• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa jel mozda netko preradivao rucne na hidraulicne grane na prskalici,neki nacrt,slike i neka okvira cijena.
Puno hvala
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Kad sam kupio novu(4 mj 2017.) dobio račun izjavu o sukladnosti upute i to je to..
I sad bi ja to atestirao i oni meni vele da je rok 3 mj od datuma na računu i pozivaju se na članke iz zakona o uporabi pesticida i sada bi trebao platiti 600 ili koliko kuna za kompletan atest prskalice a prskalica nova,pospricala ove godine ukupno 15h.


Nisam je kupio radi toga da mogu jednostavno riješit atest nego zato jer mi treba pa ako dode netko u kontrolu moze 3 dana traziti naljepnicu koje nece biti.

Luda li si državo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
@maschio
Dobra ti ideja ali dosta komplicirano, isto razmišljam ali neću se hvatat tog posla, kupit druge grane ili prskalicu.


@matijavz
Tko ti je kriv kaj nisi rješio, ljudi rade po zakonu. Odmah po kupovini morao si rešit i to.
Ali nije drama ni tragedija radit kompletan atest prskalice bez obzira kaj košta cca 600kn, a pogotovo firma koja radi to najmanje komplicira bitno da dojdeš, daš pare oni tebi zaljepe lošu naljepnicu (koja se za par mjeseci odlijepi bar u mom slučaju) i važi ti 5.g.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Slažem se i priznajem sam djelomično sam kriv jer sam slušao gospodu u savjetodavnoj jer sam nakon kupovine išao pitati u SS i rekli mi da nek pričekam kad bude u blizini negdje ispitivanje pa nek idem tamo,naravno ispitivanja u krugu 10 km od tog dana nije bilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Mislim pa nije valjda to toliko komplicirano za napraviti,a da ti budem iskren dok sam narucivao prskalicu mislio sam si pa sta mi je problem otvoriti i zatvoriti,e a bome sad tucem glavom u zid..
Ja bi htio probat i preradit na 15m,jer sam kupio D9-30 amazonu pa da mi je lakse odradivati onaj sistem za zatvaranje redova..
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Koju spricu preporucate velicine 600-800litri i 12 m grane a da je cenovno i kvalitetom ok? Imam doma mio 330l i 8 met, vec treba pumpu raditi i koje cega, ovu staru mio bi dostukao na 12 metri i koristila bi samo za ureju.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Cjenovno i kvaliteta se u današnje vrijeme nikako ne slažu. :D:

Kaj se kvalitetnijih tiče, tipično kod nas Leško ili Agromehanika, a da ipak kolko tolko cijenom ne odskaču.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
@driver bez nivelirajućih grana zaboravi bilokakvo štukanje

@matijavz bio ti kod nas tehnički 05.06.2017
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Zasto nebi moglo? Mislis da bi zapinjalo za zemlju radi sirine ili radi same konstrukcije grana i njihove tezine?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Da, zapinjalo bi i preslaba je postojeća konstrukcija za tako veći zahvat grana.

Probaj pa javi dojmove. :)
 

mlnmnc

Novi član
Tu od
18 Svi 2016
Poruka
5
Koji je ovo model prskalice?
13236091_559786000868645_1103310770_n.jpg
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
zanima me zna li netko di ima kupiti ovakva mlaznica ali sa 5 rupa


trba mi za prskalicu za polijevanje vinograda


prije ngo smo kupili svoju prskalicu posuđivali smo kod susjeda,a on je imao takvu diznu,al više nema tamo di je on kupija,ni di got smo tražili nismo našli ni ništa slično
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
nisam o tom razmišlja,pa nisam ni gleda ima li posebno ove dizne

al virujem da mora negdi biti,nije ovaj to baš ni davno kupija prije možda 3-4 godine
 

Agrotron150

Novi član
Tu od
9 Pro 2017
Poruka
9
Pozz svima ovako zanima me imam spricu vucnu lesko 2.200l riblja kost, imam problem imam kopmjuter Bravo300S pa mi je kabal sta ide u kompjuter se strgo pa me zanima dali neko to popravlja ili di ima za kupit ili polovno ako neko ima da bi prodao.hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh