• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ova sa linka solidno izgleda, i povoljna je.

Ja imam Tolmet i zadovoljan sam.
 

Miroslav 8240

Novi član
Tu od
10 Velj 2022
Poruka
4
Pozz dali netko ima na toj birzdaki optima70.jpg prskalici optimu 70,kpd mene je kvar se desio ne pokazuje mi koji je pritisak,i ne otvara mi jednu sekciju,jel netko zna nekoga majstora koji je stručnjak za to
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav ,
Kod mene na šprici 330 l LEŠKO stavljen novi regulator pritiska , ali imam problem.
Dok su ventili od lijeve i desne grane zatvoreni pritisak na manometru je 15 i više , a dok otvorim da ide na grane , pritisak jedva 3 bara ( mješač zatvoren ) . Okretanjem na tom novom regulatoru ništa ne dobivam na pritisku .
Što da provjerim ili zamjenim ?

Lp,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1 kad otvoriš prema granama voda izlazi na prskalice?
2. Ako da imaš pad pritiska..u neku ruku je to normalno ..da li tlak raste kad daš gas?
3 da li si siguran da ništa vode ne vrača peeko mješača u zatvorenom položaju
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
1. da , voda ide prema granama , ima je na dizama
2. kod dodavanja gasa sasvim malo poraste pritisak
3. iako je zatvoreni mješač i na njemu je nova opruga i gumica na ventilu , malo prolazi vode i na njega
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je sve tak kak je pumpa ti je umorna..očisti ventile za početak..ako bude razlike kopletno je repariraj

Zašto si mjenjao regulator?
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Prvo sam mislil da je regulator problem , a bio mi je i puknuti onaj nosač regulatora.
Ventili nisu mjenjani na njoj , ali opet na zatvorene grane nebi dobio 10 bara pritiska.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Sličnu stvar sam imao i ja la leško prskalici i zamijenio sam regulator, stari me stalno zafrkavao. @Miroslav 8240 da li ste probali zamjeniti špule na sekciji da vidite da li sa drugom otvara, da li se čuje kakav klik u toj koja ne otvara? Treba izmjeriti da li elektro ventil radi električki a onda ići dalje, a to alo ne pokazuje pritisak može biti do spoja, senzora ili samog pokazivača, treba vidjeti kakav je tip senzora da se vidi što izmjeriti na njemu.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Kužim ja da bi bilo dobro zamjeniti ventile na pumpi , ali oću reči da je neobično da dok su zatvorene grane ide na 10 bara pritisak , hoče crijeva skinuti sa šelni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kužim ja da bi bilo dobro zamjeniti ventile na pumpi , ali oću reči da je neobično da dok su zatvorene grane ide na 10 bara pritisak , hoče crijeva skinuti sa šelni.
Gore si napisal da ima 15 bara kad su grane zatvorene..ajd ovak..kad ti se ne da dokazati..
1.Izmjeri tlak a zatvorenim granama..
2 izmjeri tlak s jednom otvorenom granom
3 sredi taj mješac da preko njega ne gubi protok

Kajb to ovih dana petljaš oko toga ..pazi da ti ne smrzne i pukne!!
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
49
decki pozdrav...
može li mi tko sta reci o atomizerima u trgovinama MASIVA iz Bjelovara.
Navodno te atomizere proizvode u Srbiji sa KŽK Slovenskom pumpom.
Cijenovno su prihvatljivi pa ako netko ima vise iskustva i podataka o tim atomizerima.
ja bi uzeo jedan od 400 litara sa usmjerivacima od 175 cm. i 14 dizni.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,941
Da, samo tu može biti da pumpa nema dovoljnog kapaciteta, nadruka, ali čim otvori tlačnu stranu nema tlaka!
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
49
nekuzim sta hoces reci?
kupujem prvi atomizer i sve mi je to malo strano..
znam ja da je onaj za 30000 TISUCA KUNA BOLJI.
pitam ako netko ima takav ili slican da podjeli iskustva,naravno i mane.
moze li se s njim radit i tak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh