• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,215
Vjerojatno ste svjesni da današnja kvaliteta nije ista kak i pred 35g.

Vjerujem da, za modele veće od 400...500 litri
i Leško i Agromehanika danas kupuju komponente od istih dobavljača (spremnik, pumpa, dize, napredniji regulatori), a konstrukcija je njihova. Razlika može biti u kvaliteti konstrukcije i izrade okvira i grana, završnoj obradi, pakiranju i kontroli...
Na manjim špricama razlika je vidljivija jer su ugrađene "kućne" komponente. Tu je Agromehanika u prednosti.
Da kupujem novu malu špricu, bila bi Agromehanika a da je veća, vjerojatno Leško.

Poljske šprice su (meni) ko Ursusi: služe i nekomu su zadovoljavajuće, ali ne spadaju u istu klasu prije navedenih.
Rekel bi Airbox: ak ne znaš kaj vrijedi, pitaj kak košta:)

To je moje mišljenje i nitko se ne mora s njim složiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja imam leškovu špricu jako loše napravljena loši varovi slaba konstrukcija grana loše obrušene cijevi ima špene od rezanja loše pofarbana (dio nije ofarban ) itd ZJ dođi vidjeti . Rođak kupil Poljsku puno kvalitetnija da su loše nebi svaki tjedan prodali 10 komada . Rođak je pošprical 70 rali bez ikakve greške jedina mana je kaj je Poljska .
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Stoji, no zasto placam premijum cijenu za istu garanciju? Osobno kod sprice mi se najvaznije cine dizne jer one stvaraju maglicu pa o tome i ovisi kak ce se posao napraviti. Ici cu na jeftiniju varijantu ili cak rabljeno jer mi je ovo ionak prva sezona. Pa ak zvisim nek zvisim s manje minusa.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,215
Željko, ne znam kakvu imaš no istina je, prve su im bile slabo napravljene.
A znamo da više preferiraš Ursusa nego domaće, taj da tvoj prigovor razumljiv :(giggle)

Kupovanje domaćeg čuvaju se radna mjesta u našoj zemlji. Ne treba ih čuvati u Poljskoj.

Foler, ak tek krećeš s poslom, kreni s rabljenim strojevima. Puno je lakše odustati ak ne uspiješ (nadam se da nećeš odustati).
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Kupovanje domaćeg čuvaju se radna mjesta u našoj zemlji. Ne treba ih čuvati u Poljskoj.

Foler, ak tek krećeš s poslom, kreni s rabljenim strojevima. Puno je lakše odustati ak ne uspiješ (nadam se da nećeš odustati).
Zato bi i uzeo frezu gramip jer je rade kod nas...
A za rabljeno cu isto tak vidjeti jer tak i pomazem onome koji prodaje. Najradje bi najam no susjedstvo je kod mene u k...
Nekak mi je tesko nekog nesto traziti pa radje kupujem, makar i pusio lovu, al je glava na miru.


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Leško ima pristup kupcu kakav ima...imao sam i ja zelju kupit domace no....
I agromehanika je tako tako. Postoje puno bolje ali i puno skuplje. Ipak su neka srednja klasa, a dijelovi dostupni na svakom cosku.
Tako da moj glas ide agromehanici. Ipak imam dvije njihove prskalice i dva atomizera.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,215
NH, naravno, nismo razmatrali Hardy i slične skupe stvari.
I mi imamo Agromehaniku 330, kupljenu iz razloga kojeg je Foler malo prije spomenul.

Nekak su mi draže ove prizvedene blizu, bar radi dostupnosti i cijene dijelova.
Ak sam za Leška pogriješil, mogu samo reći - šteta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Leško ima kvalitetu ali za van Austrija i sl tak se i odnose prema kupcima domače tko šiša jako su neprofesionalni platiš unapred pa čekaš i kad pitaš jel (prikolica gotova) bude za dan dva i kad nakon tri mjeseca zakašnjenja dođeš po nju zaboravi na bilokakvu reklamaciju (dva slučaja ) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,215
Leško ima kvalitetu ali za van Austrija i sl tak se i odnose prema kupcima domače tko šiša
Ono malo iskustva, koje imam s njima, je bilo pozitivno.
Zbilja nisam znal da je tak.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nazovi Sekru. Imaju prskalice iz Srbije. Mislim da 400 l dođe oko 6000 ili 6500 kuna. Za pojedinosti nazovi sam. Kvalitetu neznam ali ne izgledaju loše.
 

marin01

Novi član
Tu od
16 Pro 2016
Poruka
8
Traktorska prskalica Metalna rau 330l problem

Pozdrav
Ovako problem mi se desio na traktorskoj prskalici metalna rau maribor 330l , nakon zamjena membrana , prskalica ne funkcionira kardan vrti ali mjesalica neradi ona ne izbacuje tekucinu koja je u njoj.Ako netko nesto zna vise o tome bio bih mu zahvalan. Unaprijed hvala
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Kod mene je Agromehanika 35 god,uz jednu reparaciju pumpe i regulatora radi ko švicarska urica:eek::

Nesto mi šišti kod ručice gdje se zatvara i otvara prksalica da pršće (crvena ona ) prsko sam i odjednom pocne jak zvuk i čuje se to kao da šišti nako piskav zvuk, a kad je u otvorenom polozaju i kad pršscem ne cuje se nista. znas li sta bi to moglo biti prksalica je nova?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Kad zatvoris tu rucicu, onda prelazi u mjesalicu. Ako si na jacem gasu i imas, sto bi se reklo dobar pretisak, onda "sisti" jer materijal prolazi kroz sistem, ali ne ide van na dizne nego se vraca u bazen. Tzv. Mjesalica da materijal ne secuje.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Taman sam mislio da zovem dobavljača da je salje slovencima.

Hvala jos jednom.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
733
Koji je fi tlacne membrane na prskalici kzk 200l.
100 ili 116.
Također me zanima dali mora bit manometar ovaj original do 30bar ili moze i zamjenski do 10bar.
Prskamo samo sa šlaufom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Izvadis membranu pa vidis jer ako imaju dvije vrste, sto kaze Morgana u Hugu, sigurno ces pogrijesiti.

Mozes ti staviti kakav god manometar zelis. U svakoj prodavaonici s traktorskim dijelovima imas tih za prskalicu, nezz tocno barazu ali su oko 40 - 50 kn.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
733
Gdje kupiti neki komplet membrana fi 100 za kzk.
U trgoagenciji 40kn za jednu membranu.
A i dva vijka bi mi trebali jer ovi su nikakvi.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
imam problem sa Leško prskalicom
nošena 440l za vinograd(crijevo na kolutu)
prskalica je nova radila 10 sati (ako i toliko) kupljena prošle godine i istekla garancija prije koji misec
problem
nema pritiska u crijevu tj.skroz slabo i vibrira
na onaj ventil di se pumpa napumpam na 3 bara i do jutra isprazni na 2, a na manometu pokazuje pritisak oko 5.5
zvao sam njih,kaže da su otišle membrane i da je pošaljem njima na servis,naravno o mome trošku sve
skinija sam onaj poklopac di se se pumpa,membrana mi ne izgleda oštećena
sve je čisto nema ništa mulja,jer je voda iz vodovoda korištena sve je novo doslovno
ulja ima dovoljno,ne izgleda da je pomiješa,ali nije bistro
ne znam šta da pogledam?
namjeravam prominiti ovu membranu pa viditi?

i samo da dodam,kvaliteta je katastrofa,imam u susjedstvu 2-3 takve Leškove stare 7-8godina i te izgledaju ok
na ovoj je bijela bačva,poklopac je doša puknut,sito ispod poklopca puknuto,i naravno ne priznaju,a takvu su mi poslali,sve na njoj izgleda ko da će se polomiti ako takneš
znači bježite od Leška (barem ovih novih)
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Nisi trebo placati kad si vidio da je polomljen poklopac i sito, jer si kupio novu stvar a ne polovnu.
 
Na vrh