off-ati, ali samo da se kratko nadovežem na Slavkov post vezan uz robu iz Poljske, u kojem definitivno sve stoji kako je i naveo, s time da na sve navedeno treba još ubrojiti i porezna terećenja koja su u Poljskoj cca. 10% niža nego kod nas a cijena rada cca. 15-20% niža nego kod nas...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja se slažem s vama. Ali hrvatska poljoprivreda je u banani.
Zato kupujmo Hrvatsko. Al napravite neke akcije :icon_pidu:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve sam pomno pročitao i sve mi je jasno, ali razlika od 40.000 kn je ipak prevelika razlika!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma bezobrazni su naši trgovci.Baš me briga što je hrvatsko,ako je nešto povoljnije a dobro,nema veze odkud je porijeklo,to kupujem,kao ta šprica recimo,leškova je loša šprica a puno skuplja,a sigurno može biti jeftinija,ali ne,treba gaziti po hrvatskim seljacima,pa nabiti cijenu,e moje pare neče vidjeti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Imao sam hrvatski stroj dvije godine i zamijenio sam ga isključivo zbog toga jer ni u jednom trenutku nisam bio zadovoljan.Na Hrvatskom stroju koji je namjenjen za ratarstvo dobijem dizne koje se koriste na atomizerima i to sam prešutio..I ja sam kao MrSima14 na sve strane vikao i govorio kupujmo Hrvatsko pa sam na kraju ipak bio prisiljen kupiti njemački stroj koji me je u potpunosti oduševio.
evo kako to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=wnxMqj_Vqmg
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Imao sam hrvatski stroj dvije godine i zamijenio sam ga isključivo zbog toga jer ni u jednom trenutku nisam bio zadovoljan.Na Hrvatskom stroju koji je namjenjen za ratarstvo dobijem dizne koje se koriste na atomizerima i to sam prešutio..I ja sam kao MrSima14 na sve strane vikao i govorio kupujmo Hrvatsko pa sam na kraju ipak bio prisiljen kupiti njemački stroj koji me je u potpunosti oduševio.
evo kako to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=wnxMqj_Vqmg

mali off.
koliku pumpu hidraulika ima case i koliko je on kila a koliko prskalica?
kako se on bori sa tolikom prskalicom?

slafko koliko vaša prskalica od 1000l sa novim 15 m HO granama ima prazna kg?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
mali off.
koliku pumpu hidraulika ima case i koliko je on kila a koliko prskalica?
kako se on bori sa tolikom prskalicom?

slafko koliko vaša prskalica od 1000l sa novim 15 m HO granama ima prazna kg?

Traktor ima 4,5T,a prskalica ima oko 900kg i u nju stane 1350l vode +100 i nešto litara u rezervoar za ispiranje iste.Pumpa na traktoru je 63l/min.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Mi koji ovdje pišemo obrađujemo od nekoliko hektara, do nekoliko desetaka pa i stotina hektara zemlje. Za ovakove male kao što sam ja sa pet hektara dovoljna je prskalica od 300 ili 400 litara i to što jeftinija. Od kad se vodi ova diskusija oko poljskih prskalica malo sam računao i gledao i prskalica od 400 litara sa dostavom preko firmi za dostavu koštala bi oko 700 eura. Za te novce se kod nas ne može kupiti ni solidnija polovna. Koliki ja sada trebam biti Hrvat da nekome u Hrvatskoj za tu istu špricu izvalim duplo više novca? A gospodinu koji piše za svoju firmu postavljam pitanje koliko se njegova firma prilagodila novim uvjetima od kada smo u EU, koliko su iz iste te asocijacije povukli novca za razvoj i inovacije u proizvodnji. Ili to nemogu, jer kako navodi, kopiraju talijane.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Bio ti hrvat ili ne, činjenica je da ti na kraju biraš, bila to poljska, naša ili njemačka prskalica, svidlo se to našem trgovcu il ne.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
I jasam razmišljao koliko bi košto prijevoz iz poljske. Preko kojeg si to poduzeća računao koliko košta prijevoz?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Za prijevoz pogledaj ove koji dostavljaju pošiljke,( Fedex, DHL), više ne smijem valjda navoditi da nebi bilo da ih reklamiram. Ja sam probao na njihovom kalkulatoru izračunati, onako od oka pa izlazi da sa Baltičkog mora gdje je to Slawno, a ima i bliže nama trgovina, do nas prijevoz dođe oko 100 eura.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
slafko koliko vaša prskalica od 1000l sa novim 15 m HO granama ima prazna kg?
Ovisno o opremi, ali generalno u rasponu od 750-850 kg. Sama konstrukcija (željezo) ima cca. 640 kg.

A gospodinu koji piše za svoju firmu postavljam pitanje koliko se njegova firma prilagodila novim uvjetima od kada smo u EU, koliko su iz iste te asocijacije povukli novca za razvoj i inovacije u proizvodnji. Ili to nemogu, jer kako navodi, kopiraju talijane.
Gospodine Ivo, mi smo svoje 4 linije proizvoda potpuno prilagodili tehničkim zahtjevima još 2009. dok Hrvatska nije bila ni blizu EU. Ne kopiramo talijane kako navodite, nego kupujemo određene komponente u Italiji kao i mnoge svjetski poznate firme. U zabludi ste ako mislite da je moguće razvijati sve u svom dvorištu, a pogotove ne elektroniku i određene komponente koje proizvode specijalizirane tvrtke u svijetu.
Grane koje sam spomenuo smo također kupovali (sad ih sami proizvodimo) u Italiji, ali smo napravili vlastiti redizajn, bez ikakvih potpora od strane države ili EU.
Zasad nismo bili u mogućnosti iskoristiti fondove EU što ne znači da ih možda nećemo u budućnosti. Uostalom, ne vidim poantu Vašeg pitanja da li smo mi kao privatna tvrtka povukli novac iz EU. Bitno je ulaganje u proizvodnju, bez obzira na izvor sredstava.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Za prijevoz pogledaj ove koji dostavljaju pošiljke,( Fedex, DHL), više ne smijem valjda navoditi da nebi bilo da ih reklamiram. Ja sam probao na njihovom kalkulatoru izračunati, onako od oka pa izlazi da sa Baltičkog mora gdje je to Slawno, a ima i bliže nama trgovina, do nas prijevoz dođe oko 100 eura.

Daj postavi taj kalkulator, molim te.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ima, ali tamo su duplo jeftinije.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bi ju dobio s garancijom i osiguranim rezervnim djelovima kod našeg trgovca, koji bi sigurno dao dobar popust da mu se naspomene da ju je vrlo lako dovesti i iz Poljske, radije bi ju uzeo tu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh